سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

چهل روز است ماه یارای تابیدن ندارد

چهل روز است حال زمین و زمان خوب نیست. زمین به خون نشسته و نبض زمان نمی زند، خورشید زخم خورده است و ماه یارای تابیدن ندارد.
 

 سلام بر اهل بیت حسین(ع)، سلام بر به خاک افتادگان در بیابان نینوا و اجساد عریانشان، سلام بر خون های جاری شده در صحرای کربلا، بر آن سرهای جدا شده از تن و بر اعضای قطعه قطعه شده و بر مدفونین بدون کفن.

و سلام بر شهید شهیدان، آنکه خون زخم هایش آب غسلش بود، سلام بر آن محاسن آغشته به خون و آن رخسار خاک و خون آلوده، سلام بر او که با سم اسب ها بر بدن مجروحش تاختند و سرش را از قفا بریدند.

سلام بر او که ملائکه آسمان ها بر مصیبت او گریه کردند، سلام بر آن مظلومیت بر خاک مانده، برآن کشته مظلوم، سلام بر حسین و اربعینش.

چهل روز است حال زمین و زمان خوب نیست. زمین به خون نشسته و نبض زمان نمی زند، خورشید زخم خورده است و ماه یارای تابیدن ندارد. روزها کوتاه و شب ها به درازا می کشد.

 

این چهل روز فرات دیگر خواب به چشمش ندیده انگار شرم، فرصت آسودگی از او گرفته است. خاک آغشته به خون تو در میان صحرای کربلا شرم حضور دارد. کوفه هم در سکوت مرگباری فرو رفته انگار این قطعه از زمین از روز ازل هم وصله ناجور بوده است.

چهل روز است از هر طرف غوغایی حسرت آمیز برپاست و از چشم ها سیلاب اشک روان است. هنوز نوای العطش از لب های ترک خورده به گوش می رسد و از گوشه و کنار خیمه های نیم سوز، صدای وا مصیبتا در گوشمان می پیچد.

هنوز رنج افراشتن سرهای مطهر بالای نیزه رهایمان نکرده است. دل هایمان تکه تکه شده و هر قطعه در جایی جا مانده است، تکه ای در کنار رباب و هم درد او، قطعه ای در گوشه خرابه شام در کنار رقیه، تکه ای هم همراز خواهر پشت خمیده و صبور حسین(ع).

امروز اربعین مصیبت عظما است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-١٠-١٣٩٠, ١٣:۵٣

   

پر مبحث ترین ها