سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تصويرعاشقانه‌ترین استقبال

رئيس سازمان صنايع و معادن استان قم گفت: به مناسبت دهه کرامت و در ايام حضور مقام معظم رهبري، بزرگترين طرح صنعتي استان قم افتتاح مي‌شود.
امروز زن و مرد، پیر و جوان و حتی خردسالان از شهرها و روستاهای استان، خود را به شهر قم رسانده‌اند تا در شهر علم و اجتهاد میزبان ولی امر مسلمین جهان باشند و عشق و ارادتشان را به یاور دیرینه امام خمینی(ره) و رهبر و مقتدای خود، سید علی خامنه‌ای ابراز نمایند.

مسیر استقبال از کیلومترها قبل از میدان جهاد که به عنوان نقطه آغازین مراسم استقبال در نظر گرفته شده بود، از ساعت‌های اولیه صبح مملو از جمعیت بود و گویی تمام مسیرها و نگاه‌ها به یک نقطه و آن هم میدان آستانه در جوار حرم کریمه اهل بیت(ع)، حضرت معصومه(س) و محلی که قرار بود معظم له به ایراد سخنرانی بپردازد ختم می‌شد.

مردم از ساعت‌ها قبل چشم انتظار دیدن روی یار در مسیرهای تعیین شده ایستاده و به راه چشم دوخته بودند تا بلکه لحظه دیدار فرا برسد.

به هر طرف که می‌نگریستی عکس‌های مقام معظم رهبری، پارچه نوشته‌ها و پرچم‌های سه رنگ جمهوری اسلامی ایران دیده می‌شد که در خیابان‌های مسیر استقبال، سر در مغازه‌ها و منازل نصب شده بود.

عده‌ای با خود گوسفند برای قربانی کردن در مسیر حرکت مقام معظم رهبری آورده بودند، برخی پرچم‌های سه رنگ ایران را بر دوش گرفته و تعدادی نیز عکس‌های رهبر انقلاب را به دست گرفته بودند، زن جوانی در اولین ماه از فصل پاییز ظرف بزرگی از سبزه را سبز کرده و با خود به مراسم استقبال آورده بود و گویی این نشانی از سبزی دلش بود که می‌خواست به رهبر انقلاب هدیه کند، کودکان بر شانه‌های پدران نشسته بودند و مدام سرک می‌کشیدند و از والدین خود لحظه رسیدن آقا را سئوال می‌کردند، عده‌ای ذکر می‌گفتند، عده‌ای از شوق می‌گریستند و...این صحنه‌ها تنها گوشه‌ای از تصاویر زیبا و به یادماندنی بود که امروز مردم قم تصویرگر آن بودند اما در این میان صحنه‌ای که پررنگ تر از صحنه‌های دیگر به چشم می‌آمد، تصویر حضور پرشور و وصف ناپذیر مردم ولایت مدار، انقلابی و همیشه در صحنه قم بود که با استقبال کم نظیر خود خاطره‌ای به یادماندنی از جلوه حضور در رکاب رهبری و شوق بیعت با مقام ولایت را به نمایش گذاشتند.

در بیست و هفتم مهر ماه سال 1389 مردم قم بار دیگر به مانند تمام صحنه‌های حساس تاریخ انقلاب که با حضور پرشور و متعهدانه خود حماسه ساز بودند این بار نیز درابرازعشق خالصانه و ادب مخلصانه خود به مقام عظمای ولایت، بار دیگر تاریخ ساز شدند.

این شور و اشتیاق فقط از سوی مردم اهل قم نبود بسیاری از طلاب خارجی که برای تحصیل علوم دینی در مراکز حوزوی، به شهر قم آمده بودند نیز دراین روز برای دیدن رهبر و ولی امر مسلمین جهان به خیل جمعیت عاشقان ولایت پیوسته بودند و برای دیدن مقام معظم رهبری لحظه شماری می‌کردند.

مسیر به قدری مملو از سیل عاشقان به ولایت بود که خودروی حامل رهبر انقلاب به کندی حرکت می‌کرد، ازدحام جمعیت مثال زدنی نبود، عده‌ای خود را به ماشین نزدیک کرده و آن را می‌بوسیدند، برقراری نظم از دست مأموران انتظامی خارج شده بود اما به هر شکلی بود خودرو حامل آقا مسیر حرکت خود را به سختی باز می‌کرد و به پیش می‌رفت.

بعد از عبور خودرو صحنه‌های بی‌بدیل دیگری رقم خورد؛ روی آسفالت خیابان‌ها تعداد زیادی کفش و دمپایی جا مانده بود و مردم کمک می‌کردند و کفش‌ها در چند گوشه روی هم انباشتند تا صاحبان آنها راحت‌تر پاپوش خود را پیدا کنند اما عده‌ای بی ‌توجه به این که هیچ کفشی در پای آنها نبود با پای برهنه بر روی آسفالت که در اثر تابش آفتاب داغ شده بود به راه خود ادامه می‌دادند تا خود را به محل سخنرانی مقام معظم رهبری در جوار حرم مطهر برسانند، روی زمین به غیر کفش پر بود از لباس طلاب که در اثر شلوغی از سر و دوش آنها افتاده بود.

یکی از طلاب شهر قم که برای استقبال از مقام معظم رهبری به همراه همسر و دختر کوچک خود آمده بود در وصف اشتیاق خود برای دیدن مقام رهبری به خبرنگار مهر در قم گفت: « آنچه امروز در رفتار مردم شاهد آن هستیم و خود من نیز چنین احساسی دارم چیزی جز شادی و نشاط فوق العاده نیست.»

حجت الاسلام مهدی محمود آبادی در خصوص برکات حضور مقام معظم رهبری در شهر قم می‌گوید: شهر قم به دلیل این که مرکز انقلاب و شهر علم و اجتهاد است همواره مورد نظر آقا بوده و ایشان همیشه پیگیر مسائل معنوی و مادی این شهر هستند.

یکی از افرادی که همپای دیگر مردم شهر قم برای استقبال آمده ، علی عبدالحسنی و مهندس کامپیوتر است که درمورد احساسش در این روز به خبرنگار مهر گفت: بسیار خوشحالم و این حسی است که امروز بسیاری از مردم شهر قم تجربه کرده‌اند که این باعث افتخار است که مقام معظم رهبری بعد از سالها دوباره وارد شهر قم شده‌اند.

وی در خصوص برکات سفر مقام عظمای ولایت به شهر قم اظهار داشت: در سفر 15 سال قبل رهبر معظم انقلاب به قم، این شهر، استان شد و این بار نیز حضور ایشان در شهر قم هم از جنبه مادی و هم معنوی برکات زیادی خواهد داشت که بعدا برای قم و اهل قم مشخص می‌شود.

خانم حسنی نیز در گفتگو با خبرنگار مهر در قم بیان داشت: حسی که دارم حس دلتنگی است و می‌خواهم هر چه زودتر به لحظه دیدار با رهبر انقلاب برسم.

وی ادامه می دهد: سفر ایشان حتما باعث توسعه بیشتر شهر قم خواهد شد و آرامش بیشتری برای مردم قم به همراه خواهد آورد، همچنین این سفر پایه‌های وحدت را در این شهر محکم‌تر خواهد ساخت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٧-١٣٨٩, ١٨:٢٩

   

پر مبحث ترین ها