سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نشریه اکونومیست چاپ لندن:

هدفمندی یارانه‌ها به نفع اقشار آسیب‌پذیر ایران است

بروز شده : ۵-١٠-١٣٨٩, ٠١:۵١    نسخه چاپی    
به گزارش  نشریه اکونومیست چاپ لندن، اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها در ایران به نفع اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر است و یارانه‌های نقدی به حساب شهروندان ایرانی واریز شده است.
نشریه اکونومیست چاپ لندن با اشاره به اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها در ایران، اجرای این قانون را به نفع اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر دانست.
به گزارش  نشریه اکونومیست چاپ لندن، اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها در ایران به نفع اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر است و یارانه‌های نقدی به حساب شهروندان ایرانی واریز شده است.
این مجله با اشاره به اینکه نرخ تورم ایران برای سال‌های 2011 و 2012 را 15 درصد پیش‌بینی می‌شود، افزود: دولت ایران رسما برنامه حذف یارانه‌ها را به اجرا گذاشته است و برای جبران حذف یارانه‌ها،‌ ارقام مورد نظر را به حساب مردم ایران واریز کرده است.
اکونومیست هدفمند شدن یارانه‌ها را به نفع طبقات ضعیف جامعه دانست و نوشت: پرداخت یارانه‌های سنگین به مصرف انرژی و مواد غذایی در ایران تنها به ضرر قشر فقیر و آسیب‌پذیر است و دولت ایران قصد دارد از منابع مالی حاصل از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های عمرانی و زیرساختی استفاده کند.
بر اساس این گزارش، تا کنون هیچ گونه تنش و اختلالی در ایران پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها گزارش نشده است.
از سوی دیگر صندوق بین المللی پول نیز در گزارشی ضمن تایید اجرای طرح هدفمندسازی یارانه‌ها در ایران اعلام کرد: پیش از این پرداخت یارانه‌ها بیشتر به نفع اقشار ثروتمند و مرفه جامعه ایران بوده است.
هر خانوار چهار نفری در ایران پیش از این سالانه 4 هزار دلار یارانه تنها برای مصرف بنزین و گاز دریافت می‌کرده است. این مسئله موجب افزایش چشمگیر مصرف انرژی و اتلاف آن در کلیه بخش‌ها شده بوده است. میانگین مصرف انرژی در ایران چهار برابر میانگین جهانی است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-١٠-١٣٨٩, ٠١:۵١

   

پر مبحث ترین ها