سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بالگردهای هوانیروز برای امدادرسانی به مصدومان حوادث استفاده می شوند

هوانیروز نه تنها ماموریت رزمی و جنگی برای دفاع از کشور دارد، ماموریت های مردم یاری و امدادرسانی در زمان وقوع حوادث یادشده را نیز در دستور کار دارد و در صورت درخواست کمک اضطراری از سوی دستگاه های ذی صلاح با قید فوریت های امدادرسانی به کمک آسیب دیدگان حوادث می شتابد.
فرمانده هواپیمایی نیروی زمینی ارتش (هوانیروز) از آمادگی کامل بالگردهای این نیرو برای امدادرسانی و انتقال مصدومان انواع حوادث طبیعی، غیر طبیعی و انسان ساخت در سراسر کشور خبر داد.

امیر سرتیپ دوم خلبان «هوشنگ یاری» روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: هوانیروز نه تنها ماموریت رزمی و جنگی برای دفاع از کشور دارد، ماموریت های مردم یاری و امدادرسانی در زمان وقوع حوادث یادشده را نیز در دستور کار دارد و در صورت درخواست کمک اضطراری از سوی دستگاه های ذی صلاح با قید فوریت های امدادرسانی به کمک آسیب دیدگان حوادث می شتابد.

وی گفت: بالگرد های هوانیروز در دوران هشت سال دفاع مقدس(زمان جنگ) و همچنین در زمان حاضر( زمان صلح) عملیات امدادرسانی و انتقال حادثه دیدگان زلزله هایی همچون رودبار و منجیل، بم، زرند، زنجان، سیل گلستان و مصدومان تصادفات جاده ای و عملیات امداد هوایی نقش تعیین کننده ای ایفا کرده اند.

وی، امداد رسانی و تخلیه مجروحان و مصدومان انواع حوادث را یکی از مهمترین وظایف هواپیمایی نیروی زمینی ارتش(هوانیروز) در سال های پس از جنگ تحمیلی برشمرد و توضیح داد: این خدمات رسانی از سوی سربازان ولایت در هوانیروز با هماهنگی کامل کارگروه های دخیل در امر مدیریت بحران و سازمان های امدادرسان به ویژه اورژانس 115 انجام می شود.

امیر سرتیپ دوم خلبان یاری، همکاری هوانیروز با وزارت خانه ها برای اجرای پروژه های سدسازی، اکتشاف نفت و گاز و نصب دکل های مخابراتی را از دیگر حوزه های خدمات رسانی هوانیروز در عرصه های غیر نظامی برشمرد و گفت: خلبانان شجاع هوانیروز برای داشتن کشوری پویا و رو به جلو این خدمات را با میل و رغبت باطنی انجام می دهند.

به گفته فرمانده هواپیمایی نیروی زمینی ارتش هنگام برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و نظایر آن نیز تعداد زیادی از بالگردهای هوانیروز برای حمل و نقل صندوق های آرای مردم در مناطق کوهستانی و سخت گذر در اختیار وزارت کشور قرار می گیرند.

فرمانده هوانیروز، تصریح کرد:حوزه خدمات رسانی هوانیروز پشتیبانی از یگان های مختلف ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و همکاری در عرصه های غیر نظامی و سازندگی با سایر ادارات و ارگان ها را نیز شامل می شود.

وی همچنین گفت: هوانیروز برخلاف برخی تصورات، تجهیزات محور نیست بلکه یک نیروی انسان محور است و بر ارزش وجود نیروی انسانی متخصص برای خدمات رسانی بیشتر به ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی تاکید دارد.

امیر سرتیپ دوم خلبان یاری، تصریح کرد: پیشرفته ترین تسلیحات و امکانات فنی بدون حضور نیروی انسانی کارآمد و مومن بی فایده است، مگر آنکه این تسلیحات در خدمت به افراد و دفاع از تمامیت ارضی کشور به کار گرفته شود.

وی تاکید کرد: دشمنان این مرز و بوم بدانند که سربازان ولایت در هواپیمایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران خادم و خدمت گذار ملت همیشه قهرمان ایران اسلامی هستند و با تمام وجود از آرمان های مقدس امام (ره)، شهدا و تمامی کسانی که دل در گرو این آب و خاک دارند دفاع و حمایت می کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠١-١٣٩٣, ١١:٣١

   

پر مبحث ترین ها