سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

احمدی نژاد در واکنش به تحویل ندادن خودروها: قرار مصاحبه ندارم!

بالاخره ماجرای خودروهای دولتی به کجا رسید؟

بر اساس تجارب پیشین در دوره های تحویل دولت های گذشته و تا پیش از این عرف بوده که روند بازگرداندن خودروها ظرف شش ماه صورت می‌گرفته ولی بعد از پایان دولت دهم، هنوز که هنوز است دولتمردان قبلی، خودروهای بیت‌المال را پس نمی‌دهند و بعضا هم ساختمان‌هایی را که خودشان به خودشان اجاره داده‌اند در اختیار دارند.
نزدیک به ۱۰ ماه از روزی که محمود احمدی‌نژاد کلید ریاست جمهوری را به حسن روحانی تحویل داد و پاستور را ترک کرده گذشته است اما هر روز تخلفات جدید از دولت دهم رونمایی می شود.

تخلف 3 هزار میلیارد تومانی در سهام عدالت، تخلف 7هزار میلیارد تومانی در هدفمندی و تایید نشدن پرداخت‌ 53 میلیارد دلار درآمد نفت به خزانه‌ تنها بخش کو چکی از تخلفات دولت دهمی هاست.
این تخلفات در حالی است که محمود احمدی‌نژاد با نرخ رشد اقتصادی منفی دولت را تحویل داد اما در سال پایانی پنج دولت قبل از آن هیچ‌گاه این نرخ عدد زیر صفر را تجربه نکرده بود.
حالا هم اهالی جدید پاستور هر روز خبر از عدم تحویل و تحول بخشی از امانتی هایی می دهند که زمانی در اختیار رییس جمهور سابق و معاونان و مدیران ساکن پاستور در دولت دهم بوده اند و باید همزمان با ترک ساختمان ریاست جمهوری باید به ساکنان جدید این مجموعه تحویل می دادند اما ندادند.

در تازه ترین خبرها آمده است که احمدی نژاد و نزدیکان او در پاستور هنوز بیش از ۴۰ خودروی متعلق به ریاست جمهوری که در چند سال گذشته تحویل آنها بود را تحویل نداده است.
اسناد موجود در پاستور نشان می دهد که در سالهای گذشته ۲۶ خودرو در اختیار احمدی‌نژاد بود که هیچکدام را تحویل نداد. یکی دیگر از اطرافیان رییس دولت سابق هم هنوز ۴ خودروی ریاست جمهوری را در اختیار دارد.
یکی دیگر از معاونان وی نیز به رغم پیگیری‌های متعدد،‌ از بازگرداندن ۱۲ خودروی دولتی سر باز می‌زند. نکته قابل پیگیری دیگر که به نظر می رسد باید به طور جدی مورد پیگرد قانونی توسط دولت و قوه قضاییه قرار گیرد این است که یکی از دولتمردان مقرب احمدی‌نژاد در طول مدیریت خود برخی ساختمان‌های مجلل دولتی در تهران را با قیمت‌های بسیار پایین و آن هم برای مدت ۱۰ سال به منسوبان و تشکیلات سیاسی اطرافیان رئیس‌جمهور سابق اجاره داده و یکی از این ساختمان‌ها در خیابان قائم‌مقام را خودش در اختیار گرفته است.

به گزارش شفاف، بر اساس تجارب پیشین در دوره های تحویل دولت های گذشته و تا پیش از این عرف بوده که روند بازگرداندن خودروها ظرف شش ماه صورت می‌گرفته ولی بعد از پایان دولت دهم، هنوز که هنوز است دولتمردان قبلی، خودروهای بیت‌المال را پس نمی‌دهند و بعضا هم ساختمان‌هایی را که خودشان به خودشان اجاره داده‌اند در اختیار دارند.
بعد از روی خط رفتن این خبر بود که دیوان محاسبات نسبت به ان واکنش نشان داد. دادستان دیوان محاسبات اعلام کرد که این نهاد نظارتی موضوع عدم تحویل خودروهای ریاست جمهوری از سوی رییس جمهوری سابق را پیگیری می کند.

«فیاض شجاعی» در این خصوص گفت : تحقیقات اولیه در زمینه عدم تحویل خودروها و اموال نهاد ریاست جمهوری در دیوان محاسبات شروع شده و در صورت اثبات این موضوع پرونده تشکیل می شود، البته ذی حسابی ریاست جمهوری نیز مسوول تحویل گرفتن اموال ریاست جمهوری است و باید در این زمینه اطلاعات را بصورت کامل ارایه دهد.
به این ترتیب ماجرای خودروهایی که دولت دهمی ها به دولت یازدهمی ها تحویل ندادند جدی تر شد اما هیچ یک از دولت دهمی ها حاضر به پاسخگویی در این خصوص نبوده اند و حتی محمود احمدی‌نژاد نیز که جهت انجام اولین سخنرانی رسمی‌ خود بعد از دوران ریاست جمهوری‌اش وارد مشهد شد، اما به سوال خبرنگار ی که در فرودگاه سوالی مبنی بر آن‌چه درباره «26 خودرویی که دولت سابق پس نمی‌دهد» پاسخ نداد.

احمدی‌ن‍ژاد در این خصوص گفت: شرمنده، قرار مصاحبه نداریم.
به این ترتیب، علاوه بر تخلفات اقتصادی که روز به روز به پرونده محمود احمدی نژاد و دولتش اضافه می شود حالا باید تصرف اموال دولتی را هم اضافه کرد و باید منتظر ماند و دید بالاخره دولت دهمی ها چه پاسخی برای این اتهام تازه خواهند داشت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٣-١٣٩٣, ١٩:٣٨

   

پر مبحث ترین ها