سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

برندهای خارجی؛ کیفیتی پوشالی/

لباس‌های قاچاق تنها با چسباندن یک مارک به مشتری قالب می‌شود

بروز شده : ٩-٠٩-١٣٩٠, ١٨:۵٣    نسخه چاپی    
هم‌اکنون در بازار، لباس‌هایی تحت عنوان برندهای معروف ارائه می‌شود که اصل نیست، به گونه‌ای که اکثر جوانان نمی‌‌توانند تشخیص دهند لباسی که به آنها ارائه می‌شود.

مدیر بخش فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد هنر گفت: زمانی که پوشاکی دارای برند است یعنی تضمین‌شده و از میان اجناس با کیفیت است اما برخی اوقات نمی‌توان لباس اصل را خریداری کرد چرا که برخی اجناس قاچاق و چینی با چسباندن یک مارک تحت عنوان برندهای معروف به فروش می‌رسد.

فریبا آلادینی در گفت‌و‌گو با فارس اظهار داشت: هم‌اکنون در بازار، لباس‌هایی تحت عنوان برندهای معروف ارائه می‌شود که اصل نیست، به گونه‌ای که اکثر جوانان نمی‌‌توانند تشخیص دهند لباسی که به آنها ارائه می‌شود همان برند معروف است یا خیر و زمانی که به آنها گفته می‌شود لباسی که با مارک ترکیه یا برندهای معروف دنیا با قیمت بالا به آنها فروخته می‌شود، اجناس بی‌کیفیت چینی است، این موضوع را نمی‌پذیرند.

وی افزود: زمانی که پوشاکی دارای برند است یعنی تضمین‌شده و از میان اجناس با کیفیت است بنابراین جوانان به سمت یک برند خاص گرایش پیدا می‌کنند اما برخی اوقات نمی‌توانند لباس اصل را خریداری کنند و برخی اجناس قاچاق با چسباندن یک مارک تحت عنوان برندهای معروف به فروش می‌رسد.

مدیر بخش فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد هنر با بیان اینکه در داخل کشور نیز برندهای مطرح پوشاک وجود دارد، گفت: در حوزه لباس‌ جین و ‌کت و شلوار، برندهای معروف داخلی وجود دارد اما جوانان باز هم استفاده از پوشاک خارجی را ترجیح می‌دهند.

وی ادامه داد: هم اکنون حمایت از طراحان داخلی در کشور آغاز شده است و برگزاری‌ جشنواره‌های متعدد، توان بالای طراح ایرانی را به نمایش می‌گذارد و حضور تولید کنندگان در این جشنواره‌ها می‌تواند موجب ارتباط میان طراح با تولید کننده و تولید انبوه مدل‌های ارائه شده توسط طراحان داخلی شود.

این طراح لباس با اشاره به اینکه مانتوهای موجود در بازار توسط تولید کننده داخلی و از روی ژورنال‌های غربی ارائه می‌شود، عنوان کرد: اکثر خریداران نیز زمانی که به بازار مراجعه می‌کنند با مانتوهای تنگ و کوتاه مواجه شده و مجبور می‌شوند تا آن را خریداری کنند.

آلادینی تصریح کرد: ‌هم اکنون تولید کننده داخلی در جهتی حرکت می‌کند که صرفاً مانتوهای کوتاه و تنگ را به بازار ارائه کند چرا که تصور می‌کند این مدل‌ها با استقبال بیشتری مراجعه می‌شود؛ در حالی که می‌توان سلیقه مردم را به استفاده از مانتوهایی سوق داد که با معیارهای ایرانی و اسلامی مطابقت دارند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٩-١٣٩٠, ١٨:۵٣

   

پر مبحث ترین ها