سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون سازمان غذا و دارو:

هر محصول غذایی و بهداشتی بدون بر چسب اصالت از ۲ ماه آینده غیر مجاز است

درج این برچسبها بر روی دارو و مواد غذایی شروع شده و فاز دوم این طرح درج این برچسبها بر روی لوازم آرایشی و بهداشتی است که از دو ماه آینده درج می‌شود و بعد از آن با آموزش به مردم از آ‌نها می‌خواهیم که از خرید هر کالای فاقد این برچسب که نشانه اصالت و سلامت کالاست خودداری کنند.
تا ۲ ماه آینده همه محصولات غذایی، آرایشی و بهداشتی وارداتی و داخلی باید برچسب اصالت داشته باشند در غیر این صورت قاچاق، تقلبی یا غیر مجاز هستند.

به گزارش فارس، بهروز جنت در مراسم آغاز طرح ملی درجه بندی تولیدکنندگان مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی اضهار داشت: برچسب اصالت کالا برای ترخیص مواد آرایشی، بهداشتی و غذایی وارداتی و ورود محصولات تولیدی به بازار الزامی است و همه دانشگاههای علوم پزشکی باید به این موضوع نظارت کنند.

وی ادامه داد: درج این برچسبها بر روی دارو و مواد غذایی شروع شده و فاز دوم این طرح درج این برچسبها بر روی لوازم آرایشی و بهداشتی است که از دو ماه آینده درج می‌شود و بعد از آن با آموزش به مردم از آ‌نها می‌خواهیم که از خرید هر کالای فاقد این برچسب که نشانه اصالت و سلامت کالاست خودداری کنند.

معاون امور غذا، و لوازم آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو اضافه کرد: فاز سوم این طرح نظارت بر سطح عرضه است و در این مرحله از همکارانمان در دانشگاههای علوم پزشکی می‌خواهیم که با ایجاد تیم‌های مشترک با دستگاههای مسئول دیگر نسبت به نظارت بر سطح عرضه و جمع آوری کالاهای بدون برچسب اصالت اقدام کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠۴-١٣٩١, ١٩:۵٠

   

پر مبحث ترین ها