سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شهروندان قمي از بي‌كيفيت بودن نان گلايه‌مندند/

وعده مرغوب‌ شدن نان در گلو گیر کرد

معاون برنامه‌ریزی استاندار قم در این خصوص می‌گوید: تمام سعی ما بر این است که وضعیت کیفیت نان افزایش یابد و البته نسبت به گذشته بهتر شده و ما کارگران جوان را استخدام کرده و آنها مشغول به کار شده‌اند که تا تجربه کافی به دست آورند مدتی طول می‌کشد.
افزایش قیمت نان در قم این انتظار را ایجاد کرد که کیفیت این محصول تولیدی بالا رود، اما نه تنها کیفیت نان بهتر نشد، بلکه در سايه نبود نظارت جدی، نان‌هاي گران با كيفيت پائين نصيب مردم مي‌شود.

پس از آزادسازي قيمت‌ها، مردم از افزایش قيمت نان نگران بودند و حتی نسبت به اين سياست دولت اعتراض کردند اما از اين وعده مسئولان كه نان مرغوب استفاده خواهند كرد دلخوش بودند.

از نگاه مسئولان، محاسبه قيمت نان بر اساس وزن، بهترين روش براي ساماندهي پخت نان و نانوايي‌ها بود ولی به اعتقاد برخی کارشناسان، اجرایی شدن این کار امری غیرمعمول و دور از ذهن بود چراکه نوع قیمت‌گذاری موجب شد تا برخی نانواها به دلیل اینکه بخواهند نانشان به نیم کیلو برسد، به جای اینکه پاروی نانوایی را بیشتر در تنور پهن کنند، کمتر این کار را می‌کنند تا نان خمیر شده به وزن نیم کیلو در آید. بعد هم در ترازویی که در مقابل مشتری است می‌گذارند و می‌گویند نان شما نیم کیلو شد، تا از این طریق راه را برای شکایت مردم ببندند.

این سوء استفاده نانوایان زمانی که با اعتراض مشتریان مواجه شد، مسئولان ادعا می‌کنند که با کم فروشان و یا افرادی که نان بی‌کیفیت به مردم ارائه می‌کنند برخورد قانونی می‌شود. البته در برخی موارد با متخلفان برخوردهایی شده است اما دامنه این تخلفات و پخت نان بی‌کیفیت آنقدر زیاد شد که برخورد با آنها امری غیرممکن است.

یکی دیگر از استدلال مسئولان برای آزادسازی قیمت‌ها این بود که با این قیمت گذاری راه را برای رقابت بیشتر بین نانوایی‌ها فراهم می‌کنند در صورتی که کارشناسان معتقدند این موضوع نه تنها رقابتی بین نانواها ایجاد نکرد، بلکه در ابتدا موجب عدم توازن جمعیتی در نانوایی‌ها شده و پس از مدتی این استدلال به فراموشی رفته است.

تعدادی از شهرندان قمی هم در گفتگویی که خبرنگار ما با آنها انجام داده معتقدند که نرخ گذاری نان در استان، کار غیر کارشناسی بوده و مشکلات بسیاری را برای مردم ایجاد کرده است.

احمد عبداللهی یکی از همشهریان قمی است که در این خصوص می‌گوید: مسئولانی که می‌گویند اگر نانوایی محل شما، نان خوبی نپخت به دیگر نانوایی‌های سطح شهر مراجعه کنید، آیا فکر این مسئله را نکرده‌اند که یک پیرمرد و یا پیرزن که با مشکل کم توانی مواجه هستند چطور ممکن است برای تهیه نان به محله‌های دیگر مراجعه کنند؟

وی ادامه می‌دهد: به نظر من مسئولان صورت مسئله را پاک می‌کنند. یعنی به جای اینکه نظارت قوی بر پخت نان‌های گران قیمت داشته باشد، می‌گویند این نانوایی پخت بدی دارد، به محله‌های دیگر مراجعه کنیم.

صفورا رضایی مقدم نیز می‌گوید: نانوایی محل ما اصلا پخت مناسبی ندارد و رفتار خوبی هم با مشتریان ندارد، اما ما مجبور هستیم برای تهیه نان به این نانوایی مراجعه کنیم، زیرا توانایی راه رفتن به دیگر کوچه‌ها برای تهیه نان بهتر نداریم و در واقع باید همین نانوایی پخت مناسبی داشته باشد.

پس از آزادسازی قیمت نان، بر تعداد نانوایی‌ها در سطح شهر افزوده شده که این رویکرد منتقدان جدی دارد.

آرد چینی عامل بی‌کیفیتی نان

شاطر حسین یکی از شاطرهای قمی است که 30 سال در این حرفه مشغول فعالیت است و نان پخت می‌کند. او می‌گوید: به نظر من افزایش نانوایی در سطح شهر یکی از اشتباه‌هایی بود که مسئولان قمی مرتکب شده‌اند و چند سال آینده تازه متوجه مشکلات آن خواهند شد.

وی در پاسخ به سئوالی در مورد علت پخت نان بی‌کیفیت در نانوایی‌ها اظهار می‌کند: متاسفانه آردها خیلی بی‌کیفیت شده و به همین دلیل بهترین نانوا هم نمی‌تواند این آردها را به نان مرغوب تبدیل کنند.

مسئله دیگری که بر مشکلات شهروندان و نانواها افزوده شده، ادغام شورای آرد و نان با یکی از کمیسیون‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت است که به نظر می‌رسد این ادغام باعث به حاشیه رفتن شورای آرد و نان شده است.

نانواهای جوان در انتظار کسب تجربه

معاون برنامه‌ریزی استاندار قم در این خصوص می‌گوید: تمام سعی ما بر این است که وضعیت کیفیت نان افزایش یابد و البته نسبت به گذشته بهتر شده و ما کارگران جوان را استخدام کرده و آنها مشغول به کار شده‌اند که تا تجربه کافی به دست آورند مدتی طول می‌کشد.

سید رضا دهناد تصریح می‌کند: همچنین با کمک سازمان فنی و حرفه‌ای دوره آموزشی برای کارگران برگزار کردیم و برای اینکه افراد تجربه بیشتری کسب کنند نیاز به زمان است.

وی می‌گوید: در صورت بروز مشکل در نانوایی و عدم رعایت پخت مناسب قطعا با متخلفان برخورد خواهد شد و مجوز آنها باطل می‌شود.

معاون استاندار قم در پاسخ به این دغدغه شهروندان که بازرسی از نانوایی‌ها به صورت مطلوب انجام نمی‌شود تاکید می‌کند: بازرسان سازمان صنعت و معدن و تجارت در این زمینه فعال هستند که باید تقویت شوند و با نظارت بیشتری به کارهای خود بپردازند.

این اظهارات دهناد در حالی است که برخی شهروندان از نبود نظارت جدی و پاسخگو نبودن مسئولان گلایه‌مند هستند. یکی از شهروندان می‌گوید: چندین بار به خاطر کم فروشی و بی‌کیفیت بودن نان در یکی از نانوایی‌های منطقه نیروگاه با فرمانداری و سازمان صنعت تماس گرفتم ولی هیچ تاثیری در فعالیت این نانوایی دیده نمی‌شود.

مشکلات نانوایی‌ها از ابتدا به دلیل نبود برنامه‌ریزی صحیح برای آنها سرباز كرد وگرنه هیچ یک از نانواها تمايل ندارند با عرضه نان غیرمرغوب، گلايه شهروندان را بشنوند، اما شهروندان انتظار دارند نان باكيفيت بر روی سفره آنها باشد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠۶-١٣٩٢, ٠۶:٣٩

   

پر مبحث ترین ها