سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خجسته: قریب به ۴۰۰ نقطه حادثه خیز در تهران وجود دارد

بروز شده : ٣-١١-١٣٩۵, ٢١:١٩    نسخه چاپی    
ضمن اینکه 4 گسل موجود درتهران اگر فعال شوند به طور حتم اتفاقات هولناکی رخ خواهد داد که طبق پیش بینی‌های صورت گرفته بین 800 تا یک میلیون نفر درهمان دقایق اولیه جان خود را از دست می دهند.

 

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با انتقاد از توجه مقطعی مسئولان به مدیریت بحران در کشور، گفت: پس از وقوع زلزله در تهران نمی توان اقدامی را درجهت کاهش خسارت ها انجام داد.

امیر خجسته در گفت وگو با خانه ملت، در خصوص ضرورت پیشگیری از خسارت‌های ناشی از وقوع زلزله احتمالی در تهران، گفت: درحال حاضر قریب به 400 نقطه حادثه خیز درتهران وجود دارد، ضمن اینکه 4 گسل موجود درتهران اگر فعال شوند به طور حتم اتفاقات هولناکی رخ خواهد داد که طبق پیش بینی‌های صورت گرفته بین 800 تا یک میلیون نفر درهمان دقایق اولیه جان خود را از دست می دهند.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با وقوع زلزله درتهران قریب به 6 میلیون نفر دچارآسیب دیدگی و بی خانمانی می شوند، افزود: متاسفانه پس از زلزله تهران شرایط ناگواری درشهر حکمفرما می شود که قابل توصیف نیست، بنابراین با توجه به اینکه زلزله هولناکی در کمین تهران قرار دارد باید برای جلوگیری از افزایش خسارت ها راهکار اساسی اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه ریزش ساختمان پلاسکو و زلزله امروز منطقه آبسرد هشداری برای پایتخت است، تصریح کرد: حریق و ریزش ساختمان پلاسکو نشان داد که مسئولان آمادگی لازم برای مدیریت بحران را ندارند زیرا همین ریزش ساختمان بحرانی را در کشور به وجود آورد که پس از گذشت چند روز از این حادثه هنوز مشکلات بسیاری در نوع امدادرسانی و آواربرداری وجود دارد.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١١-١٣٩۵, ٢١:١٩

   

پر مبحث ترین ها