سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نماینده مجلس: ‌اعلام نکردن آمار طلاق، مشکلی را رفع نمی‌کند‌

توجه به تامین امکانات و استفاده برابر افراد جامعه از امکانات و فرصت‌های شغلی منجر به توسعه و گسترش عدالت در جامعه و همچنین کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد شد.‌عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: عدم اعلام آمار طلاق مشکلی از این معضل رفع نمی‌کند.
به گزارش‌ نامه نیوز عباس گودرزی در خصوص جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس در جمع خبرنگاران با انتقاد از اینکه آسیب‌های اجتماعی معلول نابرابری‌های اجتماعی است، افزود: نابرابری و بی‌عدالتی‌های اجتماعی باعث شکل‌گیری آسیب‌های اجتماعی در جامعه و تقویت آن شده است.

وی عامل موثر بروز آسیب‌های اجتماعی را بی‌عدالتی در تقسیم و توزیع فرصت‌های شغلی و امکانات مادی و معنوی در جامعه دانست و اظهار کرد: متاسفانه بی‌عدالتی باعث شکل‌گیری آسیب‌های اجتماعی در جامعه و تقویت آن شده و گاهی نیز باعث از بین رفتن قبح آنها می‌شود، در حالی‌که آسیب‌های اجتماعی با روح نظام اسلامی و در واقع هویت دینی و ملی ما سازگار نیست.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با استناد به بند 9 اصل سوم قانون اساسی، تصریح کرد: هر چند این اصل به رفع تبعیض، بی‌عدالتی، توزیع عادلانه فرصت‌ها و امکانات مادی و معنوی اشاره دارد اما امروزه به این اصل بی‌توجهی شده و مشکلات زیادی را برای مردم به وجود آورده است.

گودرزی از رابطه بازی و بی‌عدالتی در جذب نیروی کار انتقاد کرد و ادامه داد: امروزه برخی جوانان به واسطه آشنایی با مسئولان و مقامات و به نوعی با رابطه و پارتی‌بازی شاغل می‌شوندف در حالی‌که جوانان تحصیل‌کرده زیادی در کشور داریم که پارتی نداشته و از فرصت‌های شغلی محروم می‌شوند که این موضوع اجحاف به حقوق ملت است.

وی اضافه کرد: متاسفانه بیکاری هیچ متولی واحدی ندارد و این موضوع برای ملت غیرقابل تحمل است، زیرا نبود یک متولی واحد منجر به رابطه‌بازی و بی‌عدالتی در جذب نیروی کار شده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بر لزوم تعیین متولی واحد برای رفع معضل بیکاری در کشور تاکید کرد و افزود: باید دستگاه و مجری واحدی در راستای جذب نیرو برای نهادها، شرکت‌ها و مراکزی که به دنبال جذب نیروی انسانی هستند، مشخص و تعیین شود که جوانان تحصیل‌کرده بیکاری که پارتی ندارند بتوانند به راحتی شاغل شوند.

گودرزی اظهار کرد: توجه به تامین امکانات و استفاده برابر افراد جامعه از امکانات و فرصت‌های شغلی منجر به توسعه و گسترش عدالت در جامعه و همچنین کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد شد.

وی طلاق را از دیگر آسیب‌های اجتماعی کشور دانست و در رابطه با عدم اعلام آمار آن، گفت: از آنجایی که طبق قانون اساسی تمامی برنامه‌های طراحی شده از سوی مسئولان باید در جهت تحکیم بنیان خانواده باشد، بنابراین هر فعل، اقدام و عملی که از سوی مسئولان و دستگاه‌های ذی‌ربط در این رابطه متصادر می‌شود، باید منجر به تحکیم بنیان خانواده شود، زیرا خانواده واحدی بنیانی است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس بیان کرد: البته اعلام و عدم اعلام آمار طلاق مشکلی از معضل طلاق رفع نمی‌کند، باید دید که اعلام آمار آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق چه کمکی می‌تواند به تحکیم بنیان خانواده کند. بنابراین بهتر است به جای اینکه تمامی اهتمام خود را در جهت اعلام آمار طلاق صرف کنیم، به دنبال راهکارهای موثر برای مقابله با این معضل باشیم.

گودرزی تصریح کرد: از سوی دیگر برخی هستند که زندگی خود را با تمامی مشکلات حفظ می‌کنند، در حالی‌که این امکان وجود دارد که اگر آمار طلاق به راحتی در جامعه اعلام شود افراد راحت‌تر به طلاق روی بیاورند، زیرا تحمل درد مشترک، راحت است، البته رسیدگی به موضوع طلاق و رفع آن باید مساله اصلی باشد.

وی بر ضرورت ریشه‌یابی و آسیب‌شناسی معضل طلاق تاکید کرد و گفت: علت شیوع آمار طلاق باید در جامعه ریشه‌یابی و به نوعی دغدغه مسئولان باشد زیرا توجه مسئولان کاهش آمار این معضل را درپی دارد، البته بهتر است مسئولان به دنبال رفع تمامی آسیب‌های اجتماعی باشند.


منبع: ایسنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠۵-١٣٩۵, ١٢:٠٣

   

پر مبحث ترین ها