سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جانشین رییس پلیس راهور ناجا:

جرایم رانندگی در سال 93 افزایش نمی یابند

بروز شده : ٣-١٠-١٣٩٢, ١١:٢٠    نسخه چاپی    
در قانون هم پیش بینی شده که جرایم جدید رانندگی در هر چند سال یکبار اعمال می شود و با توجه به اجرای قانون جدید جرایم رانندگی در سال90 در زمان حاضر پیشنهاد جدیدی از سوی ناجا به دولت ارائه نشده است.
جانشین رییس پلیس راهور ناجا گفت: تاکنون پیشنهادی ازسوی ناجا برای افزایش جرایم رانندگی درسال 93 نشده و این وضعیت با نرخ های کنونی ادامه خواهد داشت.

سردار موسی امیری در گفت وگو با ایرنا افزود: در قانون هم پیش بینی شده که جرایم جدید رانندگی در هر چند سال یکبار اعمال می شود و با توجه به اجرای قانون جدید جرایم رانندگی در سال90 در زمان حاضر پیشنهاد جدیدی از سوی ناجا به دولت ارائه نشده است.

وی با اشاره به اینکه در گروه بندی جدید صدور گواهینامه های رانندگی بر تعداد گروه ها افزوده شده است ، ادامه داد: با تصمیم جدید دولت، با احتساب گواهینامه های پایه یک و 2، گواهینامه جدید پایه 3 نیز برای افرادی که نخستین بار خواهان دریافت گواهینامه هستند، در نظر گرفته شده است .

جانشین رییس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: متقاضیانی که 18 سال دارند می توانند برای گرفتن گواهینامه پایه 3 که مدت آن نیز 2 ساله است اقدام و پس از دو سال ، درصورت تمایل گواهینامه پایه 2 دریافت کنند.

سردار امیری اضافه کرد: در سه ماه اخیر در مراکز استانها و برخی شهرستانهای بزرگ گواهینامه های هوشمند برای متقاضیان در حال توزیع است.

وی گفت: گواهینامه های جدید که به صورت هوشمند طراحی شده است در اختیار افرادی که برای اولین بار گواهینامه دریافت می کنند ، با قصد تمدید ، تعویضی ویا درخواست المثنی را دارند، قرار می گیرد.

بگفته سردار امیری گواهینامه های جدید در مقایسه با گواهینامه های قبلی از ضریب امنیت بالایی برخوردار است و امکان جعل آن نیز وجود ندارد.

جانشین رییس پلیس راهور ناجا همچنین در پاسخ به این سوال که نحوه واگذاری و مدیریت پلیس بر آموزشگاه هایی راهنمایی ورانندگی که اخیرا به سازمان های صنعت ، معدن وتجارت واگذارشده به چه صورتی خواهد بود، افزود: این واگذاری برابر تصویب هیات دولت صورت گرفته و همانند گذشته سیاست ها ونظارت عالیه پلیس راهنمایی ورانندگی اعمال خواهد شد .
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١٠-١٣٩٢, ١١:٢٠

   

پر مبحث ترین ها