سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پیشنهاد طرح اختصاص بودجه درمان ناباروری به مجلس

براساس بررسی‌های بعمل آمده و اظهار نظر پزشکان و کارشناسان، داروهای ساخت داخل همگی مفید و پرثمر هستند و در غیر این صورت باید دلایل غیر موثر بودن آن اثبات شود تا در مورد تحت پوشش قرارگرفتن داروهای ساخت داخل یا خارجی تصمیم گیری شود.
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس از پیشنهاد طرح اختصاص بودجه درمان ناباروری به مجلس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسینعلی شهریاری از پیشنهاد طرح اختصاص بودجه درمان ناباروری به مجلس خبر داد و اظهار داشت: مبلغ سه تا چهار میلیون تومان برای درمان ناباروری هزینه زیادی نیست، چرا که ما برای عمل پیوند مغز و استخوان بالای 40 تا 45 میلیون تومان هزینه می‌کنیم.

وی در نخستین کنگره بین المللی اخلاق تولید مثل ضمن بیان این مطلب گفت: پیشنهاد می‌شود طی هفته آینده که موضوع بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس در حال بررسی است، مسئولان ذیربط طرحی مستند و قانونی برای این موضوع به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بفرستند تا پس از بررسی در کمیسیون بهداشت در کمیسیون تلفیق نیز ارائه و در صورت تصویب بودجه ای برای آن در نظر گرفته شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص تولید داروهای ناباروری در داخل کشور و مقایسه آن با داروهای مشابه خارجی افزود: این موضوع که اثرات داروهای ساخت داخل مورد تائید یا عدم تایید پزشکان و کارشناسان قرار گرفته باید به صورت مستند و با ارائه دلیل قانونی به کمیسیون بهداشت و درمان یا سیاست گذاران دارویی کشور اعلام تا نسبت به آن تصمیم گیری شود.

شهریاری در عین حال خاطرنشان شد: براساس بررسی‌های بعمل آمده و اظهار نظر پزشکان و کارشناسان، داروهای ساخت داخل همگی مفید و پرثمر هستند و در غیر این صورت باید دلایل غیر موثر بودن آن اثبات شود تا در مورد تحت پوشش قرارگرفتن داروهای ساخت داخل یا خارجی تصمیم گیری شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠٩-١٣٩٢, ١٠:٣٠

   

پر مبحث ترین ها