سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دادستان قم:

آسیب های اجتماعی قتل گاه خانواده هاست

وظیفه والدین نهادینه کردن فرهنگ دینی واسلامی در خانواده است.

 19دی: دادستان عمومی وانقلاب قم آسیب های اجتماعی که گریبان گیر خانوادها و جامعه شده را به قتل گاه آنان توصیف کرد و اظهارداشت: فرهنگ دینی واسلامی ما از غنی ترین و کامل ترین فرهنگ هاست و خود الگوی کاملی از فرهنگ وتمدن است.

مهدی کاهه افزود: وظیفه والدین در درجه اول نهادینه کردن فرهنگ دینی واسلامی در خانواده است که اگر این مهم صورت گیرد دیگر نگران الگوی گیری نوجوان و جوان ایرانی از فرهنگ غلط غرب نخواهیم بود که با آموزهای دین و اخلاق ما سازگاری ندارند.

وی راه شناخت آسیب های اجتماعی را مقایسه آن آسیب با فرهنگ عمومی مردم دانست و تصریح کرد: تاثیرگذارترین عوامل بروز آسیب های اجتماعی که جامعه نیز متاثر از آن خواهد بود، فردی، محیطی، دوستان ناباب و قروبیکاری است که این عوامل موجب هنجار شکنی در سطح جامعه شده و آرامش روانی اجتماع را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

وی تفاوت آسیب های اجتماعی امروز جامعه با گذشته را در مدرن شدن و همگانی شدن آن دانست و اضافه کرد: امروز بدلیل وجود اینترنت و فضای مجازی آسیب های اجتماعی فراگیر و همگانی شده و موجب احساس سلب امنیت روانی جامعه و خانوادها است .

 کاهه قابل دسترس بودن این تهدید را از دیگر عوامل بروز ناهنجاری عنوان کرد وافزود: تهدید فضای مجازی زمینه ساز تهدید در فضای حقیقی و تحت شعاع قرار گرفتن امنیت اجتماعی و روانی مردم و به تباهی کشیدن بنیاد خانواده و درنوک پیکان آن جوانان و نوجوانان است.

وی راه مقابله با این تهدید را تدبیر، تعقل و هوشمندی دانست وگفتند: شناخت خطرات زمینه مقابله با تهدید ها را فراهم می کند و ابتدا مراقبت فردی ومرحله بعدی مراقبت خانواده ودرنهایت مراقبت اجتماعی که برخورد قاطع و با رویکرد امنیت وآرامش جامعه خواهد بود.

دادستان عمومی وانقلاب قم گفت: امنیت ایران اسلامی مدیون خون شهدا وایثارگران است و این امنیت به راحتی به دست نیامده که بخواهیم و بگذاریم تحت شعاع قرارگیرد و تلاش ما ارتقاء عدالت، امنیت و آسایش اجتماعی مردم و جامعه است و با جدیّت با هنجارشکنان که بخواهند امنیت اخلاقی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی جامعه را برهم بزنند برخورد قاطع خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه نباید بگذاریم فریضه امر به معروف ونهی از منکر در جامعه فراموش شود، افزود: امر به معروف و نهی از منکر تکلیف فردی و الهی است که می بایست همگان در راستای تحقق این امر بسیار مهم همت گمارند تا با مشارکت عمومی در جهت ارتقاء بخشیدن به امنیت اجتماعی گام برداریم.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-١٢-١٣٩۵, ١٠:٠٣

   

پر مبحث ترین ها