سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون ستاد قاچاق کالا و ارز اعلام كرد:

حمایت بخشی از افراد در بدنه دولت از واردات کالاهای تقلبی

ابویی از وجود افرادی در بدنه دولت سخن گفت که از فعالیتهای عرضه کالاهای خارجی تقلبی به دلیل وجود منافع حمایت می کنند، همچنین صنوف را برای مقاومت در برابر شفاف سازی تحریک می کنند اما ستاد قاچاق کالا از سوی دولت نمایندگی دارد که در این عرصه سیاست‌گذاری کند و یک کمیته راهبری طرح شفاف سازی کالاهای وارداتی نیز تشکیل شد.
معاون ستاد قاچاق کالا و ارز از حمایت برخی افراد در بدنه دولت از عرضه کالاهای خارجی تقلبی به دلیل وجود منافع خبر داد و گفت: این گروه‌ها همان‌هایی هستند که کد رهگیری جعلی چاپ کردند.

به گزارش مهر، مهدی ابویی در نشست تخصصی بررسی روند اجرای کد رهگیری (شبنم ) از مبادی ورودی تا سطح عرضه، گفت: از مبانی فساد اقتصادی، عدم شفاف سازی گردش کالا در کشور است.

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: وقتی ممیزی برای تشخیص کالایی که اصل است با کالاهای قاچاق و غیررسمی وجود نداشته باشد و ماموران دستگاههای دولتی نیز نتوانند در زمان بازرسی و کنترل کالای اصل را با جعلی مشخص کنند، این مسائل به فساد در اقتصاد، جعل و تقلب دامن می زند.

این مقام مسئول در ستاد قاچاق کالا و ارز، لوازم آرایشی و بهداشتی را دارای سطح بالایی از قاچاق و تقلب در کشور دانست و افزود: هم اکنون بخش زیادی از لوازم آرایشی و بهداشتی در داخل با مواد زائد تولید و با برند خارجی به مشتریان عرضه می‌شود.

وی شفاف سازی گردش کالا را در کشور یک ضرورت خواند و با بیان اینکه این موضوع در کشورهای پیشرفته نیز انجام می‌شود، اظهار داشت: وقتی عرضه کالا در داخل شفاف سازی نشود، افرادی که حاضرند از طریق قانونی نسبت به واردات کالا اقدام کنند و یا سرمایه گذارانی که بخواهند به این حوزه وارد شوند، در مقابله با کالاهای جعلی و تقلبی انگیزه خود را از دست خواهند داد.

وی از وجود افرادی در بدنه دولت سخن گفت که از فعالیتهای عرضه کالاهای خارجی تقلبی به دلیل وجود منافع حمایت می کنند، همچنین صنوف را برای مقاومت در برابر شفاف سازی تحریک می کنند اما ستاد قاچاق کالا از سوی دولت نمایندگی دارد که در این عرصه سیاست‌گذاری کند و یک کمیته راهبری طرح شفاف سازی کالاهای وارداتی نیز تشکیل شد.

معاون ستاد قاچاق کالا و ارز از ایجاد ساختار کمیته مدیریت اجرای طرح در وزارت صنایع و یک کمیته نیز در سطح عرضه با مسئولیت سازمان حمایت از مصرف کنندگان و متعاقب آن ایجاد تشکیلاتی در استانها خبر داد و افزود: عدم اطلاع رسانی شفاف در این طرح یک اشکال اساسی کار است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠٩-١٣٩١, ١۶:٣٩

   

پر مبحث ترین ها