سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بررسی تصاویر تلگرامی و آهنگ پیشواز وکلای مجلس دهم

پشت خط نمایندگان

بروز شده : ۴-٠٩-١٣٩۵, ١١:۵۴    نسخه چاپی    
وقتی با کسی تماس می گیرید و پیش از برقراری ارتباط به جای بوق صدای آهنگ پیشواز وی را می شنوید، ناخودآگاه به انگیزه ای که از انتخاب آن وجود داشته می اندیشید، بخصوص اگر مخاطب شما یک فرد شناخته شده و سیاسی باشد درباره هدف دار بودن این انتخاب مطمئن خواهید بود.

فاطمه محمدی- سرک کشیدن به دنیای خصوصی کسانی که برای خود شهرت یا پست و مقامی دست و پا کرده‌اند، همیشه برای مردم جذاب بوده و شاید برای همین باشد که همیشه خبرها و گزارش‌هایی که به زندگی خصوصی افراد مشهور به ویژه سیاستمداران می‌پردازد برای مردم جذاب است.

این که کشف کنی یک سیاستمدار چه سلیقه‌ای دارد حتی برای برخی هیجان‌انگیز است اما شاید بیشتر آنان در این باره صحبت نکنند و برای تشخیص سلیقه و پی بردن به افکار سیاستمداران راه‌های ساده‌تری هم هست که نیاز به مصاحبه ندارد.

آهنگ پیشواز و عکس تلگرامی منتخبان ما در مجلس شورای اسلامی جدا از این که تا حد زیادی روحیه و افکار آنان را نشان می‌دهد برای بسیاری جالب است.

روانشناسان معتقدند که عکس های تلگرامی و آهنگ پیشواز تلفن همراه نیز مانند رفتار، پوشش و ادبیات افراد، ممکن است بیان کننده شخصیت، روحیه افکار و مواضع آنان یا متصل کردن خودشان به شخص یا گروه خاصی باشد.

وقتی با کسی تماس می گیرید و پیش از برقراری ارتباط به جای بوق صدای آهنگ پیشواز وی را می شنوید، ناخودآگاه به انگیزه ای که از انتخاب آن وجود داشته می اندیشید، بخصوص اگر مخاطب شما یک فرد شناخته شده و سیاسی باشد درباره هدف دار بودن این انتخاب مطمئن خواهید بود.

دعوت از نمایندگان برای بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات فرصتی بود تا در چهار روز از هشت صبح تا شش بعد ازظهر با تمام ۲۹۰ نماینده مجلس دهم شورای اسلامی تماسی گرفته شود تا یک تیر و دو نشان را با هم بزنیم؛ هم نحوه پاسخگویی و برخورد آنان با خبرنگارها را بسنجیم و هم برای بازدید از غرفه ۱۹دی آنان را دعوت نماییم هر چند که در طول دو مجلس نهم و دهم برخی از آزمون پاسخگویی سربلند بیرون آمده بودند.

اما گوشی برخی از آنان خاموش یا اشغال بود و یا در دسترس نبود که آنقدر تماس گرفته شد تا آزاد شود و هیچ نماینده ای از قلم نیفتد جالب این که شماره چند نماینده به اشتباه در دسترس خبرنگاران قرار گرفته بود و این افراد شاکی بودند که منشی رایگان این نماینده ها شده اند و باید پاسخگوی همه باشند و شماره چند نفری نیز در لیست وجود نداشت.

به هر حال آهنگ های پیشواز نماینده های مجلس شورای اسلامی ایران که گاهی خبرنگارها باید بارها آن ها را گوش کنند و به انتظار بنشینند را در این گزارش به شما معرفی می کنیم.

جالب است بدانید که از ۲۸۹ نماینده راه یافته به مجلس دهم تنها ۳۸ نفر آهنگ پیشواز دارند.

عباس گودرزی «محمدٌ رسول الله  والذین معه اشداء علی الکفار و رحماء بینهم»،

سید راضی نوری «صلواتٌ(۳) من ز سری غیبی اعلا ...»،

حجت الاسلام مهدی شیخ صلواتٌ (۳) را با لحن عربی،

و سه نماینده مجلس شامل احمد امیرآبادی، حجت الاسلام محمد مهدی افتخاری و ابوالفضل سروش «اللهم صل علی محمد و آل محمد(عج)» را برگزیده بودند.  

