سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در گفت و گوی 19دی با خبرنگاران پارلمانی مطرح شد:

نماینده ها از زیر بار مسئولیت پاسخگویی شانه خالی نکند

متاسفانه برخی نماینده ها برای خودشان شانی قائل هستند و گویی پس از انتخابات دیگر خود را نمی شناسند این نوعی فرار از پاسخگویی است زیرا یک شخص که درصدد بر می آید تا به عنوان نماینده مردم وارد مجلس شود، به نخستین اقدامی که باید فکر کند، پاسخگو باشند.

در هر دوره از مجلس نماینده هایی متعهد، پاسخگو و عملگرا وجود دارند که عملکردی مطلوب را از خود بر جای می گذارند از خاطره شهید حسن مدرس آن روحانی مبارز که پس از حدود 40 سال از فوت خود شجاعت را در ذهن تداعی می کند گرفته تا امروز در هر دوره ای شیری در مجلس وجود داشته است هر چند یال و کوپال ها متفاوت بوده اما برخی زبان مردم شدند و وجودشان برشی داشت تا قوانینی محکم را تصویب و حق مردم و کشور را جدا از حوزه انتخابیه خود ادا کردند.

برآن شدیم تا از نحوه پاسخگویی نماینده های این دوره با خبرنگارهای پارلمانی مجلس شورای اسلامی گفتگویی داشته باشیم. 

آنان در گفتگو با خبرنگار ۱۹دی در خصوص نحوه پاسخگویی نماینده ها به گفتگو پرداختند که مشروح آن در ذیل می آید.

حمید عمولشکریان دبیر شبکه روابط عمومی روزنامه ایران درباره نحوه پاسخگویی نماینده ها به خبرنگار 19دی گفت: پاسخگویی مجلس خوب و پاسخگویی دستگاه دولت ضعیف است؛ نماینده های شاخص مشاور رسانه ای دارند و مجلس بودجه ای را به این منظور برای آنان در نظر گرفته است اما برخی از این مشاوران رسانه ای نیستند و تعامل مناسبی با خبرنگاران ندارند.

خبرنگار یکی از روزنامه ها و خبرگزاری های ایران با سه سال سابقه کار در مجلس نیز در خصوص نحوه پاسخگویی نماینده ها گفت: متاسفانه برخی نماینده ها برای خودشان شانی قائل هستند و گویی پس از انتخابات دیگر خود را نمی شناسند این نوعی فرار از پاسخگویی است زیرا یک شخص که درصدد بر می آید تا به عنوان نماینده مردم وارد مجلس شود، به نخستین اقدامی که باید فکر کند، پاسخگو باشند.

وی با بیان این که نماینده ها نباید جزء شان نمایندگی، شان دیگری را برای خودشان قائل شوند، تاکید کرد:‌ بزرگترین شان نماینده ها این است که نماینده مردم هستند.

 وی با تاکید بر این که نماینده ها باید تیم رسانه ای قوی را تشکیل دهند، ابرازداشت: با این اقدام رابطه نماینده ها با رسانه ها تقویت می شود و قانون نیز به نماینده اجازه داده که از مشاوران استفاده کند و البته مشاور رسانه ای نماینده ها نیز باید رسانه ای و کار بلد باشند.

 

یکی از خبرنگاران پارلمانی فارس مرکز تهران در گفتگو با ۱۹دی دیگر مصاحبه شونده بود که در خصوص پاسخگویی نماینده های مجلس اظهارداشت: شاید یکی از معضلات مجلس این باشد که کسانی که چندین بار نماینده می شوند و بخصوص در عرصه سیاسی کمی مطرح می شوند پاسخگویی شان کم رنگ و پیدا کردنشان سخت و از مردم دور می شوند.

