سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون وزیر راه و شهرسازی: قیمت مسکن کاهش می‌یابد

توصیه نمی‌شود که مردم برای خرید مسکن عجله کنند، بنابراین پیش‌بینی می‌شود که قیمت مسکن پایین بیاید و هرچقدر هم که تقاضا برای تهیه مسکن باشد با توجه به وفور عرضه و تولید مسکن، بازار مسکن قابل کنترل است.
معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه قیمت مسکن در سال آینده کاهش می‌یابد و مردم برای خرید مسکن عجله نکنند گفت: طرح تعزیراتی اجاره بها و بلوک‌بندی با خدمات بهتر در سال آینده اجرا می‌شود.

ابوالفضل صومعلو در گفت و گو با فارس درباره وضعيت بازار مسكن گفت: در بازار مسکن دو مولفه به عنوان شاخص اصلی و تعیین کننده است که عرضه و تقاضا نامیده می شود، بنابراین در سمت عرضه مسکن می‌بینیم که با توجه به اعطای مجوز ساخت از سوی شهرداری و وجود خانه‌های خالی از سکنه و واگذاری مسکن مهر چرا باید قیمت‌ مسکن رشد کند.

به گفته وی، اتفاقاً در سمت تقاضا نیز یک تقاضای عمده‌ای به وجود نیامده است که بخواهد موجب تعجیل و افزایش قیمت در بازار مسکن شود.

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: توصیه نمی‌شود که مردم برای خرید مسکن عجله کنند، بنابراین پیش‌بینی می‌شود که قیمت مسکن پایین بیاید و هرچقدر هم که تقاضا برای تهیه مسکن باشد با توجه به وفور عرضه و تولید مسکن، بازار مسکن قابل کنترل است.

وی تأکید کرد: هنوز هم تاکید می‌کنم که قیمت مسکن کمتر از تورم اعلام شده از سوی بانک مرکزی است و می‌توان گفت که در سال 92 با ارائه آن پتانسیل یک میلیون واحد مسکونی مهر بتوانیم ثبات قیمت مسکن را در سال 92 بهتر داشته باشیم.

صومعلو در پاسخ به این سوال که آیا از طرح بلوک بندی قیمت مسکن راضی هستید گفت: طرح بلوک بندی مسکن در تمام کشورهای اروپایی اجرا می‌شود و باید اذعان کنم که سال به سال این سامانه به روز می شود اما تلاش می‌شود تا ماه به ماه نیز این سامانه به روز شود.

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی افزود:بنده به دنبال این بودم که ضعف این سامانه را شناسایی کنیم و در سال 92 با حرکتهای بهتر و اطلاعات بهتری این سامانه قیمت های مسکن را با خدمات بهتری ارائه کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-١٢-١٣٩١, ١۴:٠۴

   

پر مبحث ترین ها