سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

کاهش 6 درصد تلفات جاده‌ای در سه ماهه ابتدای امسال

در شهریور ماه که با افزایش سفرهای برون شهری مواجه هستیم، باید با هماهنگی میان تمام ارگان ها از افزایش آمار تصادفات جلوگیری کنیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در سه ماهه ابتدای امسال 3 هزار و 334 نفر براثر سوانح جاده ای کشته شدند، گفت: این رقم نسبت به بهار سال گذشته 6 درصد کاهش داشته است.

شهریار افندی زاده در گفتگو با مهر با بیان اینکه در سال جاری حدود 3 هزار و 547 سانحه رانندگی در کشور اتفاق افتاده است، گفت: 3 هزار و 334 نفر در سه ماهه ابتدای امسال بر اثر سوانح رانندگی کشته شدند که کاهش 6 درصدی را نشان می دهد و باید این رقم به کاهش 10 درصدی برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه براساس برنامه پنجم توسعه باید میزان تصادفات به 10 درصد کاهش یابد، اظهار داشت: به خصوص در شهریور ماه که با افزایش سفرهای برون شهری مواجه هستیم، باید با هماهنگی میان تمام ارگان ها از افزایش آمار تصادفات جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به استان هایی که در 3 ماهه ابتدای امسال با کاهش تصادفات روبرو بودند، بیان کرد: یزد، ایلام، زنجان، سمنان، خراسان جنوبی، گلستان و کهگیلویه و بویراحمد استان هایی بودند که بیش از 15 درصد کاهش تلفات در ابتدای سال داشتند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح کرد: استان های مازندران، مرکزی، قزوین، آذربایجان غربی و گیلان هم جزو استان هایی بودند که دراین مدت با افزایش میزان تلفات روبرو بودند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠۵-١٣٩١, ١۴:٢٧

   

پر مبحث ترین ها