سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رییس کمیته امداد: فسادها نمکی است که به زخم مردم ریخته می‌شود

کمیته امداد نمی‌تواند پاسخ تمام مشکلات مردم و کشور را بدهد. کمیته امداد یک خیریه بزرگ است.

 

 پرویز فتاح رییس کمیته امداد امام خمینی با اشاره به اینکه اساس انقلاب رفع محرومیت بود گفت: محرومینی که برای انقلاب به ارث رسیده بود باید در این سال‌ها کاهش پیدا می‌کرد اما به دلیل اینکه در 38 سال گذشته در زمینه اقتصادی موفق نبودیم نتوانستیم به این امر دست پیدا کنیم که همین مسئله اقتصاد پاشنه آشیل ما نیز هست.

وزیر نیرو دولت نهم در حاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات در مصاحبه با خبرنگار عصر ایران ادامه داد: بعد از جنگ زیر ساخت‌های ایران دچار مشکل شده بود. سیاست‌های دولت‌های مخالف در این سال‌ها نیز نتوانست توسعه متوازن را در کشور شکل دهد و همین باعث شد تا فقر در کشور رشد کند.

رییس کمیته امداد: فسادها نمکی است که به زخم مردم ریخته می‌شود/ اقتصاد کشور درست شود مردم به ما مراجعه نمی‌کنند

وی خاطر نشان کرد: اگر برنامه‌های اقتصادی دولت‌ها درست اجرا شود، تورم کنترل شود، اشتغال ایجاد شود قطعا مراجعه به کمیته امداد کمتر خواهد شد و مردم به ما برای بهبود زندگی‌شان مراجعه نمی‌کنند.

فتاح افزود: کمیته امداد نمی‌تواند پاسخ تمام مشکلات مردم و کشور را بدهد. کمیته امداد یک خیریه بزرگ است. نمونه‌هایی مانند کمیته امداد در تمام کشورها وجود دارد.

رییس کمیته امداد گفت: جمعیت تحت پوشش ما چندین میلیون نفر است و همین باعث شده است ما سرانه خود کمتر میان همه تقسیم کنیم. اگر وضعیت اقتصادی دولت‌ها خوب شود قطعا اوضاع زندگی مردم خوب خواهد شد و و دیگر نیازی به مراجعه به کمیته امداد نخواهند داشت.

فتاح در مورد رشد فسادهای گسترده در کشور گفت: این فسادها نمکی است که به زخم مردم ریخته می‌شود.

وی ادامه داد: عادلانه نیست ثروت کشور تنها در اختیار افراد محدودی قرار بگیرد. ما افرادی را برای 5 میلیون وام به بانک‌ها معرفی می‌کنیم که برای گرفتن این وام کوچک با هزار مشکل روبرو می‌شوند و باید برای دریافت آن ماه‌ها صبر کنند اما عده‌ای هستند که بر اساس رابطه وام‌های چند میلیاردی می‌گیرند و تحمل این مسئله برای مردم سخت است.

فتاح در پایان خاطر نشان کرد: مسئله فساد در کشور هرچه زودتر باید حل شود و سیستم بانکی کشور باید هرچه زودتر راه حلی برای این اختلاس‌ها و فسادها پیدا کند.


منبع: عصرایران

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠٨-١٣٩۵, ١۵:١٠

   

پر مبحث ترین ها