وی با بیان این که زمانی که جلسات علنی مجلس برپا نمی شود تلفن های همراه نماینده ها نیز تعطیل می شود، ابرازداشت: برای یک مصاحبه کوتاه با یک سری از نماینده ها مجلس دهم مانند آقای بروجردی و عارف یا حتی آقای حداد و باهنر که در دوره نهم بودند و نظراتشان در عرصه سیاسی می تواند موثر باشد باید فکس بدهی و آنقدر به دفترشان مراجعه کنی و یا با مسئول دفتر هماهنگ کنی تا بتوانی گفتگوی کوتاهی داشته باشی.

وی با بیان این که مصاحبه با نماینده های جدیدالورود راحت تر است، گفت: اگر پاسخگو نیستند یا نمی توانند به وظیفه خود عمل کنند،‌ مسئولیت نپذیرند زیرا خبرنگاران نیز در رسانه ها مورد سوال و مواخذه قرار می گیرند که چرا با این نماینده ها مصاحبه نمی شود و برخی نیز با یک رسانه خاص صحبت می کنند که وضعیت برای ما بدتر می شود.

خبرنگار روزنامه ابتکار نیز در این خصوص گفت:‌ با توجه به این که در این دور از مجلس اکثریت اعتدال گرا و اصلاح طلب هستند و مهم ترین هدف، اولویت و برنامه خود را معیشت و رضایت مردم عنوان کردند و نسبت به دور پیش اعلام آمادگی بیشتری برای پاسخگویی به رسانه ها دارند و به نظر می رسد به آنچه بیان می کنند اعتقاد دارند و کمتر شاهد تکذیب از سوی آنان هستیم.

مرضیه جلالی افزود: در هر دوره از مجلس یک سری از نماینده ها خود را استثنا از مورد سوال واقع شدن قرار می دهند که البته برخی توانایی مصاحبه هم ندارند اما می توان گفت در این دوره نماینده ها بیشتر پاسخگو هستند زیرا اگر هم خیلی رسانه ای نباشند تمایل به مصاحبه دارند.

وی با بیان این که خبرنگارها انتظار دارند تا نماینده ها همکاری خوبی را با اهالی رسانه داشته باشند تا بتوان پاسخگوی انتظارات و مطالبات مردم بود، گفت:‌ خبرنگاران پل ارتباطی میان مردم و نماینده هایی هستند که با رای مردم وارد مجلس شده اند و انتظار پاسخگویی به حقی در این زمینه وجود دارد.

وی گفت:‌ به عنوان مثال آقای بروجردی در هیات رییسه و روسای کمیسیون ها درست است که شاید مشغله بیشتری نسبت به سایر نماینده ها دارند اما خبرنگاران تمایل دارند تا از نظر آنان نیز مطلع شوند و اگر از مشاوران رسانه ای فعالی استفاده کنند نظرات آنان انعکاس بیشتری خواهد داشت.

وی گفت: در این دوره عده ای از نماینده ها بخصوص در مسائل سیاسی و داخلی خیلی با خبرنگارها تعامل و ارتباط برقرار نکردند تا بی پرده و صریح تر در حد نماینده ای با موضع گیری شفاف و صریح به بیان مشکل ها و انتقادها بپردازند که البته این موضوع بستگی به ظرفیت، سطح علمی و به روز بودن نماینده ها نیز دارد.

یکی از خبرنگارها در پاسخ به این سوال که آیا در خصوص اطلاع رسانی نماینده ها می توانم با شما مصاحبه ای داشته باشم؟ گفت:‌ «سوال هاتونو فکس یا تلگرام کنید، با دفترم هماهنگ کنید، جلسه هستم، وقت ندارم›› این جملاتی است که ما از برخی از نماینده ها می شنویم و اگر در واقع این قدر وقت نداشتند و چشم رصدگری داشتند حرفی نبود مشکل اینجاست که در عمل نیز شاهد اقدام اساسی از سوی برخی از آن ها نیستیم و اغلب کارهای مجلس به صورت روتین پیش می رود.

