سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بنزین تهران پاک شد

بروز شده : ۵-١٢-١٣٩٢, ١٠:۴٢    نسخه چاپی    
به گفته مصطفی کشکولی، از اول اسفندماه در تمامی جایگاه‌های کلانشهر تهران (مناطق22گانه) بنزین پاک عرضه شده‌است.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از عرضه بنزین پاک در تمامی جایگاه‌های پایتخت خبر داد.
مصطفی کشکولی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه پیش از این در 80درصد جایگاه‌های تهران بنزین پاک عرضه می‌شد گفت: توزیع بنزین پاک در شهرهای حومه تهران نیز شروع شده است؛ به‌طوری که در حال حاضر روزانه 9.2 میلیون لیتر بنزین پاک در تهران و حومه توزیع می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از افزایش توزیع بنزین پاک در شهر کرج خبر داد و گفت: میزان توزیع روزانه بنزین پاک در شهرستان کرج به یک‌میلیون‌و500‌هزار لیتر رسیده است.
کشکولی با اشاره به اینکه بنزین مصرفی شهر اراک نیز از نوع بنزین پاک است گفت: در حال حاضر روزانه 11میلیون لیتر بنزین پاک در تهران، کرج و اراک توزیع می‌شود.

بنزین پاک، محصول جدیدی است که گفته می‌شود از ترکیب بنزین یورو2 با بنزین یورو4 به‌دست آمده و آلودگی کمتری نسبت به بنزینی که قبلا توزیع می‌شد، دارد. هنوز مقامات وزارت نفت در مورد ترکیب این نوع بنزین اظهارنظر رسمی نکرده‌اند. پیش از این قرار بود بنزین یورو4 در شهرهای بزرگ برای کاهش سطح آلودگی هوا توزیع شود که ظاهرا این محصول به بنزین پاک تغییر کرده است.

با وجود اینکه یک هفته از توزیع سراسری بنزین پاک در تهران می‌گذرد اما هنوز هیچ مرجعی در حوزه نظارت بر آلودگی هوا، گزارشی از میزان تأثیر عرضه و مصرف این سوخت در تهران بر کاهش آلودگی هوا ارائه نکرده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-١٢-١٣٩٢, ١٠:۴٢

   

پر مبحث ترین ها