سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خاطرات تکان‌دهنده شهرزاد میرقلی‌خان از زندان‌های مخوف آمریکا

به گفته میرقلی‌خان، وی به درخواست دولت امریکا در وین، پایتخت اتریش دستگیر شد و پیش از این‌که در پی ناکامی دولت امریکا در ارائه مدرکی دال بر مجرم بودن خود آزاد شود، 28 روز در یک بازداشتگاه مخوف در وین زندانی شده بود.
میرقلی‌خان در موسسه بازداشتگاهی فدرال در دنبوری شرایط غیرقابل تصوری را تجربه کرد.در این بازداشتگاه به همجنس‌بازان اجازه داده می‌شد در انظار عمومی با یکدیگر ارتباط داشته باشند.کف حمام این بازداشتگاه پر از «کرم‌های سیاه» بود.

به گزارش تسنیم، شهرزاد میرقلی‌خان، بانوی ایرانی که از سال 2007 تا 2012، 5 سال از عمر خود را در زندانی در امریکا به سر برد، می‌گوید زندانیان در این کشور به طور نظام‌مند از خدمات و مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی محروم هستند.

در ششمین قسمت از مستند پرس تی‌وی با عنوان «خاطرات یک شاهد، در داخل زندان‌های فدرال امریکا» که میرقلی‌خان 36 ساله در آن به بیان مصائب خود می‌پردازد از بی‌توجهی مقام‌های زندان به درد ستون فقرات این شهروند ایرانی سخن به میان آمده است.

وی افزود: 14 روز بعد از این‌که برای اولین بار درباره مشکلات خود با نگهبانان زندان صحبت کرد، به یک مرکز مراقبت‌های پزشکی اعزام شد.

میرقلی‌خان تاکید کرد در زندان با مشکلات تنفسی، سینه درد و درد کیسه صفرا دست و پنجه نرم کرده بود. یک بار «به اشتباه» به یک مرکز بازداشتگاهی دیگر در جرجیا منتقل شد که از مرکز بازداشتگاهی فدرال میامی «11 ساعت» فاصله داشت.

میرقلی‌خان خاطرنشان کرد: وی در موسسه بازداشتگاهی فدرال در دنبوری شرایط غیرقابل تصوری را تجربه کرد.

به گفته وی کف حمام این بازداشتگاه پر از «کرم‌های سیاه» بود.

میرقلی‌خان افزود: در این بازداشتگاه به همجنس‌بازان اجازه داده می‌شد در انظار عمومی با یکدیگر ارتباط داشته باشند.

این بانوی ایرانی به اتهام تلاش برای قاچاق عینک‌های دید در شب به ایران بازداشت شده بود.

محمود سیف، همسر سابق میرقلی‌خان، به تلاش برای صادرات عینک‌های دید در شب از اتریش به ایران متهم شده بود. میرقلی‌خان در قسمت قبلی این مستند درباره همراهی خود با سیف در اتریش به عنوان مترجم در سال 2004 توضیحاتی ارائه کرد.

به گفته میرقلی‌خان، وی به درخواست دولت امریکا در وین، پایتخت اتریش دستگیر شد و پیش از این‌که در پی ناکامی دولت امریکا در ارائه مدرکی دال بر مجرم بودن خود آزاد شود، 28 روز در یک بازداشتگاه مخوف در وین زندانی شده بود.

وی سپس در امریکا بازداشت و در غیاب همسرش از سوی یک دادگاه فدرال در فلوریدا به 5 سال حبس محکوم شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-١٢-١٣٩٢, ١٧:٠٨

   

پر مبحث ترین ها