سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حاجی دلیگانی در گفتگو با 19 دی:

افکار مغایر با فرهنگ کار و تلاش در کشور وجود دارد

برخی افکار مغایر با فرهنگ کار و تلاش در کشور وجود دارد اما باید مسئولان روحیه انقلابی و جهادی روزهای اول انقلاب را داشته باشند .

 

19 دی: یک نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این مسئولان روحیه انقلابی و جهادی روزهای اول انقلاب را داشته باشند که گفت: برخی افکار مغایر با فرهنگ کار و تلاش در کشور وجود دارد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار روزنامه 19 دی اظهارداشت: نیاز جامعه امروز داشتن روحیه انقلابی و جهادی و بسیجی عمل کردن است که رهبری نیز به آن پرداختند.

وی با اشاره به این که کسانی که در نظام جمهوری اسلامی ایران مسئولیت دارند نباید برای حقوق و مزایا کار کنند، افزود: مسئول در نظام جمهوری اسلامی باید رسالتی را در مقابل امام راحل، انقلاب و شهدا احساس کند و بداند که مسئولتی دارد که بایستی به میزان شعاع وجودی خود تلاش مضاعفی را نسبت به سایر افراد داشته باشد و مدیر بالادستی متوجه شود یا نشود برای رضای خدا عمل به وظیفه کند تا قدمی به جلو برداشته شود.

نماینده مردم شاهین شهر تاکید کرد: اگر گرفتن مسئولیت ها به دلیل شهرت و حقوق و مزایا باشد به جایی نخواهیم رسید.

وی با بیان این که ویژگی اصلی یک مسئول انقلابی بودن است، ادامه داد: زمان انقلاب، مردم ما پول، امکانات و امتیازی دریافت نمی کردند خطری را احساس و بر اساس تکلیف شرعی عمل کردند و به صحنه رفته و خود را در معرض خطر قرار دادند و این روحیه وجود داشت که توانستند نظام دو هزارو 500 ساله شاهنشاهی را سرنگون کنند.

حاجی دلیگانی با بیان این که هم اکنون نیمی از پرسنل دولت مازاد هستند، خاطرنشان کرد: این در حالی است که در اواخر سال 93 اعلام کردند که 200 هزار میلیارد تومان حقوق و مزایای آنان است؛ اگر این رقم به نصف برسد رقم بزرگی به خزانه بیت المال برمی گردد که کشور را نجات می دهد.

وی در ادامه به افزایش آسیب های اجتماعی در کشور اشاره کرد و گفت: یکی از نقدهای نمایندگان مجلس شورای اسلامی به صحبت چهار وزیری که گزارش هایی در حوزه کاری خود ارائه دادند این بود که هیچ کدام راهکار ارائه ندادند و تنها بیان وضع موجود کردند.

وی با تاکید گفت: باید به تعیین راهکار و روش هایی برای رفع و عبور از مشکلات و اجرایی کردن عملی اقدامات و راهکارها پرداخته شود و برای مقابله و اصلاح آسیب های اجتماعی عزم ملی نیاز است که مردم و مسئولان یکپارچه در این جهت حرکت کنند تا آسیب ها مهار شود.

منتخب مجلس دهم شورای اسلامی با بیان این که به نظر می رسد مجلس دهم اراده قوی برای تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشد، افزود: مجلس موظف است تا تلاش کند تا کسری های بحث قانونگذاری را جبران و در بعد نظارت پیگیر باشد تا کوتاهی دستگاه های مختلف مشخص شود.

 وی با بیان این که دلیل عمده آسیب های اجتماعی بحث اقتصادی است ادامه داد: وقتی اشتغال نباشد، وقت خانواده به بطالت بگذرد و معیشت مردم درست نباشد یک سلسله مشکل ها بوجود می آید.

وی با اشاره به این که این آسیب ها ریشه در مسائل فرهنگی و اجتماعی هم دارد، اضافه کرد: با دو بال اولویت همزمان اقتصاد به معنای عام شامل اشتغال، رونق اقتصادی و تولید، خارج شدن از رکود و اصلاح زیرساخت های فرهنگی ترویج فرهنگ صحیح و مقابله با تهاجم فرهنگی در عمل می توان به کاهش آسیب های اجتماعی دست یابیم.

نماینده مجلس نهم و دهم عنوان کرد: متاسفانه در کشور ما برخی افکار مغایر با فرهنگ کار و تلاش وجود دارد که باید در این خصوص نیز اقدام شود.

وی با بیان این که در خصوص مسائل اقتصادی و فرهنگی دولت باید به معنای واقعی بدون بردهای تبلیغاتی در صحنه عمل حاضر شود، گفت: در حال حاضر صحبت ها در حد ستاد و وزارت خانه است در فرمانداری ها و دستگاه های حاکمیتی در استان ها کمتر کار عملی را مشاهده می کنیم هنوز روال عادی وقت گذرانی است.

حاجی دلیگانی در خصوص ارائه آمار متناقض از سوی مسئولان کشوری نیز بیان داشت: مشکل اینجاست که در مسائل اقتصادی مدیران عالی و میانی مشکلات حوزه مربوط به خود را خودسانسوری می کنند و احساس می کنند با بیان واقعیت ها زیر سوال می روند.

وی تصریح کرد: ما شاهد هستیم که در گفتار مسئولان آمارها متفاوت است باید گفت که متاسفانه اگر به میدان عمل برویم شکاف تفاوت واقعی تا آماری بسیارعمیق تر است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٣-١٣٩۵, ١٢:۵٨

   

پر مبحث ترین ها