سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون توسعه بازرگانی داخلی وزیر صنعت اعلام كرد:

تخفیف ۵ تا ۲۵ درصدی در ۴۰۰ نمایشگاه عرضه مستقیم کالا

تأمین و ذخایر کالاهای اساسی و راهبردی بسیار مطلوب است و حتی برای سه ماهه اول سال آینده هم تدارک دیده شده و برای شش ماه نخست سال 92 هم برنامه ریزی شده است و هر اندازه نیاز باشد برای آزادسازی و عرضه ‌آن اقدام می کنیم.
معاون توسعه بازرگانی داخلی وزیر صنعت ، معدن و تجارت از وضع فوق العاده ذخایر کالاهای اساسی و راهبردی خبر داد و گفت: ذخایر گوشت مرغ به بالاترین رکورد و 120 هزار تن رسیده است.

حسن رادمرد گفت: 30 هزار تن گوشت قرمز ذخیره سازی شده است و 20 هزار تن هم اضافه می شود.

وی از ذخیره سازی 450 هزار تن روغن خام خبر داد و گفت: چند کشتی هم در حال تخلیه است تا برای تولید و توزیع روغن استفاده شود.

رادمرد از وضع خوب ذخیره سازی و واردات شکر خام خبر داد و گفت: در زمینه گندم و دیگر نهاده های تولیدی هم کارهای خوبی شده و در دست انجام است.

وی از توانمندی فوق العاده برای تنظیم بازار خبر داد و گفت: همه تشکلها و فعالان بخش خصوصی هم که طرف قرارداد با وزارت جهاد کشاورزی هستند ، نهاده های تولیدی را دریافت می کنند.

رادمرد گفت: امسال 2.2میلیون تن برنج تولید شده است و برای واردات یک میلیون تن هم برنامه ریزی شده که بخشی از آن انجام شده است و هر قدر نیاز باشد بخش خصوصی برای واردات اقدام خواهد کرد.

معاون وزیر صنعت گفت: همچنین برنامه های گسترده برای برگزاری نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا به ویژه کالاهای اساسی و پرتقاضا تدارک شده است و 39 تا 40 هزار غرفه در 400 نمایشگاه برای این کار اقدام خواهند کرد.

وی همچنین از همکاری 6 هزار واحد صنفی در سراسر کشور برای فروش فوق العاده خبر داد و گفت: این فروشگاه ها با نصب تابلوهای یک شکل مشخص و اطلاع رسانی خواهند شد.

رادمرد افزود: فروشگاههای زنجیره ای مانند فروشگاه شهروند و رفاه هم برای توزیع ویژه کالا اقدام می کنند.

وی گفت: تخفیف در نمایشگاهها برای کالاهای اساسی و پرتقاضا 5 تا 15 درصد و برای دیگر کالاها نیز 15 تا 25 درصد پیش بینی شده است.

رادمرد بار دیگر تصریح کرد: تأمین و ذخایر کالاهای اساسی و راهبردی بسیار مطلوب است و حتی برای سه ماهه اول سال آینده هم تدارک دیده شده و برای شش ماه نخست سال 92 هم برنامه ریزی شده است و هر اندازه نیاز باشد برای آزادسازی و عرضه ‌آن اقدام می کنیم.

برنامه ریزی گسترده وزارت صنعت برای تامین و توزیع کالا در بازار پایان سال

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نیز با تاکید بر تنظیم مطلوب بازار شب عید و روزهای پایانی سال گفت : وزارت صنعت ، معدن و تجارت مانند هر سال برنامه های خوب و گسترده ای در حوزه تنظیم بازار و تامین و توزیع تدارک دیده است و بحث نظارت و بازرسی را دارد.

سید مجید تقوی با اشاره به جلسه امروز ستاد تنظیم بازار گفت : خوشبختانه طرح های تنظیم بازار از مدت ها پیش در وزارت صنعت، معدن و تجارت آماده شده است و در زمینه ذخیره سازی و امکانات آن در بهترین شرایط قرار داریم.

تقوی اظهار داشت : در مورد نظارت و بازرسی هم باتوجه به اینکه شبکه های مشخصی برای عرضه کالاها با قیمت معین در نظر گرفته شده است ، همه نیروهای ما در سراسر کشور با همکاری استانداری ها و فرمانداری ها، ائمه جماعات و همه دستگاه های مرتبط از جمله سازمان تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی، صدا و سیما، این آمادگی را دارند که ایام نوروز را به بازاری مناسب و آرام برای مردم تبدیل کنند.

وی گفت : از آنجا که بیشترین تقاضا در بازار برای موادغذایی و پروتئینی، میوه و تره بار و بخشی از حوزه های خدمات مانند مراکز تفریحی ، ورزشی و مذهبی است، با استقرار نیروهای بازرسی در این حوزه ها و همچنین کار میدانی و بازرسی ها محسوس و نامحسوس، تلاش می کنیم میزان تخلف در این ایام کم شود و با متخلفان هم برخورد شدید خواهیم کرد.

تقوی توصیه کرد : مردم عزیر درباره هر تخلفی واکنش نشان دهند و حتما از طریق ستاد خبری 124 همکاران ما را آگاه کنند.

وی این قول را به مردم داد که در کوتاه ترین زمان به تخلفات رسیدگی و با متخلف هم برخورد شدید شود.

تقوی اظهار داشت : با توجه به شرایط بسیار خوب و مناسب ، پیش بینی می کنیم بازار آرام و خوبی برای مردم داشته باشیم.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در باره نوسان قیمت خودرو هم گفت: براساس تصمیمی که دولت گرفته ، تیم کارشناسی درحال بحث و بررسی است و به زودی در این باره اعلام نظر خواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١١-١٣٩١, ١١:٢٧

   

پر مبحث ترین ها