سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

توضیح درباره ادعای رویترز: تلگرام هک حساب کاربری 15 میلیون ایرانی را رد کرد

توضیح درباره ادعای رویترز تلگرام هک حساب کاربری 15 میلیون ایرانی را رد کرد

 

شبکه تلگرام طی بیانیه‌ای رسمی درباره اخبار هک گسترده کاربران ایرانی توضیح داد.

تلگرام در این بیانیه نوشته است: «افراد مشخصی طی بررسی‌های خود درباره این موضوع به این نتیجه رسیده‌اند که 15 میلیون حساب کاربری به اسم ایرانی‌ها در تلگرام ثبت شده است در نتیجه صرفا اطلاعات و داده‌هایی که در دسترس عموم است، جمع‌آوری شده و به خود حساب‌ها دسترسی پیدا نکرده‌اند.

با توجه به اینکه محدودیت‌هایی را در زمینه API در سال جاری اعمال کرده‌ایم، چنین جستجو و کنکاش گسترده‌ای که گزارش شده ممکن نیست.

در عین حال با توجه به اینکه تلگرام بر پایه تماس‌های تلفنی قرار دارد هر فردی این امکان را دارد که بررسی کند آیا شماره تلفنی در تلگرام ثبت شده است یا خیر.

این موضوع در مورد پیام‌رسان‌های دیگر نظیر واتس‌آپ نیز که بر پایه تماس تلفنی هستند، صادق است.

در اوایل امسال گزارش‌هایی مبنی بر اینکه به چند حساب تلگرامی با هک کردن کدهای تایید اس‌ام‌اس دسترسی پیدا شده، منتشر شد. در حال حاضر این گونه دسترسی به حساب‌ها تهدیدی برای کاربران نیست زیرا ما به کاربران خود در کشورهای مختلف در این زمینه هشدارهای جدی داده‌ایم.

ما سال گذشته برای دفاع از کاربران در چنین وضعیت‌هایی «2 گام برای تایید» را ارائه دادیم.

اگر دلایلی دارید که نشان می‌دهد اپراتور موبایل شما کدهای اس‌ام‌اس را بازرسی می‌کند از تأیید هویت دو مرحله‌ای استفاده کنید تا بتوانید پسورد حساب کاربری‌تان را در امان نگه دارید.

اگر این کار را انجام دهید هیچ هکری نمی‌تواند کاری انجام دهد.»

همچنین پاول دورف موسس تلگرام در پاسخ به سوال یکی از کاربران مبنی بر اینکه آیا هک 15 میلیون کاربر ایرانی صحت دارد در توئیترش نوشت : "این موضوع صحت ندارد. ادعای شما مبنی بر افشای پیام‌های 15 میلیون کاربر کاملاً بی‌اساس است".

روز گذشته خبرگزاری رویترز گزارش داد که "هکرهای ایرانی در سال جاری میلادی که هشت ما از شروع آن می گذرد، با هک کردن بیش از ۱۰ حساب کاربری در برنامه پیام رسان تلگرام به شماره تلفن بیش از ۱۵ میلیون کاربر ایرانی دسترسی پیدا کرده اند."

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز این بزرگترین هک سیستم های ارتباطی رمز گذاری شده است.

خبرگزای رویترز می گوید این درز اطلاعات پیش از این گزارش نشده بود.

پیام رسان تلگرام از محبوب ترین برنامه های از این دست در ایران است و بیش از ۲۰ میلیون کاربر در این کشور دارد.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠۵-١٣٩۵, ١۴:١۵

   

پر مبحث ترین ها