آهنگ های پیشواز نماینده های مجلس رنگ محرم به خود گرفته است

 ما که همیشه با «اللهم صل علی محمد و آل محمد» تلفن همراه حمیدرضا فولادگر همراه می شدیم،‌ با آمدن ماه محرم مداحی «سید و مولا حسین(ع) آرام دل ها حسین(ع) زمزمه عاشقان یا حسین(ع) و یا حسین(ع)» را برگزیده بود.

علاءالدین بروجردی نیز که تاکنون سخنان رهبری تحت عنوان «ما به دنبال پیشرفت کشور هستیم، ما به دنبال برجستگی علمی کشور هستیم، می خواهیم کشورمان در علم، در اقتصاد، درفرهنگ، در امور اجتماعی، در اخلاق، در معنویت پیشرو و پیش قدم باشد؛ این پیام ایجابی انقلاب است.

انقلاب پیام سلبی هم داشت ما تسلیم زورگویی، باج خواهی و نظام سلطه نمی شویم؛ نظام سلطه یعنی چند قدرت دست یافته به توانایی هسته ای ...» را بر گوشی خود گذاشته بود، با آمدن محرم سلام بر امام حسین(ع) «السلام علیک یا اباعبدالله و علی الارواح التی حلت بفنائک ....» را برگزیده است.

محمد دامادی نیز در دوره مجلس شورای اسلامی سلام به امام حسین(ع) «السلام علیک یا اباعبدالله ....» از زبان رهبری را انتخاب کرده بود.

علی اکبری «دوست دارم خاکم کنند تو کربلا   آقام حسین(ع)   بمیرم گوشه میخونه سرا آقام حسین(ع)»،

 محمد دهقان «مولا حسین(ع)   آرام دل ها حسین(ع)    زمزمه عاشقان   یا حسین(ع) و یا حسین(ع)     ندارم غیر تو فکر و خیالی (۲)»،

و جهانبخش محبی نیا نیز که از ابتدای مجلس آهنگ «دل دیوانه من به غیر از محبت گناهی ندارد خدا داند  شده چون مرغ طوفان که جز بی پناهی پناهی ندارد خدا داند خداوندا منم آن ابر وحشی که در هر بیابان...» را برگزیده بود با آمدن محرم نوایی با زبان محلی «زینب زینب زینب(س) چنگ حیا زینب    خان وفا زینب(س)  درد آشنا زینب(س) درد بلا زینب(س) یبن الزهرایی ..» را انتخاب کرده بودند.

حشمت الله فلاحت پیشه «هر شب می خونم با شور و نوا   ابالفضل(ع)   جدایی ام است دیدار آقام       ابالفضل(ع)»،   

عبدالله رضیان «اباالفضل طلایه دار عالمینی    پناه خیمه حسینی   ای به کربلا تو ذوالفقارم    چشم مست تو قرارم ...»،

محمدرضا ملکشاهی راد «من و دل کندن از دلبر محاله   دلم با دلبرم در شور و حاله   با این آقا به این خوبی ندونم   کی گفته کربلا رفتن خیاله   دمادم این دعا ورد زبانم ببینم کربلا را تا جوانم   درون سینه آرامش ندارم»،

و سه نماینده مجلس از جمله عباسعلی پوربافرانی، رحیم زارع و اردشیر نوریان نیز صلوات خاصه امام هشتم «اللهم صل علی علی ابن موسی الرضا(ع) الامام التقی النقی و حجتک علی من فوق الارض و من تحت الثری الصدیق شهید، صلاه کثیره تامه زاکیه متواصله متواتره مترادفه، کافضل ما صلیت علی احد من اولیائک» از زبان رهبری را بر آهنگ پیشواز خود برگزیدند.

با تماس با تلفن همراه سه نماینده از جمله محمود بهمنی، فریدون احمدی و سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نیز که نوای «ای حرمت ملجاء‌ درماندگان دور مران از در و راهم بده» را گذاشتند دلت راهی حرم امام هشتم می شود.

حجت الاسلام احد آزادی خواه دعای سلامتی امام زمان «اللهم کن لولیک الحجه بن الحسن صلواتک علیه و علی آبائه فی هذه الساعه و فی کل ساعه ولیا و حافظا و قائدا و ناصرا و دلیلا و عینا حتی تسکنه ارضک طوعا و تمتعه فیها طویلا»

محمد خدابخشی «خدایا به روی درخشان مهدی(ع) به زلف سیاه و پریشان مهدی به لب های گرم علی(ع) یا علی اش   به ذکر حسین(ع) و حسن(ع) جان مهدی....»،

و احمد سالک نیز در دو دوره نمایندگی «ای امید فاطمه(س) روح و ریحان همه    یبن الزهرا (۳) نور چشم عاشقان مهدی صاحب زمان  ای گل طاها(۳)  مهدی فاطمه (۲)   مولا  ...» را انتخاب کردند.

