سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در یک ماه گذشته:

چهار باند سرقت در قم متلاشی شد

بروز شده : ٩-١١-١٣٩۵, ١٣:٣٩    نسخه چاپی    
چهار باند با ۹۰ فقره سرقت در یک ماه گذشته درقم متلاشی شد.

مراسم رونمایی از خودروهای کشف شده و نمایش سارقان دستگیرشده توسط پلیس آگاهی قم با حضور دادستان و فرمانده انتظامی استان قم و افرادی که از آنان سرقت شده بود در اداره آگاهی قم برگزار شد؛ در این مراسم سارقان نیز با چشم های بسته به نمایش درآمدند و خودورهای کشف شده به مالکان تحویل داده شد و خبری از نشست خبری نبود.

فرمانده انتظامی استان در حاشیه بازدید از مجموعه پلیس آگاهی اظهارداشت: پلیس آگاهی قم در یک ماه گذشته موفق به شناساسی و متلاشی کردن چهار باند سرقت شد که سارقان، سرقت خودرو، سرقت از منزل و سرقت های تحت پوشش را در سطح شهر انجام می دادند.

سردار کاظم مجتبایی افزود: چهار باند متشکل از ۱۸ نفر بود که به بیش از ۹۰ فقره سرقت اعتراف کردند اما رصدهای اطلاعاتی و امکانات فنی ما می گوید که سرقت ها بیش از این بوده است.

 وی ادامه داد: در این میان دو باند مربوط به سرقت منزل است که سارقان تاکنون به ۴۵ سرقت منزل اعتراف کرده اند، یک باند سه نفره نیز به ۲۰ سرقت خودرو اعتراف کردند و باند سه نفره دیگر تاکنون به بیش از ۴۵ فقره سرقت تحت پوشش که به طور عمده سرقت از زائران و افراد غیربومی بوده معترف شدند.

وی با بیان این که متاسفانه بیشتر سارقان غیربومی هستند، اظهارکرد: این افراد در بیش از هفت استان فعالیت مجرمانه داشتند و برخی هم اتباع بیگانه هستند که در قم اقدام به سرقت می کردند.

فرمانده انتظامی استان قم عنوان کرد: پلیس آگاهی قم برای کنترل سرقت ها، افزایش کشفیات، برگرداندن اموال از دست رفته به صاحبان آن ها، برقراری امنیت همه جانبه و کسب اعتماد عمومی مردم مصمم و قاطعانه به تلاش خود ادامه می دهد.

وی گفت: به مردم توصیه می کنم برای حفاظت از اموالشان نسبت به تقویت حفاظت های فیزیکی منازل، فروشگاه ها، خودروها با پلیس همکاری کنند و مسئولان را در امر مهم تامین امنیت یاری دهند.

دادستانی در برخورد با سارقان جدی است

دادستان قم نیز در این مراسم ضمن بازدید از خودروهای کشف شده و اداره آگاهی قم اظهارداشت که در خصوص حذف بستر و زمینه های وقوع سرقت و برخورد قاطع با سارقان به خصوص آنان که سامان یافته و باندی عمل می کنند و سابقه محکومیت دارند تمام تلاش خود را می کند.

مهدی کاهه گفت که از همین جا به تمام بزه کاران هشدار می دهیم که دادستانی در طرح برخورد با سرقت جدی است و بزه کاران نسبت به اصلاح خود اقدام کنند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١١-١٣٩۵, ١٣:٣٩

   

پر مبحث ترین ها