سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نظرخواهی از مردم درباره منشور حقوق شهروندی یک ماه تمدید شد

بروز شده : ١-١٠-١٣٩٢, ٢٣:٠٢    نسخه چاپی    
به گفته معاون حقوقی رییس جمهوری قرار است پس از دریافت نظرات و دیدگاه های مردم، منشور حقوق شهروندی اجرایی شود.
معاون حقوقی رییس جمهوری اعلام کرد: مهلت نظرخواهی از مردم درباره منشور حقوق شهروندی که از پنجم آذر تا پنجم دی ماه بود به مدت یکماه تا پنجم بهمن ماه تمدید شد.

«الهام امین زاده» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این منشور بر روی سایت معاونت حقوقی رییس جمهوری به آدرس اینترنتی www.lvp.ir قرار دارد و از ملت شریف ایران می خواهیم که با مطالعه آن نظرات خود را برای ما ارسال کنند.
وی گفت: منشور حقوق شهروندی از پنجم آذرماه سال جاری با دستور رییس جمهوری منتشر شد و برای اعلام نظر درباره آن تا پنجم دی ماه سال جاری فرصت داده شده بود.

امین زاده با اشاره به برنامه های معاونت حقوقی، وضع موجود نظام حقوقی کشور و آسیب هایی که در این زمینه وجود دارد، تصریح کرد: جایگاه حقوق در کشور برای توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی حایز اهمیت است.
به گفته معاون حقوقی رییس جمهوری قرار است پس از دریافت نظرات و دیدگاه های مردم، منشور حقوق شهروندی اجرایی شود.

امین زاده همچنین درباره کمیته ای که به موجب ماده 76 برنامه پنجم توسعه تشکیل شده است، توضیح داد: طبق ماده 76 قانون برنامه پنجم، کمیته ای در اتاق بازرگانی، صنعت و معدن تشکیل شده که بنده نیز عضو آن هستم.

وی اضافه کرد: این کمیته متشکل از دو نفر از هر قوه است و قرار است قوانین مزاحم یا مانع بهبود فضای کسب و کار را بررسی کند.
معاون حقوقی رییس جمهوری سپس بر اهمیت اطلاع از آثار قوانین موجود بر وضعیت حقوقی شهروندان اشاره کرد و گفت: پیشنهاد دیگری هم داریم و آن اینکه مردم نظرات خود را راجع به قوانین مزاحم یا مانع فضای کسب و کار از طریق سایت معاونت حقوقی ریاست جمهوری به ما اعلام کنند تا در کمیته ماده 76 بررسی شود.
وی گفت: پس از دریافت نظرات مردم، معاونت حقوقی نهایتا در زمینه اصلاح یا لغو آن مصوبه اقدام خواهد کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١٠-١٣٩٢, ٢٣:٠٢

   

پر مبحث ترین ها