محمد جواد جمالی «السلام علیک یا بنت رسول الله    السلام علیک یا بنت نبی الله»،

حسن نوروزی «یا فاطمه(س) به نامت آبرو گرفته راه ما...»،

زهرا سعیدی «زهرا (۲) یک نگاه کنی تمومه غم و دردها...»

و سلمان خدادادی آهنگ «ملکا ذکر تو گویم که تو پاکی و خدایی نروم جز به همان ره که توام راهنمایی» را برگزیده بودند.

صحبت های رهبری نیز در صدر انتخاب نماینده ها است

روح الله حضرت پور نیز صحبت های رهبری در خصوص تربیت قرآنی را تحت این عنوان که «خود را بسازیم، خود را با قرآن تطبیق دهیم اخلاق خود را، رفتار خود را با دوستان، با معارضان، با معاندان، با مستکبران طبق برنامه قرآن تنظیم کنیم.

خداوند متعال وعده کرده است که به افرادی که این جور حرکت کنند پاداش و اجر خواهد داد این اجر هم در دنیاست و هم در آخرت؛ در دنیا عزت است و برخورداری از زیبایی ها و تمتعات الهی در این عالم است؛ در آخرت هم رضوان و بهشت الهی است» گذاشته است.

نادر قاضی پور که همیشه از رهبری می گوید آهنگ پیشواز خود را نیز بر این اساس انتخاب کرده بود که «سهم مردم مصرف تولیدات داخلی است ما باید عادت کنیم فرهنگ کنیم برای خودمان ...»،

محمد جواد کولیوند در دوره نمایندگی مجالس نهم و دهم و اسدالله عباسی در این دوره صحبت های رهبری تحت عنوان «چون وا نمی کنی گره ای خود گره نباشد ابروگشاده باش چو دستت گشاده نیست؛ گاهی مسئولی نمی تواند توقعی که از او هست را انجام دهد اگر چنان چه به قدر توان اما با روی خوش با ابروی گشاده با آغوش باز با مردم برخورد شود مردم خشنود و راضی می شوند» را برگزیده اند.

حجت الاسلام عبدالحمید خدری نیز صحبت رهبری در سال ۷۵ در خصوص نقش عوام و خواص تحت عنوان «اگر خواص در هنگام خودش کاری را که لازم است تشخیص دادند و عمل کردند تاریخ نجات پیدا می کند و حسین بن علی ها به کربلاها کشانده نمی شوند.

خدای متعال وعده داده است که اگرکسی خدا را نصرت کند،‌ خدا او را نصرت خواهد کرد

وقتی خواص بد فهمیدند، دیر فهمیدند، فهمیدند اما با هم اختلاف داشتند وقتی فاجعه اتفاق افتاد، وقتی حرکت تاریخ به سمت سراشیب آغاز شد دیگر چه فایده؟» را انتخاب کرده است.

عبدالغفور ایران نژاد سخنان رهبری «امروز ما احتیاج داریم به چند چیز اول اعتماد و هم دلی میان مردم، سپس میان مردم و مسئولان و مسئولان با یکدیگر این یک مسئولیت اصلی است، ضرورت دیگر احساس کار و تحرک همه مردم همه مسئولان است همه آحاد مردم که کلهم راع و کلهم مسئول امروز به کار می آید ...»،

امیر خجسته نیز در دو دوره مجلس صحبت های رهبری که «در راه پیشرفت توقف ممنوعه، خودشگفتی ممنوعه، غفلت ممنوعه، اشرافی گری ممنوعه...»،

و عبدالرضا عزیزی و هاجر چنارانی نیز آهنگ «وطنم ای شکوه پا برجا   بر دل التهاب دوران ها...» را مانند بسیاری از نماینده های مجلس نهم برگزیده بودند.

سید مرتضی خاتمی «دل دیوانه من به غیر از محبت گناهی ندارد خدا داند     شده چون مرغ طوفان که جز بی پناهی، پناهی ندارد خدا داند     خداوندا    منم آن ابر وحشی که در هر بیابان...» را بر آهنگ پیشواز تلفن همره خود گذاشته بود.

