سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون وزیر بهداشت: ۷۰ درصد هزینه های درمان را مردم می دهند

65 تا 70 درصد هزینه های درمان بر دوش مردم است، این امر به خاطر این است که نقش طب عمومی در برنامه ها کم رنگ شده است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: با مراجعه افراد به سیستم پزشک خانواده و نظام ارجاع، بدون صرف هزینه های بالا، بیماری هایشان شناسایی و درمان آن پیگیری می شود.

به گزارش وب دا، فاطمه رخشانی در مراسم افتتاح کلینیک سطح سه فشارخون در کاشان گفت: 65 تا 70 درصد هزینه های درمان بر دوش مردم است، این امر به خاطر این است که نقش طب عمومی در برنامه ها کم رنگ شده است.

رخشانی با اشاره به اینکه افتتاح و ساخت مراکز درمانی متعدد تنها راهکار ارتقای سطح سلامت جامعه نیست، تاکید کرد: شناسایی و پیشگیری مهم ترین مسئله در ارتقای سطح سلامت است. پزشک خانواده در دنیا سعی در رفع این نابسامانی دارد، با مراجعه افراد به سیستم پزشک خانواده و نظام ارجاع، بیماری هایشان شناسایی و درمان آن پیگیری می شود.

معاون بهداشت، به مراجعه متعدد بیمار برای شناخت بیماری و درمان اش به چندین پزشک که با هزینه های گزاف همراه است، اشاره کرد و گفت: این مشکل با مراجعه بیمار به سیستم پزشک خانواده و پیگیری درمان واحد و متمرکز بدون صرف هزینه های بالا برطرف می شود.

به گفته او با وجود خدمات و اقدامات بسیار زیادی که در حوزه سلامت کشور انجام شده است، اما به دلیل نبود آموزش کافی در راستای برنامه های پیشگیرانه رضایت مندی مردم در سیستم مراقبت کم است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠١-١٣٩٢, ٠٧:١٠

   

پر مبحث ترین ها