سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پزشک خانواده باید به مؤلفه‌های اجتماعی سلامت هم توجه کند

با 21 دانشگاه در این زمینه موافقت اصولی صورت گرفته است و 15 دانشگاه مرکز تحقیقات اصولی برای آنالیز این مولفه ها راه افتاده است.
رئیس شورای سیاستگذاری وزارت بهداشت گفت: توجه پزشک خانواده به مؤلفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت موجب عدالتمداری در عرصه سلامت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، باقر لاریجانی افزود: پزشک خانواده می‌تواند با رصد کردن مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت و اجرای سیستم ارجاع معقول عدالتمداری را در عرصه سلامت محقق کند.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت در سالهای اخیر 3 تا 4 برابر سالهای قبل برای شورای عالی سلامت که 17 ارگان در آن عضو هستند جلسه تشکیل داده است تا به شاخصهای تحقق عدالت در سلامت نزدیک شویم.

وی اظهار داشت: این شورا در برنامه چهارم توسعه کشور مصوب شد و ماده 32 برنامه پنجم نیز تایید دیگری بر ادامه فعالیت این شورا بود.

وی با اشاره به اینکه توجه به مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت در دانشگاه های علوم پزشکی کشور باید نهادینه شود گفت: با 21 دانشگاه در این زمینه موافقت اصولی صورت گرفته است و 15 دانشگاه مرکز تحقیقات اصولی برای آنالیز این مولفه ها راه افتاده است.

لاریجانی افزود: در استان قزوین برای این شاخص‌ها تاکنون کارهای مثبت خوبی انجام شده است، همچنین استان سمنان در پایلوت این شاخص‌ها کارهایی انجام داده است که همه این تجربیات باید مورد توجه سایر دانشگاه ها نیز قرار گیرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠۶-١٣٩١, ١۵:١۶

   

پر مبحث ترین ها