سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سهامداران:مسئولان استان باید پاسخگو باشند

فرودگاه قم در سراشیبی سقوط

ما مالباختگان اعم از سهام داران و سرمایه گذاران (شامل سهام دار و غرفه دار) در اوج بدبختی و مشکلات دست و پا می زنیم و مسئولان به راحتی و با آرامش کامل موضوع را به دست زمان سپرده اند.

بهمن ماه سال 89 پروژه شهر فرودگاهی و فرودگاه بین المللی قم با تبلیغات محیطی، تلویزیونی و نمایشگاهی گسترده با حضور علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، کلنگ زنی شد و اگرچه در ابتدا با سرعت مناسبی پیشرفت کرد، اما در نیمه راه متوقف شد.

دلیل متوقف شدن آن نیز این بود که از سال 90 طرح دعوی کیفری از طریق ارگان ها و مسئولان استان علیه شرکت در دادگاه مطرح شد و پس از دو سه سال که دادگاه حکم برائت صادر کرد، مجددا پرونده دیگری برای این پروژه تشکیل شد و هم اکنون یک سال و نیم است که پلمپ شده است.

در این راستا مدیر حقوقی فرودگاه، مشاور وزیر راه و شهرسازی و شخص وزیر راه و شهرسازی صحبت هایی را داشتند و بسیاری از سرمایه گذاران این پروژه که مردم عادی هستند نیز نسبت به بلاتکلیفی وضعیت این پروژه معترض بوده و خواستار روشن شدن وضعیت هستند.

توقف فرودگاه به دلیل عدم حمایت مسئولان است

 مدیر حقوقی پروژه فرودگاه بین المللی قم با اشاره به مشکلات مربوط به معارض در این پروژه تصریح کرد: پیش از اجرای  پروژه مطالعات مکان یابی 6 منطقه در استان صورت گرفته بود که در نهایت این منطقه انتخاب شد که  تعدادی از معارضان توافق نکرده و طرح دعوی کردند و طبق رای دادگاه پروژه متوقف شد و اکنون مهم ترین مشکل عدم حمایت مسئولان از این پروژه ملی است.

امیر تقوی با بیان اینکه مشکلات تعدادی از سهامداران را حل کردیم و اکنون پروژه حدود هزار سهامدار دارد.

وی بیان کرد:‌ بخش هایی از شهر فرودگاهی در مراحل پایانی بود اما با توجه به مشکلات ایجاد شده به بهره برداری نرسید.

تقوی با بیان اینکه چنین پروژه هایی که توسط بخش خصوصی اجرا می شود به حمایت نیاز دارد، تاکید کرد: تاکنون هیچ گونه درخواستی برای دریافت تسهیلات نداشتیم و فقط نیازمند حمایت و رفع موانع هستیم.

مدیر حقوقی پروژه فرودگاه بین المللی قم با بیان اینکه در سال 94 با پیشنهاد قانونی سرپرست اجرای احکام مبنی بر خریداری عرصه و عیان مطابق قیمت کارشناسی موافقت کردیم و حتی حاضر شدیم 7 درصد بالاتر از قیمت کارشناسی بپردازیم اما شاکیان قبول نکردند.

احداث فرودگاه بین‌المللی غیرقانونی است

این اظهارات در حالی از سوی مدیر حقوقی پروژه فرودگاه قم مطرح شده که اوایل سال جاری مشاور وزیر راه و شهرسازی با اعلام غیرقانونی بودن احداث فرودگاه بین‌المللی قم‏، نداشتن مجوز از سازمان هواپیمایی کشور و عدم تایید وزارت راه و شهرساز‏ی، تاکید کرد که بر اساس نص صریح قانون، هیچگونه اجازه‌ای به استانداران جهت واگذاری زمین به غیر داده نشده است.

به گفته حسین معصوم احداث فرودگاه بین المللی قم موضوعی است که در کارگروه مبارزه با ستاد مفاسد اقتصادی مطرح شد زیرا به طور طبیعی کسی که می‌خواهد فرودگاه احداث کند باید بر اساس ماده ۵ قانون اصلاح از سازمان هواپیمایی کشور مجوز بگیرد که این مجوزها تاکنون در مورد این فرودگاه صادر نشده و ما آن را به رسمیت نمی‌شناسیم.

مشاور وزیر راه و شهرسازی گفته بود که سرمایه گذار، دو هزار و ۹۵۰ هکتار زمین گرفته، بدون آنکه ریالی پرداخت کند که این خودش مصداق بارز زمین خواری است.

فرودگاه قم هیچ وقت مجوز قانونی نداشته است

وزیر راه و شهرسازی روز پنجشنبه به قم آمد و در این رابطه گفت: فرودگاه قم هیچ وقت مجوز قانونی نداشته است و لذا طرحی با حضور استاندار برای دفاع از حقوق مردم در نظر گرفته شده است.

با شنیدن این گفته ها آنچه ذهن را به فکر وا می دارد این است که آیا چشم رصدگری در این خصوص از سوی مسئولان استانی و کشوری و دستگاه های نظارتی وجود نداشته است؟

سرمایه داران و سهام داران در گفتگو با خبرنگار 19دی با غیر واقعی خواندن صحبت وزیر راه و شهرسازی و مشاور وی عنوان کردند: تا سازمان هواپیمایی کشور تایید نکند هیچ جای کشور فرودگاه تاسیس نمی شود؛ مگر مملکت قانون ندارد که هر کس هر کاری دلش بخواهد انجام دهد و پس از چند سال تازه به آن رسیدگی شود؟.

