سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فهرست کالاهای مضر سلامت برای جلوگیری از تبلیغات ابلاغ شد

کالاهای مضر که باعث مشکلاتی در شیوه زندگی افراد به خصوص در زمینه تغذیه آنان می‌شود، افزود: یکی از این کالاهای مصرفی فست‌فودها هستند که در ادامه آن می‌توان به مواد مصرفی مانند چیپس و پفک نیز اشاره کرد.
معاون بهداشتی وزیر بهداشت از تهیه و ارائه فهرست کالاهای مضر سلامت مانند چیپس و پفک برای جلوگیری از تبلیغ آنها به‌خصوص در صدا و سیما خبر داد.

علیرضا مصداقی‌نیا در نشست خبری سومین جشنواره ملی رسانه‌های سلامت و خدمات الکترونیکی سلامت اظهار داشت: طبق ماده 37 مصوب برنامه پنجم توسعه و بر اساس بندهای الف و ج آن باید تبلیغ کالاهای آسیب رسان به سلامت ممنوع شود که در این زمینه فهرست کالاها توسط وزارت بهداشت تهیه و به سازمان‌های مرتبط اعلام شده است.

وی با اشاره به اینکه بر این اساس و با اعلام فهرست کالاهای مضر که باعث مشکلاتی در شیوه زندگی افراد به خصوص در زمینه تغذیه آنان می‌شود، افزود: یکی از این کالاهای مصرفی فست‌فودها هستند که در ادامه آن می‌توان به مواد مصرفی مانند چیپس و پفک نیز اشاره کرد.

مصداقی‌نیا بیان داشت: بر این اساس وزیر بهداشت طی نامه‌هایی به وزرای مربوطه و به‌خصوص صدا و سیما فهرست این کالاهای مضر سلامت را ابلاغ کرده است که در آینده نزدیک طی یک نشست خبری فهرست نهایی اسامی این کالاها اطلاع‌رسانی می‌شود.

معاون بهداشتی وزارت بهداشت در ادامه این نشست خبری با اشاره به برنامه اصلی وزارت بهداشت (پزشک خانواده و نظام ارجاع) که از سال 89 و 90 شروع و در سال 91 نیز ادامه دارد، تصریح کرد: طبق مصوبات قانونی دولت طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع باید برای تمام جمعیت کشور اجرا شود.


مصداقی‌نیا با اشاره به اینکه اطلا‌ع‌رسانی به مردم و آگاه‌سازی آنها در زمینه پزشک خانواده و نظام ارجاع هنوز کافی نیست و باید بیشتر شود، افزود: تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در این زمینه در حال فعالیت هستند و برگزاری جشنواره ملی رسانه‌های سلامت نیز با هدف ارتباط بین آگاهی‌رسانی مردم در زمینه پزشک خانواده برای افزایش سواد سلامت مردم است.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره ملی رسانه‌های سلامت و خدمات الکترونیک سلامت با هدف ارتقای سواد سلامت مردم و آگاه‌سازی دست‌اندرکاران نظام سلامت می‌تواند در پیشگیری از بیماری‌های واگیر و غیر واگیر موثر واقع شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠۶-١٣٩١, ١٢:۴٨

   

پر مبحث ترین ها