سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

طلاب چقدر شهريه مي‌گيرند؟

بروز شده : ١-٠٩-١٣٨٩, ١۵:٣٧    نسخه چاپی    
شهريه‌ طلاب بر اساس تآهل و تجرد و ميزان تحصيلات متفاوت است
برخي از مراجع پرداخت شهريه به طلبه را پس از گذراندن دوره‌ي مقدمات و قبولي در امتحان شفاهي لمعتين آغاز مي‌كنند. از اين رو ميان شهريه‌ طلاب مقدمات و سطح يك تفاوت زيادي موجود است.
شهريه‌ طلاب بر اساس تآهل و تجرد و ميزان تحصيلات متفاوت است.
به گزارش روايت حديث، شهريه در پائين‌ترين سطح يعني طلبه‌ي مجرد در دوره‌ي مقدمات حدود پنجاه هزار تومان است و در بالاترين سطح يعني طلبه‌ي معيل سطح سه حدود دويست و هشتاد هزار تومان است.
پرداخت شهريه پس از قبولي در امتحان جامع آغاز مي‌شود. اين امتحان پس از چند ماه از آغاز به تحصيل طلبه در حوزه‌ي علميه برگزار مي‌شود.
البته برخي از مراجع پرداخت شهريه به طلبه را پس از گذراندن دوره‌ي مقدمات و قبولي در امتحان شفاهي لمعتين آغاز مي‌كنند. از اين رو ميان شهريه‌ طلاب مقدمات و سطح يك تفاوت زيادي موجود است.
مقدار دريافتي شهريه‌ي طلاب به شرح زير است:
مقدمات مجرد: پنجاه هزار تومان
مقدمات معيل: نود و پنج هزار تومان
سطح يك مجرد: هشتاد وپنج هزار تومان
سطح يك معيل: صد و پنجاه و پنج تومان
سطح دو مجرد: صد و ده هزارتومان
سطح دو معيل: دويست و ده هزار تومان
سطح سه مجرد: صد و پنجاه هزار تومان
سطح سه معيل: دويست و هشتاد هزار تومان
از اين مقدار حدود سي هزار تومان بابت حق بيمه كسر مي‌گردد و نيز به طلاب معيل كه مسكن اجاره‌اي دارند ماهيانه سي و پنج هزار تومان كمك اجاره از طرف رهبر معظم انقلاب پرداخت مي‌گردد.
همچنين از طرف مركز خدمات حوزه‌ي علميه ماهيانه چهل هزار تومان بن كارت به طلاب معيل اهدا مي‌شود. در برخي مناسبت‌هاي مذهبي مبلغي به عنوان عيدي به شهريه اضافه مي‌گردد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٩-١٣٨٩, ١۵:٣٧

   

پر مبحث ترین ها