سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اعتراف حلقه یاران احمدی‌نژاد به شرکت در انتخابات مجلس؛

سودای بازگشت در سر احمدی‌نژادی‌ها

مدتی است که شایعه بازگشت محمود احمدی نژاد به سیاست ورد زبان هااست و بسیاری از سیاسیون تنها راه بازگشت احمدی نژاد ویارانش به حلقه سیاست را انتخابات مجلس دهم می دانند.
مدتی است که شایعه بازگشت محمود احمدی نژاد به سیاست ورد زبان هااست و بسیاری از سیاسیون تنها راه بازگشت احمدی نژاد ویارانش به حلقه سیاست را انتخابات مجلس دهم می دانند.

سال گذشته بود که در حاشیه مراسم بزرگداشت آیت‌الله ابطحی در دانشگاه امام صادق(ع)، در پاسخ به این پرسش که "آیا صحت دارد که وزرای دولت شما در حال آماده شدن برای حضور انتخابات دور دهم مجلس شورای اسلامی هستند؟" پاسخ داد: من سخنگوی خودم هستم و سخنگوی دیگران نیستم. و همچنین در پاسخ به این پرسش که "چرا سکوت خود را نمی‌شکنید؟" گفت: سکوت کجا بوده است؟ شما سکوت را به من نشان بدهید تا آن را بشکنم، اما جواب های دو پهلوی او باعث نشد تا شایعات درباره احتمال حضور او و حلقه یارانش در انتخابات دهم مجلس از بین برود.

در واقع ، خط خبری‌ای که از ابتدای سال 93 با عنوان احتمال نامزدی محمود احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس دهم، آغاز شده بود تا آنجا پیش رفت که برخی رسانه‌های نزدیک به جریان فکری دولت قبل در روزهای گذشته از نامزدی برخی دیگر از اعضای آن دولت در انتخابات آتی خبر دادند.

به گزارش شفاف: خبری که البته چند روز پیش توسط مسعود زریبافان رئیس سابق بنیاد شهید تکذیب شد و او اعلام کرد: وزرای دولت‌های نهم و دهم به هیچ‌ وجه قصد کار تشکیلاتی برای ورود به انتخابات مجلس را ندارند.

البته پیش از این نیز حلقه یاران احمدی نزاد تلاش برای مظلوم نمایی رئیس دولت دهم را آغاز کرده بود و افرادی چون عبدالرضا داوری و علی اکبر جوانفکر با بیان مظلومیت محمود احمدی نژاد اعلام کرده بودند او قصد بازگشت به سیاست را ندارد.

حالا اما برای اولین بار یکی از اعضای کابینه محمود احمدی نژاد خلاف این سخنان ، اظهار نظر کرده و از قصد دولت دهمی ها برای شرکت در انتخابات مجلس سخن گفته است.
وزیر راه و شهرسازی دولت سابق گفته : احتمالا برخی از نزدیکان دولت دهم برای انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی ورود پیدا می کنند.

علی نیکزاد اما در پاسخ به اینکه آیا خودش هم در انتخابات آینده مجلس نامزد می شود یا خیر ، ادامه داده: تصمیم گیری برای حضور در انتخابات مجلس زود است و فعلا تصمیمی در این باره نگرفته ام.
وی همچنین درباره جلسات وزرای دولت دهم با احمدی نژاد گفته: این نشست ها جلسه مشترک نیست بلکه دور هم بودن، است. دو رهم بودنی که البته بیشتر به برنامه ریزی برای انتخابت پیش رو می ماند!

این سخنان نیکزاد اما در حالی بیان شده که پیش از این، دیدارهای جبهه پایداری و احمدی نژادی ها نیز حکایت از تلاش های پنهان یاران احمدی نژاد برای حضور مجدد در عرصه سیاست کشور داشت و شایعات درباره برنامه ریزی گسترده احمدی نژادی برای حضور در انتخابات مجلس دهم را رنگ و بویی جدی می داد.
به این ترتیب به نظر می رسدحلقه یاران محمود احمدی نژاد با وجود همه تکذیب ها برنامه ویژه ای برای حضور در مجلس خواهند داشت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٢-١٣٩٣, ١٠:١٢

   

پر مبحث ترین ها