سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تمام فرهنگیان شاغل کارت بیمه طلایی دریافت می کنند

بیمه طلایی پس از سه سال ارائه خدمات به فرهنگیان شاغل امروز برای ارائه خدمات به فرهنگیان تمدید شد تا خدمات درمانی شامل هزینه های بیمارستانی بدون سقف، هزینه های دارویی بدون سقف، هزینه های درمانی دندان به صورت محدود و ... به آنها ارائه شود.
قرارداد بیمه طلایی فرهنگیان شاغل با امضای تفاهم نامه میان وزارت آموزش و پرورش و بیمه ایران تمدید شد.

به گزارش مهر، وحید کیارشی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش در مراسم امضای تفاهم نامه تمدید بیمه طلایی فرهنگیان گفت: این قرارداد یکی از بزرگترین قراردادهای بیمه کشور است که به اسم بیمه طلایی بوده و در حقیقت یک مجموعه کامل از خدمات بیمه ای است که به فرهنگیان ارائه می شود.

وی با بیان اینکه در سال 89 بیمه طلایی فرهنگیان با نظارت بیمه مرکزی شکل گرفت، افزود: این حق جامعه فرهنگی و نخبه کشور است که نگرانی از نظر مسائل درمانی و بهداشتی نداشته باشد و نظام بیمه ای مناسب در اختیار آنها قرار بگیرد.

به گفته کیارشی، بیمه طلایی پس از سه سال ارائه خدمات به فرهنگیان شاغل امروز برای ارائه خدمات به فرهنگیان تمدید شد تا خدمات درمانی شامل هزینه های بیمارستانی بدون سقف، هزینه های دارویی بدون سقف، هزینه های درمانی دندان به صورت محدود و ... به آنها ارائه شود.

کیارشی توضیح داد: سال گذشته یک میلیون و 900 هزار فرهنگی شاغل و افراد تحت تکفل شان تحت پوشش بیمه طلایی قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه هزینه های درمانی از 60 درصد به 15 درصد کاهش یافته است، گفت: برای بیش از 95 درصد فرهنگیان شاغل رسمی و پیمانی در سال گذشته کارت بیمه طلایی صادر شده است.

کیارشی ادامه داد: همچنین علاوه بر بیمه طلایی، بیمه درمان تکمیلی برای کارکنان قراردادی و خانواده هایشان در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: بیمه عمر مصوب برای 940 هزار فرهنگی شاغل و 580 هزار فرهنگی بازنشسته در قرارداد امروز لحاظ شده است.

کیارشی ادامه داد: از دیگر مفاد تمدید قرارداد امروز پوشش بیمه عمر مکمل برای 450 هزار نفر از کارکنان شاغل، پوشش بیمه آتش سوزی برای منازل مسکونی فرهنگیان، پوشش بیمه آتش سوزی برای 17 هزار و 500 باب واحد آموزشی، پوشش بیمه شخص ثالث برای 500 هزار خودروی متعلق به فرهنگیان، پوشش بیمه بدنه برای 150 هزار خودروی متعلق به فرهنگیان، بیمه حوادث برای 12 میلیون دانش آموز، پوشش بیمه دانش آموزان و کارکنان اعزامی به اردوهای راهیان نور تا سقف کامل دیه در نظر گرفته شده است.

در ادامه این مراسم جواد سهامیان مدیرعامل بیمه ایران گفت: تمام داراییهای آموزش و پرورش و معلمان تحت پوشش بیمه است و بیمه ایران تاکنون توانسته رضایت حداکثری فرهنگیان را کسب کند.

کیارشی توضیح داد: در حادثه شین آباد نیز بیمه ایران علاوه برتعهدات خود نسبت به پرداخت دیه دانش آموزان بیمه نامه عمر 15 ساله را به آنها تقدیم کرده است که دانش آموزان بعد از 15 سال می توانند 50 میلیون تومان از بیمه برای سرمایه گذاری کاری و یا زندگی دریافت کنند.

مصدق معاون بیمه مرکزی در این جلسه گفت: وظیفه اصلی بیمه ایجاد اطمینان خاطر برای جامعه است و قراردادهایی که با مجموعه آموزش و پرورش بسته می شود آرامش لازم را به فرهنگیان اعطا می کند.

وی گفت: سهم بیمه درمان از خودروهای صنعتی بیش از 20 درصد است ضمن آنکه بالغ بر 5 میلیون نفر در کشور از خدمات درمانی بیمه تکمیلی شرکت های مختلف بیمه استفاده می کنند.

در ادامه کیارشی در پاسخ به خبرنگار مهر درباره ارائه خدمات بیمه طلایی به بازنشستگان فرهنگی گفت: سال گذشته سرویس بیمه طلایی برای 700 هزار بازنشسته فرهنگی در نظر گرفته شد که به مدت 4 ماه این بیمه در اختیار بازنشستگان قرا رگرفت اما با توجه به مشکلات به وجود آمده برای سازمان بازنشستگی امکان ارایه خدمات در سال گذشته وجود ندارد.

وی ادامه داد: البته رئیس جمهور در ماه پایانی سال گذشته خدمات بیمه تکمیلی درمان را برای بازنشستگان کل کشور در نظر گرفت که فرهنگیان نیز شامل حال آن می شود.

سهامیان مدیرعامل بیمه ایران در این زمینه نیز توضیح داد: بیمه ایران آمادگی کامل برای ارایه خدمات بیمه طلایی به بازنشستگان و خانواده هایشان را دارد. این در شرایطی است که سازمان بازنشستگی نیز این آمادگی را برای پرداخت سهم حق بیمه خود داشته باشد.

وی همچنین درباره نحوه پرداخت دیه به دانش آموز شین آباد بروجن گفت: بیمه ایران بیمه عمری را از نوع بیمه پس انداز با قیمت 500 میلیون ریال برای این گروه از دانش آموزان در نظر گرفته است و آنها می توانند بعد از گذشته 15 سال این مبلغ را برای سرمایه گذرای در کار و زندگی دریافت کنند. همچنین در حادثه بروجن بیمه ایران علاوه بر پرداخت غرامت فوت شدگان یک دیه کامل به آنها اختصاص داده است.

کیارشی در پاسخ به خبرنگاری درباره افزایش قیمت بیمه طلایی گفت: افزایش قیمت بیمه تابع تعرفه های بهداشتی و درمانی است که مسلماً با رشد قیمت ها قیمت بیمه طلایی نیز افزایش پیدا می کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠١-١٣٩٢, ٠٨:١۵

   

پر مبحث ترین ها