سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر بهداشت: شوراها به اندازه ساختمان ها به سلامت مردم بها دهند

بروز شده : ۴-٠٢-١٣٩۶, ١٠:۵۶    نسخه چاپی    
اگر نمی توانند بیمارستان و مرکز بهداشتی و درمانی بسازند و تحویل بدهند،حداقل زمین آن را به وزارت بهداشت تحویل دهند.

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امیدوارم در انتخابات شوراهای شهر و روستا کسانی پیروز شوند که به همان اندازه که به ساخت و ساز اهمیت می دهند به سلامت و زندگی سالم مردم هم اهمیت دهند.

به گزارش ایرنا، سید حسن هاشمی روز یکشنبه در مراسم سفیران سلامت در مجتمع ورزشی آریو مصلی نژاد شهر ری افزود: شورای شهر می تواند نقش مهمی در ارتقای سلامت مردم ایفا کند به شرط آنکه اهمیت سلامت مردم برای توسعه و پیشرفت کشور به درستی درک شود.

وی گفت: اگر سلامت نباشد ، حتی امنیت هم نخواهد بود، سلامت مقدم بر امنیت است و این موضوع مهمی است که هر روز باید تکرار کنیم تا ملکه ذهن همه شود.

وی با اشاره به مسئولیت شوراهای شهر و روستا تاکید کرد: انتظار این است که همه برای سلامت مردم کمک کنند.

وزیر بهداشت ابراز امیدواری کرد که مردم در انتخابات شورای شهر ، افرادی فرهنگی را انتخاب کنند تا لازم نباشد دائم برای برنامه های حوزه سلامت التماس کنیم و شهرداری و شورای شهر نیز طوری برنامه ریزی کند که بیمارستان، خانه بهداشت و مراکز سلامت مورد نیاز مردم تامین شود.

وی گفت: اگر نمی توانند بیمارستان و مرکز بهداشتی و درمانی بسازند و تحویل بدهند،حداقل زمین آن را به وزارت بهداشت تحویل دهند.

وی افزود: در حوزه سلامت،مردم شهرها به خصوص تهران با آسیب های زیادی مواجه اند، آلودگی هوا،آلودگی های صوتی و اشعه ها سلامت مردم را به خطر انداخته است.

هاشمی ادامه داد: شهرها توسعه یافته اند اما در کنار این توسعه، آرامش و آسایش نصیب مردم نشده است. نهادهای اجتماعی مختلفی مانند شوراها ایجاد شده اند که سلامت،امنیت و آرامش بیشتری برای مردم به ارمغان بیاورند، نهادهایی که برای آنها خون های زیادی داده ایم اما هنوز بیش از آنکه این نهادهای اجتماعی برای سلامت و آرامش مردم کار کنند،کارکرد سیاسی دارند.

وزیر بهداشت با اشاره به تصادفات رانندگی خاطرنشان کرد: هر سال 18 هزار تن در تصادفات رانندگی در کشور از بین می روند، انتظار ما از مردم و مسئولان دستگاه های مختلف این است که با سلامت مردم بازی نکنند و قاطعانه تصمیم بگیرند.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٢-١٣٩۶, ١٠:۵۶

   

پر مبحث ترین ها