سیامک مره صدیق نماینده اقلیت کلیمیان در مجلس، متفاوت از سایر نماینده ها با آهنگ پیشواز گوشی خود با شعر «بوی عیدی، بوی توپ، بوی کاغذ رنگی ...» ما را یاد نوروز می اندازد.

 جواد کاظم نسب الباجی و کاظم جلالی نیز آهنگ بدون کلام را انتخاب کردند.

از آهنگ پیشواز می رسیم به عکس های تلگرامی نماینده ها؛ جالب است بدانید ۱۷۴ نماینده مجلس برنامه تلگرام را روی گوشی خود نصب کرده اند و بسیاری که خود نیز از تلگرام استفاده نمی کنند خبرنگار را به مسئول رسانه خود ارجاع می دهند.

نقش پررنگ پرچم در کنار عکس های نمایندگان مجلس

از این میان ۴۶ نفر یک عکس خود را بر آن گذاشته اند.

 فرهاد فلاحتی وسط گل رز، کمال دهقانی و جلال میرزایی خودشان در کنار پرده یک منزل، فریدون احمدی خندان در پشت میز، ضیاء الله اعزازی در حالی که دست خود را بالا برده، احمد حمزه به همراه یک کودک حدود سه ساله که آن را در آغوش گرفته، فرج الله رجبی در حال خنده، داوود محمدی نماینده تهران پشت تریبون مجلس در حال سخنرانی در حالی که یک عکس جانباز با یک و یک عصا در حال راه رفتن جلوی تریبون نصب شده، محمد جواد کولیوند در حال رفتن پشت تریبون مجلس و پنج نماینده شامل حجت الاسلام مهدی شیخ، بیگی، علی نجفی خوشرودی، همایون یوسفی و حمید رضا کاظمی به همراه پرچم

 و علی مطهری که از آخرین بازدید آن یک ماه می گذرد، ابوالفضل موسوی، سید مرتضی خاتمی، جلیل رحیمی، محمد محمودی، محمد نعیم امینی فرد، محمدعلی شاعری، سید مهدی مقدسی، محسن بیگلری، حجت الاسلام سیدجواد حسینی کیا، حسین علی حاجی دلیگانی، علی اکبر کریمی، رضا کریمی، غلامرضا حیدری، عامرکعبی، محمد جواد فتحی، فرهاد تجری، محمد کاظمی، بهروز بنیادی، محمود نگهبان سلامی، فرید موسوی، فریده اولاد قباد، محمود صادقی، محمد فیضی، حسن نوروزی، سعید باستانی، مسعود رضایی، حسین مقصودی، حبیب الله نیکزادی، احمدعلی کیخا، ناهید تاج الدین، زهرا ساعی و سهیلا جلودارزاده و عبدالغفورایران نژاد به همراه نام و نام خانوادگی خود از جمله نماینده هایی بودند که یک تک عکس از خود گذاشته بودند که البته کسانی که یک عکس مناسب خبری می گذارند کار خبرنگاران را برای گذاشتن عکس در خبر راحت می کنند.

۱۲ نماینده نیز عکس های دیگری را انتخاب کردند.

 حمید بنایی بین الحرمین امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(س)، یوسف داوودی یک فرد پابرهنه که زیر آن نوشته شده زائران به سمت کربلا، ابوالفضل سروش که عکس امام خمینی(ره) در حال تکبیر نماز، محمد علی پورمختار و محمد ابراهیم رضایی هر دو عکس مقام معظم رهبری، شکور پورحسین که از ابتدای مجلس دهم تاکنون عکس خودش بود حالا عکس یک قاصدک که کنار آن نوشته شده بود صداقت دوای روح است، هدایت الله خادمی یک عکس کنار یک پیرمرد عصا به دست، حجت الاسلام احد آزادی خواه و الهیار ملکشاهی هر کدام یک نوجوان را انتخاب کردند.

همایون هاشمی پرواز پرنده در غروب، عبدالله حاتمیان کوه دماوند، محمد حسینی طبیعت، محمد حسین قربانی به همراه نماینده ولی فقیه، بهرام پارسایی عکس خود را به همراه دوست همیشگی اش عبدالکریم حسین نژاد نماینده مردم تهران و حسین نژاد نیز عکس خود با پارسایی را بر روی تلگرام خود گذاشته است که این دو در لابی مجلس نیز با هم برای پاسخگویی می آیند.

