سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پروژه های ناتمام در استان ها و تبدیل آن به یک سنت

آفت افتتاح پروژه های نیمه تمام در دولت دهم

بروز شده : ٩-٠۵-١٣٩٢, ٠٧:٣١    نسخه چاپی    
نمونه چنین رفتارهایی، راه آهن شیراز- اصفهان بود که دو هفته قبل از انتخابات 88 افتتاح شد و به اعتراضات هم وقعی نهاده نشد. جالب اینجا بود که دو سال پس از آن، در خرداد 90، از طرف وزارت راه اعلام شد که85 درصد کارهای این پروژه به انجام رسیده و قرار است دو ماه دیگر دوباره افتتاح شود.
شفاف: این روزها، رئیس جمهور و وزرا به شدت در تلاش هستند تا از پروژه های عمرانی جدید (البته کامل نشده و با هزار و یک مشکل) پرده برداری نمایند و روبان پشت روبان است که قیچی زده می شود. همزمان آمارهایی اعلام می شود تا نشان دهند، دولت موفقیت های عظیم و شگرفی در عرصه های مختلف بدست آورده و به این دلیل مردان اجرایی هم و غم خود را مصروف ارائه آمارهای خلق الساعهِ خیالیِ خود ساخته گذاشته اند. در کنار همه این موارد، بدهی ها و دیونی است که صفر می شوند و تلاش می شود تا دولت به شدت مقروض و ناکارآمد را با بزک دولتی کارا و توانمند نشان دهند.

افتتاح خارج از قاعده پروژه‌های نیمه تمام اقدام غیرقابل بخششی است که قطعا تبعات دامنه‌دار چنین اقدام نمایشی - تبلیغاتی علاوه بر وارد ساختن آسیب‌های جدی بر ارکان اقتصاد کشور می‌تواند تا مدت‌های مدیدی نیز به عنوان میراثی نامطلوب آثار مختلف تورمی برای مردم در پی داشته باشد.

در هر حال نواقص و کمبودهای نهفته در بطن چنین پروژه‌های هزینه‌سازی طعم شیرین برخورداری از مواهب طرح‌های تازه افتتاح‌شده را در کام مردم تلخ می‌کند و از سوی دیگر چنین افتتاح‌هایی خسارات و هزینه‌های سنگینی نیز بر بیت‌المال و مردم تحمیل می‌کند.در واقع افتتاح پروژه‌های ‌نیمه‌تمام در بلند‌مدت موجبات نارضایتی مردم از دولت گذشته را فراهم کرده و بهره‌برداران و بهره‌مندان از این طرح‌ها را با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌کند.

هنوز از یادها نرفته است که وزارت راه و ترابری دولت نهم در روزهای پایانی عمر این دولت ، راه‌آهن 506 کیلومتری اصفهان - شیراز را نصفه و نیمه افتتاح کرد که در نوع خودش بی‌نظیر و به یادماندنی بود،چرا که به زعم بسیاری از کارشناسان تردد قطار بر روی ریل‌های این راه‌آهن ممکن بود حادثه آفرین باشد.بسیاری از منتقدین محمود احمدی نژاد در آن روزها اعتقاد داشتند که افتتاح شتابزده پروژهای نیمه تمام جنبه تبلیغاتی دارد و انتخاباتی است.

حالا اما در آستانه پایان دولت دهم افتتاح چند باره پروژهای مختلف نیز به افتتاح پروژهای نیمه تمام اضافه شده است. شاهکار نمونه این افتتاح، تعطیلی سه بیمارستان یک روز پس از افتتاح توسط معاون اول رئیس جمهور بود.

چند روز پیش در 31 تیرماه، پس از شش سال انتظار، سه بیمارستان در خراسان جنوبی و در شهرستانهای سرایان، سربیشه و درمیان توسط معاون اول رئیس جمهور افتتاح گردید اما یک روز بعد این بیمارستان ها تعطیل شد. نکته جالب این است یک بار دیگر نیز این بیمارستانها در سال 90 با حضور وزیر بهداشت وقت افتتاح شد اما پاسخ مسئولان این بود که آن روز ساختمان افتتاح شده و امروز تجهیز شده است.

این در حالی است که محمد باقر عبادی، نماینده بیرجند، در این باره گفته است: مهمترین علت تعطیلی این بیمارستان ها عدم تامین اعتبار برای تامین نیروی انسانی و هزینه های نگهداری است. نماینده مردم سربیشه و نهبندان نیز در این زمینه گفته است: نبود نیروی انسانی موجب گلایه شهروندان سربیشه ای از افتتاح این بیمارستان شده است.

ناگفته پیداست که این نوع کارها چه عواقب سوئی بر اعتماد و اعتقاد مردم دارد. اما محمد رضا رحیمی در واکنش به این سخنان، اقدامات دولت در تمامی حوزه ها را غوغاکننده عنوان کرد و افزود: دولت در تمامی بخش ها کشور را توسعه داده است که نمونه آن بخش درمان است که دولت در حوزه بهداشت و درمان غوغا کرده است.