وی ادامه داد:‌ من در سال 93، 265 میلیون سرمایه گذاری کردم که بعدها متوجه شدم همان موقع فرودگاه در حال پلمپ بوده اما غیرقانونی جذب سرمایه گذار داشته و حتی سهام فروختند در حالی که مجوز از بورس نداشتند.

یکی دیگر از سرمایه گذاران گفت: منابع طبیعی معتقد است فرودگاه در محلی که نباید احداث شده و استاندار فعلی می گوید توجیه اقتصادی ندارد و به من مربوط نیست.

وی گفت: سوال ما این است که چرا منابع طبیعی پس از سه سال اعتراض کرد؟ و چرا استانداری پس از حدود پنج سال متوجه شد که این فرودگاه مشکل دارد؟

وی اضافه کرد: این همه مسئول و کارشناس در شهر وجود دارد که یک نفر به احداث فرودگاه اعتراض نکرد و حتی این پروژه را از مهمترین پروژه های قم دانستند اما حالا به یک باره پشت مردم را خالی کردند.

یکی دیگر از سهام داران در این خصوص گفت: من مانند بسیاری از سرمایه گذاران پول زیادی نداشتم اما همان 17 میلیون و 500 هزار تومان را یک تومان یک تومان روی هم گذاشتم و جمع آوری کردم برای این فرودگاه دادم و الان برای جهیزیه دخترم به مشکل برخوردم.

وی ادامه داد: دو هفته پیش از ماه رمضان دادستان با حمایت از شفیعی به من گفت کار سرمایه گذار فرودگاه قانونی بوده و گفته پول مردم را بدون سود می دهم.

یکی دیگر از سرمایه گذاران این فرودگاه گفت:‌ سال 90-91 برنامه تلویزیونی از شبکه قم به مدت 30 دقیقه پخش می شد و شفیعی می گفت که دو هزار میلیارد سرمایه اولیه دارم 400 میلیارد آن از هتل ارم کیش است و عوام فریبی می کرد و صحبت های او جلوی چشم مردم تایید می شد.

وی ادامه داد: ما را با این ترفندها دور زدند و اغفال کردند؛ شفیعی مدعی پشتوانه مالی بالا بود و حتی ادعا می کرد که هفت هواپیما دارد مسئولان هم هیچ تحقیقی نکردند؛ این مبهم است که چگونه یک نفر بی هیچ تضمینی انتخاب شده؟

وی گفت: ما بعد ها متوجه شدیم که سال 88-89 شفیعی از شرکت هواپیمایی فلایر ترکیه برشکسته بوده 60 درصد سهام آن جا را می خرد و دو هواپیما از روسیه خریداری می کند قرارداد به هم می خورد در ترکیه می نشیند توقیف می شود و اسم او در لیست سیاه سازمان هواپیمایی جهان می رود.

وی اظهارداشت: حتی زمانی که شفیعی اعلام برشکستگی می کند باز سهام می فروشد و جلوی آن را نمی گیرند ما شکایت داریم که چرا آدم سوخته را به عنوان مسئول این پروژه گذاشتند و آیا رابطه بوده که 30 مرداد 93 او دیگر حق فروش نداشته اما تا سال 94 سرمایه گذاران را جذب می کند؟.

وی گفت: حالا به ما می گویند اشتباه کردید من در پاسخ می گویم که ما به اعتبار مسئولان این استان از جمله لاریجانی و استاندار و به اعتبار این که چشم بینایی در شهر است و این شهر بی صاحب نیست اشتباه کردیم.

وی با این که مسئولان باید پول ما را پس دهند، عنوان کرد: ما دادمان را به چه کسی بگوییم؟ کسی پاسخگو نیست؟ ما در اوج بدبختی و مشکلات دست و پا می زنیم مسئولان به راحتی و با آرامش کامل موضوع را به دست زمان سپرده اند شاید دنبال یک ناجی هستند.

وی گفت: همین کارها را کردند که کسی نمی آید در قم سرمایه گذاری کند.

وی مسئولان استان با تبلیغات گسترده تلویزیونی و شهری و نمایشگاهی ما را فریب دادند ما روی حساب کلنگ زنی لاریجانی، افتتاحیه استاندارد و پشتیبانی همه مسئولان و نمایندگان مجلس سرمایه گذاری کردیم، گفت: اگر احداث فرودگاه اشتباه بود به چه اعتماد و مجوزی برگه را امضا و تفاهم نامه نوشتند ما بی سواد، مسئولان چرا خواب بودند؟

وی با بیان این که شفیعی پول نقد به کسی نداده و حتی به کارگران نیز به صورت تهاتری غرفه و سهام داده، گفت:‌ شفیعی گوشت همه ما را در روغن خودش سرخ کرد.

آنچه مسلم است همه مسئولان مربوطه سرمایه گذار این پروژه ملی و حتی سرمایه گذاران در این قضیه هر کدام به نحوی مقصر هستند و باید پاسخگو باشند.

اما رسیدگی به مشکل این فرودگاه از چند جهت قابل اهمیت است یکی هزینه های هنگفت در این رابطه بی ثمر نشود و بعد این که اعتماد داخلی و خارجی سلب نشود و سرمایه گذاران بی اعتماد به سرمایه گذاری در این استان نشوند.

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠۵-١٣٩۵, ١۴:٢٨

   

پر مبحث ترین ها