نماینده های دو عکسی مجلس نیز شامل: محمد رضا بادامچی یکی در نشست خبری اصلاح طلبان و دیگری با دست های درهم گره شده، محمد رضا ملکشاهی راد یک عکس گل رز و یک عکس بچه حدود دو ساله، عین الله شریف پور دو تا خودش، جمشید جعفرپور یکی خودش و یکی جوانه یک گیاه، بهروز نعمتی دو تا یکی با پرچم و دیگری بدون پرچم، علی قربانی یکی خودش و دیگری یک بچه در آغوشش، علی ابراهیمی کنار پرچم مجلس و زیر درختان نخل، ملکی عکس خودش سر به زیر و دیگری کنار درختی پوشیده از برف، هادی قوامی یک عکس در حال خوشه چینی گندم و به دلیل این که نماینده اسفراین است عکس کوچه ای به نام اسفراین را گذاشته است.

و چهار نماینده هر کدام با سه عکس، محمد حسینی سه تا از خودش، مسعود گودرزی نیز هر سه عکس از خودش، اصغر سلیمی به همراه رییس مجلس و رییس جمهور، با پرچم و پشت تریبون و احمد محمدی انارکی سه عکس پشت میز با پرچم نشسته و ایستاده و ذبیح الله نیکفر سه عکس از خود که دو تای آن در طبیعت است.

محمدرضا نجفی با ۴ عکس یکی از صخره های مه گرفته، یکی از صخره هایی که آفتاب بر آن تابیده و یک عکس کنار دریا و یک عکس پرسنلی.

احمد همتی با ۵ عکس دو عکس بر سر قله کوه یک با پرچم و سه بار عکس تامل برانگیزی را گذاشته که فردی در حال مطالعه بر فراز کتاب ها است و هر گروهی که به آن سنگ می اندازند به او نمی خورد.

فاطمه ذوالقدر ۵ عکس از خودش کنارآبنما، کنار درختان نخل، در حال سخنرانی در مجلس، و یک عکس پرسنلی و همراه با محمد رضا عارف و خانم پروانه سلحشوری.

محسن علوی با ۶ عکس کنار پرچم، کنار رودخانه، دو عکس از اتاق کار که عکس رهبر و پرچم در آن بود و دو تا کنار رییس جمهور و معاون اول وی.

پروانه مافی با ۶ عکس که سه تای آن در کنار پرچم است، در حال دست بلند کردن، کنار فرش دستباف جنگل حیوانات و عکس سلفی با قلفک های یک حرم.

علی ابراهیمی با ۷ عکس دو تا از خودش در حال سخنرانی، یکی در همایش، یکی در جاده خاکی، یکی از خود و عکس رهبری که کنار آن نوشته بود «صیانت می کنم زین ملک تا افسانه ای گردد» و عکس خود با پرچم برای زمان انتخابات که روی آن نوشته بود دور دوم انتخابات پرشور تر از قبل.

حجت الاسلام عبدالحمید خدری نیز ۹ عکس پشت صندلی های مجلس، جلوی عکسی که انگشت اشاره را به نشان انتخابات در استامبر زده، سه عکس از دیدار بیمار، دو دست باز رو به دوربین، در حال نوشتن در حالی که روی آن دو جمله نوشته شده «خدایا با میثاقی که با مردم بستم پایبندم و راسخ تر از گذشته آمده ام می مانم تا دیارم را بسازم» و عکس خود در حال صحبت در تلویزیون را گذاشته است.

حیدرعلی عابدی و بیگدلی هر کدام با ۱۳عکس رکورد عکس تلگرامی را در میان نمایندگان شکستند.

حیدرعلی عابدی ابتدا از عکس های خود در کنار یک مجسمه، دو تا در حال صحبت، دو تا درحال صحبت در همایش، در میان مردم در میدان نقش جهان اصفهان، یک عکس پرسنلی آغاز کرده و سپس  عکس پرچم امام حسین(ع) بر فراز گنبد، سه عکس از زاینده رود خشک شده و یک عکس از زاینده رود پرآب و درختان سرسبز کنار آن که برای پیش تر ها بوده را گذاشته است.

احمد بیگدلی نیز با ۱۳ عکس از جمله آیه ۹۰ سوره یوسف، لک لک ها درآب، صلی الله علیک یا فاطمه الزهرا، طبیعت، صندلی خالی جلوی غروب دریا، برف روی درخت، یک عکس که دست نوزادی در دست مادر و... را انتخاب کرده بود.

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٩-١٣٩۵, ١١:۵۴

   

پر مبحث ترین ها