سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

یک مخترع قمی:

حمایت‌های مسئولان موجب پیشرفت مخترعان می‌شود

این دستگاه در دانشگاه‌های تربیت مدرس، شهید چمران اهواز و صنعتی اصفهان مورد بهره‌برداری قرار گرفته و اکنون در دانشگاه علوم پزشکی ایران و دانشگاه صنعتی امیر کبیر در حال اجراست.
مخترع دستگاه ارسالگر دریافت‌گر امواج فراصوت گفت: پشتیبانی‌ها و حمایت‌های مسئولان فراغت خاطر برای مخترعان ایجاد می‌کند تا تولیدات بهتری را عرضه کنند.

علیرضا منتظر دستگاه ارسالگر دریافت‌گر امواج فرا صوت را یکی از اختراعات خود ذکرکرد و  اظهار داشت: این دستگاه کیفیت میوه و محصولات کشاورزی را مورد سنجش قرار می‌دهد.

 وی تصریح کرد: تشخیص کیفیت خاک زارعی، تمیزکننده فیل‌تر در دستگاه دیالیز و تشخیص گاز CNGاز دیگر مزایای این دستگاه محسوب می‌شود.

چهره بر‌تر نخستین جشنواره فناوری ارتباطات و اطلاعات استان قم در سال ۸۸ خاطرنشان کرد: این دستگاه در دانشگاه‌های تربیت مدرس، شهید چمران اهواز و صنعتی اصفهان مورد بهره‌برداری قرار گرفته و اکنون در دانشگاه علوم پزشکی ایران و دانشگاه صنعتی امیر کبیر در حال اجراست.

 وی دستگاه‌های اتواکوستیک امیشن آنالیزر، سطح‌سنج فراصوتی، فلوم‌تر فراصوتی کانال باز، فلوم‌تر فراصوتی، چگالی سنج فراصوتی، ربات پنج مفصله، کیفیت‌سنج میوه را از دیگر اختراعات خود ذکر کرد

  این مخترع درادامه بیان کرد: وجود جمعی از نیروهای متخصص علاقمند و استادان دانشگاه سبب شد که تلاشی مضاعف در زمینه فناوری صوت در کشور ایجاد شود.
 
رتبه سوم چهاردهمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی با اشاره به اهمیت ارائه حمایت‌ها و پشتیبانی‌ها از مخترعان و مبتکران بیان داشت: این حمایت‌ها فراغت خاطر بیشتری برای مخترعان و مبتکران ایجاد کرده تا با آرامش بیشتر به فعالیت بپردازند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١١-١٣٨٩, ١٩:۵١

   

پر مبحث ترین ها