سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مطالبات روحانی موضوع پیک نوروزی دانش‌آموزان شد

بروز شده : ٧-١١-١٣٩٢, ١٢:٢٧    نسخه چاپی    
در پیک‌های نوروزی امسال برخی از صفحات به خاطره‌نویسی دانش‌آموزان اختصاص یافته، این امر در جهت تقویت نگارش و انشاء دانش‌آموزان صورت گرفته و این موضوع یکی از مطالبات رئیس‌جمهور نیز محسوب می‌شود.
به گفته معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، «پیک نوروزی» امسال در سراسر استان‌ها با موضوع مطالبات رئیس‌جمهور از دانش‌آموزان که اول مهر مطرح شد، ارائه می‌شود.
محمد دیمه‌ور در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره تغییراتی که در پیک‌های دانش‌آموزان ابتدایی ایجاد شده، افزود: برای نوروز 93 سیاست‌گذاری پیک‌های نوروزی از طریق وزارتخانه انجام شده و بخشنامه آن نیز به استان‌ها اعلام شده است.
وی افزود: با توجه به این که رئیس‌جمهور در روز بازگشایی مدارس سه محور مهم مهارت مطالعه، گفت‌وگو و انشاء را مورد تاکید قرار دادند، بر اساس سیاست‌گذاری وزارت آموزش و پرورش مقرر شده استان‌ها این سه موضوع را به عنوان موضوعات مطرح شده در پیک نوروزی به دانش‌آموزان ارائه دهند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان این که توزیع پیک‌های نوروزی توسط استانها "اختیاری" است، گفت: استان‌ها موظف شده‌اند این سه محور اصلی یعنی فرهنگ گفت و گو، مهارت مطالعه و نگارش یا همان انشاء را در پیک‌های نوروزی ارائه دهند. ضمن آنکه تاکید شده از ارائه مطالب سنگین و حجیم درسی در پیک‌های نوروزی پرهیز کنند.
دیمه‌ور خاطرنشان کرد: در پیک‌های نوروزی امسال برخی از صفحات به خاطره‌نویسی دانش‌آموزان اختصاص یافته، این امر در جهت تقویت نگارش و انشاء دانش‌آموزان صورت گرفته و این موضوع یکی از مطالبات رئیس‌جمهور نیز محسوب می‌شود.

وی ارائه پیک‌های نوروزی را فرصت مناسبی برای تقویت سه مهارت گفت‌وگو، مطالعه و نگارش عنوان کرد و گفت: این موضوعات نه تنها مطالبه رئیس‌جمهور از آموزش و پرورش و دانش‌آموزان است بلکه کمک می‌کند تا دانش‌آموزان بتوانند در ایام تعطیلات نوروز از این فرصت در جهت تقویت این مهارت‌ها استفاده کنند.
معاون وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: در پیک‌های نوروزی امسال تقویت مهارت‌های دانش‌آموزان مورد توجه ویژه قرار گرفته و از حالت صرف موضوعات درسی خارج شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-١١-١٣٩٢, ١٢:٢٧

   

پر مبحث ترین ها