سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

چه کسانی می خواهند ایران در جام جهانی مفتضح شود؟ افزایش حاشیه سازی ها

کی روش مدام از لزوم حضور آرامش در تیم ملی سخن می گوید و در سوی دیگر برخی افراد از طریق رسانه هایشان حاضر به کوتاه آمدن از حاشیه سازی ها نیستند. بین خود و خدای خود قضاوت کنیم. کی روش ایرانی تر است یا آنها؟
احمد دامادی در شفاف نوشت:
یکم- در حالی کمتر از .... به مسابقات جام جهانی مانده که شواهد از افزایش حاشیه سازی های عجیب و غریب پیرامون تیم ملی فوتبال حکایت دارد. این اتفاق در حالی است که رقبای ایران چون نیجریه، آرژانتین و بوسنی در آخرین مراحل آماده سازی هستند و به نوشته ورلد ساکر میزان آمادگی این تیم ها به نود درصد رسیده است.

دوم- کارلوس کی روش یکی از بزرگترین مربیان دنیاست که حضورش در ایران نه از سر عشق به ایرانیان بلکه صرفا به دلیل حقوق مناسبی است که وی از این جهت کسب می کند. با این حال نام کی روش آنقدر بزرگ هست که کسی نتواند تیم ملی ایران را رقیبی دست و پا بسته و از پیش باخته در جام جهانی تصور کند.

سوم- اما اینها نباید سبب شود تا حاشیه های ایجاد شده برای تیم ملی در راه آماده سازی جام جهانی را نادیده بگیریم. از ماجرای لباس تیم ملی در اردوها ، بازیکن ندادن به تیم ملی توسط برخی باشگاهها، مصاحبه های پی در پی در رسانه ها علیه کی روش، فشار برای انتخاب فلان بازیکن قهر کرده از تیم ملی که میانه بازی های مقدماتی فیلش یاد هندوستان کرد و تیم ملی را رها کرد تا ماجرای تمدید یا عدم تمدید قرارداد کی روش بخشی کوچک از ماجراهایی هستند که در آستانه بازی های تیم ملی تمرکز بازیکنان و سرمربی تیم ملی فوتبال ایران را هدف قرار داده است.

چهارم- این اتفاقات در حالی است که اصولا در دنیای مدرن به تیم ملی فوتبال یک کشور و آوردگاه عظیمی چون جام جهانی به عنوان محلی برای افزایش قدرت نرم یک کشور نگاه می کنند. به عبارتی حضور قدرتمند یک تیم در جام جهانی خود بخود سبب علاقمندی طیفی از مخاطبان چند میلیاردی فوتبال دنیا به موضوعاتی چون فرهنگ، سیاست و... آن کشور می شود.

پنجم- هنوز هیچ کارشناسی متوجه دلیل وتوجیه اظهار نظر یک مربی دسته چندمی فوتبال ایران که از قضا خود در مقام مربی هنوز راه زیادی را تا شاگردان مکتب کی روش در پیش دارد، درباره تیم ملی و عملکرد کی روش را متوجه نشده است. توصیه به ترک حاشیه سازی ها توصیه بیجایی است چرا که لااقل در ایران نان برخی در ادامه این چالش ها و حاشیه سازی هاست و تا این ماجراها هست آنها هم استاد ماهیگیری از آب گل آلود. اما لااقل ای کاش به حرمت ایران و مردمش چند روزی دندان بر روی جگر می گذاشتند و اینگونه برای تیم ملی حاشیه سازی نمی کردند. ناگفته نماند اوج توپخانه این عده بعد از جام جهانی و بازگشت تیم ملی از برزیل است. آرزوی این عده شکست مفتضاحانه تیم ملی در برابر سه تیم گروهش است تا آنچه آوار است بر سر مربی بزرگی چون کی روش و حامیانش خالی کنند.

ششم- کی روش مدام از لزوم حضور آرامش در تیم ملی سخن می گوید و در سوی دیگر برخی افراد از طریق رسانه هایشان حاضر به کوتاه آمدن از حاشیه سازی ها نیستند. بین خود و خدای خود قضاوت کنیم. کی روش ایرانی تر است یا آنها؟
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٢-١٣٩٣, ٢٢:٠١

   

پر مبحث ترین ها