سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سه نماینده پزشک مجلس در گفت وگو با ۱۹دی:

تاکید بر حضور وزیر بهداشت در دولت دوازدهم

بروز شده : ١-٠١-٩۶, ٠٠:٠٠    نسخه چاپی    
تعداد زیادی از نماینده ها موافق آمدن وزیر بهداشت فعلی هستند و وی اگر بیاید به طور قطع رای بالایی می آورد.

فاطمه محمدی

حسینعلی شهریاری رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: تعداد زیادی از نماینده ها موافق آمدن وزیر بهداشت فعلی هستند و وی اگر بیاید به طور قطع رای بالایی می آورد.

وی با اشاره به این که جمع کردن وضعیتی که پس از طرح تحول سلامت در وزارت بهداشت روی داده برای هر شخص دیگری دشوار است، عنوان کرد: با توجه به وضعیتی که وجود دارد و برنامه هایی که تاکنون توسط این وزیر انجام شده بهتر است که آقای قاضی زاده دوباره انتخاب شوند که طرح تحول سلامت تداوم پیدا کند.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم گفت:‌ منابع زیادی برای پیشگیری توسط وزیر فعلی اختصاص پیدا کرده و مراکز بهداشتی – درمانی، پایگاه های درمان و ۱۸۰۰ خانه بهداشت در سراسر کشور ایجاد شده است.

وی در پاسخ به این سوال که وضعیت بهداشت و درمان کشور را چگونه می بینید؟ گفت: وضعیت بهداشت و درمان کشور در حال حاضر مناسب است با برنامه ریزی های خوب انجام شده مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی تقویت، پایگاه های بهداشتی احداث، بیمارستان ها بازسازی و بیمارستان های جدید تاسیس شده است.

 شهریاری گفت: اما باید گفت که این اقدامات هزینه بر هستند و متاسفانه دولت در منابع پایدار کمک نمی کند و من معتقدم که اگر این روند که مردم در بیمارستان های دولتی می روند و هزینه ای از آنان دریافت نمی شود، ادامه پیدا کند ما به طورقطع آسیب پذیر خواهیم شد و به مشکل برمی خوریم.

 وی افزود: من مطلع هستم که چند بیمارستان بزرگ کشور اعلام کردند که بیماران بیمه ای را پذیرش نمی کنند زیرا بیمه ها پول نمی دهد امیدواریم که دولت به قول و قرارها و تعهداتی که داده عمل نماید و برنامه ای بلند مدت برای اقدامات خود داشته باشد.

عملکرد وزیر بهداشت مورد تایید نماینده های مجلس است

محمد جواد جمالی نیز در این زمینه گفت: شنبه شب جمعی از پزشکان مجلس با وزیر بهداشت فعلی دیدار داشتند و خواهان حضور وی در کابینه دوم دکتر روحانی شدند تا آقای قاضی زاده بتواند طرح تحول نظام سلامت را ادامه دهد.

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که هر کسی نقاط مثبت و ضعفی دارد، افزود:‌ دکتر قاضی زاده هاشمی آغازگر تحول در نظام سلامت کشور بوده و با وجود این که این طرح در ابتدای راه است و مشکلات عدیده ای هم دارد باید کسی باشد که آشنا به آن باشد.

این نماینده پزشک مجلس تاکید کرد: این طرح مورد تایید مقام معظم رهبری است و امیدواریم که آقای قاضی زاده بتوانند در دور دوم ریاست جمهوری دکتر روحانی این طرح را بهتر از این اجرایی کند.

تمام گروه های سیاسی خواهان حضور مجدد وزیر بهداشت هستند

 اصغر سلیمی نیز اظهارداشت: وزیر بهداشت از وزرای شاخص کابینه آقای روحانی است و جایگاه خوب و وزن ویژه ای در کابینه رییس جمهور دارد و توانست طرح تحول سلامت را کلید بزند و بسیاری از مسائلی که مراکز بهداشت و درمان درگیر آن بودند را حل کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: پیش از اجرای این طرح بیشتر مراجعات به نماینده ها به دلیل مسائل  بهداشت و درمان بود اما در حال حاضر کمترین مراجعات به نماینده ها به این منظور انجام می شود.

وی ادامه داد: در چهار- پنج سال پیش بسیاری از بیماران برای پیدا کردن داروهای خاص دست به گریبان دلالان می شدند که هم اکنون مسائل و مشکلات بیماران در بیمارستان ها حل می شود که این دستاورد بزرگی است که نباید این اقدام نیمه کاره رها شود.

وی با بیان این که بسیاری وزرا دستوراتشان نصیحتی است و محقق نمی شود، گفت: دستوراتی که این وزیر برای بیمارستان ها داد عملیاتی شده است.

سلیمی با اشاره به این که وزیر بهداشت فعلی حدود ۵۰۰ روز در مراکز بهداشت و درمان شهری و روستایی حضور داشته، افزود: وی چهره علمی و شاخته شده در دنیا است و تراز وزیر بهداشت را در جهان برای ایران بالا برده؛ انتظار داریم کار نیمه تمام خود را کامل کند و در دوره دوم بحث بهداشت و درمان کشور مطلوب تر شود.

منتخب مردم سمیرم در مجلس با بیان این که نماینده ها خواهان حضور مجدد وزیر فعلی هستند، گفت: درجلسه ای که در فراکسیون سلامت مجلس با آقای قاضی زاده هاشمی داشتیم همه طیف های سیاسی چپ، راست و مستقل به یک نسبت خواهان ادامه کار این وزیر بودند.

وی ادامه داد:‌ وزیر بهداشت در این جلسه دغدغه های قابل تاملی در حوزه سلامت، اقتصاد کشور، ناهماهنگی میان وزا، قطب بندی ها و تخریب ها در جامعه داشت اما با همه این ها به نماینده ها نوید دادند که اگر تیمی که آقای روحانی برای وزارتخانه تهیه می کند هماهنگ، منسجم و هم فکر باشند که بتوانند به مشکلات وزارتخانه و طرح تحول کمک کنند دوباره خواهند آمد.

وی بیان کرد:‌ آقای قاضی زاده در دوره اول مشکلات بیمارستان ها که برند و تابلوی بهداشت و درمان کشور است را از لحاظ ساختمان، تجهیزات و نیرو تا حد زیادی حل کرد که مردم هم به نسبت راضی هستند و امیدواریم دردور دوم به مساله پیشگیری، پزشک خانواده، خانه های بهداشت و مراکز جامعه سلامت اهمیت دهد تا از آمار بالای بیماری ها کاسته شود و نواقص دوره اول وی نیز برطرف شود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠١-٩۶, ٠٠:٠٠

   

پر مبحث ترین ها