سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پلیس: مسافران اتوبوس ها با ارسال پیامک، تخلف راننده را گزارش کنند

چنانچه تخلفی از سوی راننده ناوگان عمومی سربزند مسافران می‌توانند با بیان نوع تخلف حادثه‌ساز وی از طریق این سامانه، شماره نصب شده در داخل ماشین را به پلیس راه اطلاع و بلافاصله منتظر نتیجه خبر خود باشند.
رییس پلیس راه استان قم گفت: مسافران ناوگان عمومی با ارسال پیامک، تخلف راننده را به پلیس گزارش کنند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ اردشیر جمشیدی‌راد روز چهارشنبه به راه‌اندازی سامانه پیامکی 110120 اشاره کرد و افزود: چنانچه تخلفی از سوی راننده ناوگان عمومی سربزند مسافران می‌توانند با بیان نوع تخلف حادثه‌ساز وی از طریق این سامانه، شماره نصب شده در داخل ماشین را به پلیس راه اطلاع و بلافاصله منتظر نتیجه خبر خود باشند.

وی ادامه داد: موضوع توسط مرکز پیام به نزدیک‌ترین پاسگاه ابلاغ و پاسگاه نیز از طریق نزدیک‌ترین تیم گشت مستقر در جاده تخلف ثبت شده را بررسی می‌کند.
وی اضافه کرد: با توجه به راه‌اندازی دوربین‌های ثابت کنترل سرعت در آزادراه قم - تهران و ˈقم – کاشان، هرگونه تخلف رانندگان توسط پاسگاه و یا تیم‌های گشت بررسی و کنترل خواهد شد.

جمشیدی راد در ادامه، از آمادگی پلیس راه در طرح نوروزی خبر داد و اظهار کرد: در این طرح ضمن گرفتن تست اعتیاد از رانندگان ناوگان عمومی و همچنین رانندگان خودروهای شخصی متخلف، وسایل نقلیه حادثه‌ساز به پارکینگ منتقل خواهند شد.

وی افزود: حضور ماموران نامحسوس در ناوگان عمومی به عنوان مسافر از دیگر برنامه‌های پلیس راه استان در این ایام است که در کنار آن‌ها از بازرسان نامحسوس افتخاری نیز استفاده می‌شود.
وی افزود: خودروهایی که خلافی بالای 10 میلیون ریال دارند و در سیستم ثبت شده باشد از تردد آن‌ها جلوگیری می‌شود.

رییس پلیس راه استان قم گفت: در ایام نوروز تخلفات حادثه‌ساز اعم از سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، انحراف به چپ، نقص سیستم روشنایی، عدم رعایت حق تقدم و حرکت در شانه راه، در صورتی که خودرویی دو تخلف هم زمان مانند سرعت غیرمجاز و حرکت در شانه راه داشته باشد به مدت 72 ساعت توقیف و پس از سیر مراحل قانونی ترخیص خواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١٢-١٣٩٢, ١٣:۵٧

   

پر مبحث ترین ها