وی گفت: متاسفانه برخی به مشاغل دوران پیش از نمایندگی خود می پردازند و زمانی هم که می گویند وقت نداریم کار شخصی دارند و باید فرصتی را هم برای پاسخگویی اختصاص دهند یا حداقل نشست خبری بگذارند و از همه خبرنگارها دعوت به عمل آورند تا پاسخ سوال های خود را بگیرند.

خبرنگار دیگری که نخواست نامش درج شود، گفت: عده ای از نماینده ها به مجلس آمده اند اما علنی می گویند که تمایلی به انجام مصاحبه ندارند و فرد رسانه ای نیستند اما لازمه کار نمایندگی و جزء‌ لاینفک آن پاسخگویی است و حتی حداقل اطلاع رسانی در سایت خود ندارند و این درحالی است که وظیفه یک نماینده در این خلاصه نمی شود که تنها در جلسه های مجلس شرکت کند.

وی خاطرنشان کرد: البته کسانی که مصاحبه ای ندارند اغلب اطلاعاتی را هم ندارند زیرا اگر حرف و اطلاعاتی داشته باشند پاسخگو نیز هستند.

وی با بیان این که در هر دوره از مجلس نماینده ها را به سه دسته پاسخگو، غیرپاسخگو و متوسط می توان تقسیم کرد، ابرازداشت: بیشتر کسانی که پاسخگو نیستند دو دوره یا بیشتر در مجلس بودند و این سوال پیش می آید که آیا مردم نباید یک نماینده را برای چند دوره انتخاب کنند؟

وی افزود: برخی دو دوره است که با وجود این که تلفن همراه آنان بوق آزاد می خورد و شاید تاکنون من ۴۰ بار با یک شخص تماس گرفتم اما حتی یک بار گوشی خود را برنداشتند و یا تلگرام خود را دست کسی نمی دهند که آن را چک کند.

وی ادامه داد: حتی من یک مساله مهم و محرمانه ای را به رییس یکی از کمیسیون ها می خواستم اطلاع دهم موفق نشدم و حتی برای او پیام فرستادم اما به آن نگاه نکرد.

وی گفت: برخی پنج سال است که گوشی خود را خاموش و یا از دسترس خارج کرده اند که این زیبنده یک نماینده ملت نیست زیرا اگر خودشان هم نمی توانند پاسخ دهند باید از مشاور رسانه ای کمک بگیرند نه این که به این شکل شانه از زیر بار مسئولیت خالی کنند.

وی بیان کرد: برخی نیز هر چه را که تمایل داشته باشند روی سایت خود قرار می دهند و یا برای مطرح شدن خود هر زمان که بخواهند در میان خبرنگارها در لابی مجلس حضور پیدا می کنند و از قدرت رسانه برای خود مدد می گیرند.

وی عنوان کرد:‌ نماینده های پاسخگو و غیرپاسخگو در هر دوره روی هم به ۴۰ نفر می رسد و بقیه نماینده هایی با میزان پاسخگویی متوسط هستند.

البته برخی نماینده ها در مجلس دهم مانند آقایان حشمت الله فلاحت پیشه، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، ابوالفضل ابوترابی، محمد حسین نقوی حسینی و آقای منصور حقیقت پور مشاور رییس قوه مقننه که سابقه حضور در دروه های پیش مجلس را هم داشتند تاکنون خوب درخشیدند که امیدواریم  آنان نیز در اذهان مردم و در تاریخ ایران برای خود برگ زرین نماینده پاسخگو را باقی بگذارند.

 خبرنگار ۱۹دی در پایان این دوره گزارش کلی از پاسخگویی، رفتار و عملکرد نماینده های مجلس تحت عنوان ‹‹نماینده های مجلس دهم را بشناسید›› در اختیار خواننده ها قرار خواهد داد تا نماینده پاسخگو و متعهد مشخص شود.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠۶-١٣٩۵, ١٣:٣۵

   

پر مبحث ترین ها