سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جعفرزاده ایمن آبادی در گفتگو با 19دی:

خدمت نظام وظیفه در کشور باید تخصصی شود

این که جوان ما فکر کند عمرش با رفتن به خدمت مقدس نظام وظیفه سربازی به هدر می رود برای نظام نامطلوب است

نماینده مجلس نهم و دهم شورای اسلامی با توجه به نارضایتی های برخی از جوانان در خصوص خدمت نظام وظیفه سربازی گفت: خدمت نظام وظیفه سربازی باید در کشور تخصصی شود و هر کس بر اساس تخصص به کار گرفته شود.

 غلامعلی جعفززاده ایمن آبادی در گفتگو با خبرنگار 19دی اظهارداشت: به دلیل نبود برنامه ریزی مشخص در نیروهای مسلح و عدم استفاده مطلوب از سربازان تصور آنان این نیست که خدمت زیر پرچم و خدمت به کشور و نظام می کنند بلکه آنان این پیش زمینه را دارند که نظام از آنان بیگاری می کشد و عمر آنان بر باد می رود و فنا می شود و این بسیار نامطلوب است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس دهم افزود: باید کاری کنیم که جوانان ما احساس کنند اتفاق خوبی برای آنان در این دو سال رقم خواهد خورد و دو سال تجربه می اندوزند و برتوانمندی های آنان اضافه می شود و علاقمند به خدمت باشند اما این اتفاق در کشور ما نمی افتد این بحث بسیار مهم و اساسی است که باید در حوزه خدمت نظام وظیفه اصلاح صورت گیرد.

عضو هیات علمی دانشگاه گیلان بیان کرد: 15 تا 20 سال پیش نزدیک به 85 درصد سربازان ما تا مقطع دیپلم درس خوانده بودند اما شرایط کشور تغییر کرده و سطح تحصیلات سربازان بالاتر رفته و  هم اکنون 85 درصد فوق دیپلم به بالا هستند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: این که سربازان ما دو سال نگهبانی دهند، طی و جارو بکشند یا آش در کاسه بریزند این احساس را به آنان می دهد که عمرشان در حال هدررفت است.

مشاور معاون رییس جمهور در امور ایثارگران با بیان این که از هر کس مطابق با توانمندی هایش باید استفاده شود، گفت: آشتی بین صنعت، کار و تولید و نظام خدمت وظیفه باید برقرار شود تا در یک ارتباط درست در راستای اقتصاد مقاومتی از توان علمی و فنی جوانان استفاده شود و تمام سربازان هم احساس مفید بودن کرده و یک نوع کارورزی را در این دو سال تجربه کنند.

رییس مرکز پشتیبانی امور جانبازان کشور ادامه داد: با این روش می توان کشور را به جلو برد تا پس از خدمت هم تجارب بدست آمده در بخش خصوصی و شغل آینده جوانان استفاده و به اجرا درآید.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠۴-١٣٩۵, ١١:۵٧

   

پر مبحث ترین ها