سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هشدار سازمان وظیفه عمومی ناجا برای تعیین تکلیف سربازی

سازمان وظیفه عمومی ناجا طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: کلیه مشمولان غایب و غیرغایب متولد سال‌های 1355تا 1375 می‌بایست در سال جاری وضعیت خدمتی خویش را با توجه به مهلت‌های تعیین شده مشخص کنند.
سازمان وظیفه عمومی ناجا از کلیه مشمولان غایب و غیرغایب متولد سال‌های 1355 تا 1375 خواست تا وضعیت خدمتی خویش را مشخص کنند.

به گزارش ایسنا، سازمان وظیفه عمومی ناجا طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: کلیه مشمولان غایب و غیرغایب متولد سال‌های 1355تا 1375 می‌بایست در سال جاری وضعیت خدمتی خویش را با توجه به مهلت‌های تعیین شده مشخص کنند.

آخرین مهلت معرفی مشمولان برای رسیدگی به وضعیت مشمولیتشان به شرح ذیل است:

1- افرادی که قبل ازورود به سن مشمولیت ترک تحصیل کرده و یا فارغ التحصیل شده‌اند، از اول ماهی که وارد سن 18 سالگی تمام می شوند به مدت شش ماه مهلت داشته تا وضعیت خدمتی خویش را مشخص کنند.

2- دانش آموزان، دانشجویان و طلاب علوم دینی مشمول که دارای معافیت تحصیلی بوده و برابر سقف سنوات تعیین شده، مشغول تحصیل هستند، در صورت ترک تحصیل، انصراف، اخراج و یا فراغت از تحصیل می‌بایست حداکثر ظرف یکسال از تاریخ انصراف ، ترک تحصیل و.... وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.

3- متعهدین خدمت در نیروهای مسلح یا دستگاه‌های دولتی که قبل از اتمام تعهد به هر دلیل از خدمت رهایی می یابند، حداکثر شش ماه مهلت داشته تا برای انجام مابقی خدمت دوره ضرورت، خود را معرفی کنند.

4- مشمولانی که معافیت موقت پزشکی و یا کفالت دریافت نکرده‌اند، پس از انقضای مدت اعتبار آن، می بایست ظرف یک ماه برای تجدید رسیدگی خود را معرفی کنند.

لازم به ذکر است، در صورتیکه مشمولان در مهلت‌های تعیین شده وضعیت خدمتی خویش را مشخص نکنند، مشمول غایب شناخته شده و ضمن محرومیت از تسهیلات مربوط به معافیت‌های ذکر شده در قانون، برابر مقررات وظیفه عمومی و ماده 58 قانون خدمت وظیفه عمومی اضافه خدمت برای آنان لحاظ می‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠١-١٣٩٣, ١٩:۵٨

   

پر مبحث ترین ها