سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پای صدا و سیما به فروش مگان باز شد

آخرین اخطارها هم به صدا و سیما داده شده است . صدا و سیما باید بر اساس این اخطار هر چه زودتر مستندات خود را اراده کند.در زمان برگزاری مزایده، قیمت کارخانه‌ای مگان صفر کیلومتر 44 میلیون و 600 هزار تومان بوده است اما خودروهای مگان واگذار شده به دلیل بالاتر بودن قیمت بازار آن، بالاتر از قیمت کارخانه مورد کارشناسی قرار گرفته‌اند.
سال گذشته خودروهای استفاده‌شده در اجلاس سران کشورهای غیر متعهد در دو مرحله و مطابق با روش مزایده و مبتنی بر قیمت پایه کارشناسی شده توسط شرکت‌های تولیدکننده واگذار شد. و طبق اعلام شرکت‌های خودروساز خودروهای مگان با قیمت‌های بین 44 تا 51 میلیون و 600 هزار تومان در مزایده اول و 50 میلیون و 180 هزار تومان تا 60 میلیون و 280 هزار تومان در مزایده دوم واگذار شد‌اند.
در زمان برگزاری مزایده، قیمت کارخانه‌ای مگان صفر کیلومتر 44 میلیون و 600 هزار تومان بوده است اما خودروهای مگان واگذارشده به دلیل بالاتر بودن قیمت بازار آن، بالاتر از قیمت کارخانه مورد کارشناسی قرار گرفته‌اند.

اما پس از این واگذاری‌ها کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در پرونده فروش این خودروها وارد شد و اعلام کرد قیمت واگذاری‌ها پایین بوده و در برخی از واگذاری‌ها تخلفاتی وجود داشته است، گویا مبنای این ورود نیز خبری بود که از شبکه خبر پخش شد و اعلام کردند که برخی از خودروها با قیمت 15 میلیون تومان به برخی از اشخاص خاص واگذار شده است.

پیش تر سخنگوی کمیسیون اصل نود دراین‌باره گفته بود: بر اساس اصل 19 و 20 قانون اساسی و طبق سند چشم‌انداز، اخطاری به این شبکه دادیم مبنی بر اینکه چرا شبکه خبر این مطلب را نقل کرده که مگان های 90 میلیونی به قیمت 15 میلیون تومان داده شده است!؛ به هر حال اگر این خبر صحت داشته باشد با خاطیان و متخلفان برخورد قانونی می‌شود و اگر صحت نداشته باشید، به مسئولان شبکه خبر گوشزد می‌کنیم که چرا خبری که مستندات آن را ندارید پخش می‌کنید و سبب تشویش اذهان عمومی می‌شوید و باید شبکه خبر پاسخگوی انتشار این خبر باشد.
مصطفی افضلی فرد ، عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در خصوص پرونده فروش غیرقانونی دستگاه خودروی مگان در زمان برگزاری اجلاس عدم تعهد در ایران گفت:صدا و سیما باید هر چه سریع تر در خصوص ارائه گزارش و مستنداتی که بر مبنای آن این مسئله را مطرح کرد ارسال کند و کمیسیون در این خصوص آخرین اخطار را به صدا و سیما داده است.

نماینده مردم نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: اخطاریه‌ای به سازمان صدا و سیما ارسال شده است که در خصوص فروش غیر قانونی مگان ها به سازمان صدا و سیما فرستادیم که یا باید هر چه سریع تر مستنداتی که بر اساس ان این مسئله را دربرنامه اخبار خود انعکاس دادند ارائه کنند یا اعلام کنند که مستنداتی در این خصوص ندارند.

افضلی فرد تصریح کرد: سایر دستگاه ها و نهادهایی که باید در این خصوص مستندات خود را ارائه می‌دادند، این کار را کرده‌اند و بررسی‌های اولیه بر روی مستندات انجام شده است.
وی ادامه داد: گزارش صدا و سیما و ادعاهایی که رسانه ملی مطرح کرده است متفاوت از اطلاعات و گزارش‌هایی است که در خصوص این پرونده به دست کمیسیون اصل 90 رسیده است بنابراین ضروری است که برای اعلام نظر نهایی باید صدا و سیما هر چه سریع تر مستندات خود را ارائه کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم هم چنین افزود: فضای کلی گزارشاتی که ما در کمیسیون اصل 90 در خصوص پرونده فروش مگان ها دریافت کردیم از وزرت صنایع و سایپا و دیگر ارگان ها مبنی بر این بود که این مزایده تقریباً قانونی انجام شده است اما به هر حال تا اظهارنظر نهایی و کارشناسی نمی‌توان نظر قطعی را گفت.
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: در آخرین اخطار اگر طرف صدا و سیما گزارشی به دست ما نرسد کمیسیون اصل 90 نظر خود را نهایی می کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-١٠-١٣٩٢, ١۶:۴٧

   

پر مبحث ترین ها