یکی ازموضوعاتی که تابحال بسیارمورد انتقادقرارگرفته والبته بهیچ گوشی هم فرونرفته،موضوع افتتاح زودهنگام پروژه های دولتی است

البته این ها مشتی از خروار است و این رشته سر دراز دارد اما همه داستان نیست ، یعنی در مقابل این ها می توان نمونه های دیگری هم آورد که چنین وضعیتی ندارند، یعنی نه تنها زود هنگام افتتاح نمی شود بلکه چیزی افتتاح می شود که مدتهاست بدون مراسم و هزینه های اضافی افتتاح شده و از آن استفاده می شود ولی لابد این جور افتتاح قبول نیست و حتما باید برای آن مراسم افتتاح برگزار کرد تا رسما افتتاح شود!

چهارم اردیبهشت امسال نیز احمدی نژاد به قم رفت تا سه پروژه ای را افتتاح کند که به بهره برداری رسیده بود: آب شیرین قم را خود استاندار حدود یک ماه قبل افتتاح کرده بود و از آن زمان مردم آب شیرین داشتند (در واقع قرار بود احمدی نژاد یک ماه قبل آن را افتتاح کند اما چون با داستان دور کاری او همزمان شد ، چنین نشد).

اولین افتتاح این پروژه که به پروژه آب شیرین قم معروف شده است، در اردیبهشت سال 1390 برگزار شد. افتتاح این پروژه مصادف با روزهایی شد که احمدی‌نژاد به دنبال عزل وزیر اطلاعات و بازگشت وی، به خانه‌نشینی 11 روزه رفته بود و به همین دلیل، سفر احمدی‌نژاد به قم منتفی شد اما استاندار وقت قم این پروژه را در همان روزها افتتاح کرد. با این حال یک ماه بعد از آن، در خرداد ماه 1390 محمود احمدی‌نژاد بدون آنکه به شهر قم و دیدار علما یا مردم برود، به محل افتتاح پروژه رفت و یکبار دیگر آن را افتتاح کرد.

جاده گرمسار هم از عید آماده بود و مردم از آن در تعطیلات نوروزی استفاده می کردند و بالاخره مجتمع فولاد هم از یک ماه قبل تولید خود را آغاز کرده و بخشی از محصولات خود را فروخته بود. با این حال این سه طرح پس از بهره برداری افتتاح شد

افتتاح مجتمع پتروشیمی شیمی‌تکس آریا در اهواز نیز سرنوشتی شبیه سایر افتتاحیه ها داشت؛ که پس از افتتاح و آغاز رسمی آن در پنجم اسفند ماه سال 1391 توسط محمدرضا رحیمی‌، دوم اردیبهشت محمود احمدی‌نژاد برای بار دوم این مجتمع پتروشیمی را در بندر ماهشهر افتتاح کرد! این در حالی بود که نه تنها پروژه افتتاحی توسط احمدی‌نژاد تکراری بود، بلکه مصوبات استانی هیات دولت نیز تکرار مصوبات سابق بود که این موضوع مورد اعتراض نمایندگان مجلس حاضر در جلسه قرار گرفت. شهریور ماه 91 نیز جشن پایان حفر تونل 36 کیلومتری طرح انتقال آب به قم با حضور وزیر نیرو و مسئولان استانی و کشوری برگزار شد اما با همه این تفاصیل، این پروژه یکبار دیگر در سوم اردیبهشت 92 توسط احمدی‌نژاد افتتاح شد.

نمونه چنین رفتارهایی، راه آهن شیراز- اصفهان بود که دو هفته قبل از انتخابات 88 افتتاح شد و به اعتراضات هم وقعی نهاده نشد. جالب اینجا بود که دو سال پس از آن، در خرداد 90، از طرف وزارت راه اعلام شد که85 درصد کارهای این پروژه به انجام رسیده و قرار است دو ماه دیگر دوباره افتتاح شود.

یا در دوشنبه 26 تیر 1391روزنامه جمهوری اسلامی خبر از افتتاح جاده ناتمام توسط احمدی نژاد در زنجان داد،جمهوری اسلامی نوشت: از زنجان خبر می‌رسد جاده زنجان - تهم - چورزق که با حضور رئیس‌جمهور به طور رسمی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت، هنوز دردست ساخت است.

این جاده درحالی با حضور رئیس جمهور، وزیر راه و شهرسازی و هیئت همراه افتتاح گردید که تنها چند کیلومتر جلوتر و همزمان با این افتتاح ماشین آلات راه سازی مشغول کار بودند. به گزارش خبرنگار ستون جهت اطلاع نه تنها قسمتی از طرح افتتاح شده فاقد خط کشی می‌باشد بلکه علیرغم تاکید استاندار زنجان مبنی بر ایجاد پوشش مخابراتی در این محور، امکان ارتباط مخابراتی به هیچ وجه وجود ندارد که این موضوع رانندگان خودروهای عبوری را در صورت بروز حادثه با مشکلات فراوانی مواجه خواهد ساخت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠۵-١٣٩٢, ٠٧:٣١

   

پر مبحث ترین ها