سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فقط افراد فاقد بیمه، در سایت بیمه سلامت ثبت‌نام کنند

بروز شده : ٨-٠٢-١٣٩٣, ١۶:١٢    نسخه چاپی    
به‌جز ثبت‌نام به صورت اینترنتی، افراد می‌توانند با مراجعه به هفت هزار دفتر پیشخوان خدمات دولت در سراسر کشور و یک‌هزار و 800 دفتر در سطح استان تهران برای ثبت‌نام خود اقدام کنند و هزینه ای که این دفاتر در این خصوص دریافت می‌کنند دو هزار تومان است.
مدیرکل بیمه سلامت استان تهران با اشاره به اینکه تعدادی از ثبت‌نام شدگان در سایت بیمه سلامت دارای پوشش بیمه ای هستند، تاکید کرد: فقط افراد فاقد هر نوع بیمه، در سایت مربوطه ثبت‌نام کنند.

پهبد پورشبانان در گفت‌وگو با تسنیم، در خصوص آخرین آمار تعداد ثبت‌نام شدگان استان تهران در سایت بیمه سلامت، اظهار داشت: تاکنون تعداد 380 هزار نفر از استان تهران در این سایت ثبت‌نام کرده‌اند که این تعداد در قالب 180 هزار خانواده است.

وی ادامه داد‌: مرحله پایش و استعلام وضعیت بیمه‌ای ثبت‌نام شدگان در سایت بیمه سلامت آغاز و مشخص شده که تعدادی از آنها تحت پوشش بیمه‌ای هستند، لذا از مردم تقاضا داریم اگر تحت پوشش بیمه هستند در این سایت ثبت‌نام نکنند، چرا که در مرحله پایش این موضوع مشخص شده و و به آنها دفترچه بیمه تعلق نخواهد گرفت و این امر فقط روند پایش اطلاعات دیگر افراد را به تعویق می‌اندازد.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران همچنین گفت: به‌جز ثبت‌نام به صورت اینترنتی، افراد می‌توانند با مراجعه به هفت هزار دفتر پیشخوان خدمات دولت در سراسر کشور و یک‌هزار و 800 دفتر در سطح استان تهران برای ثبت‌نام خود اقدام کنند و هزینه ای که این دفاتر در این خصوص دریافت می‌کنند دو هزار تومان است.

وی ادامه داد: افراد در این مرحله بر اساس خوداظهاری فاقد بیمه اعلام می‌شوند و بعد از تکمیل مراحل ثبت‌نام آنها، استعلام سازمانی برای تصدیق این اظهارات آغاز می‌شود.
پورشبانان عنوان کرد: بعد از تکمیل ثبت‌نام اینترنتی، فرد می‌تواند با ورود کد ملی خود در سایت مربوطه، پرونده و اطلاعات ثبت‌نامی خود را مشاهده کنند، ضمن اینکه در طول مراحل ثبت‌نام از افراد شماره تلفن همراه درخواست می‌شود تا سایر اطلاعات در مراحل بعدی به صورت پیامک به آنها ارسال شود.

وی افزود: افراد ثبت‌نام شده در مراحل بعدی می‌توانند با در دست داشتن اوراق هویتی خود و افراد تحت تکفل، برای دریافت دفترچه بیمه به 55 دفتر پیشخوان دولت طرف قرارداد با سازمان بیمه سلامت در سطح استان تهران مراجعه کنند.
مدیرکل بیمه سلامت استان تهران بیان کرد: اعتبار این دفترچه ها به صورت یکساله است و دولت تمام حق بیمه سهم افراد را پرداخت می‌کند، لذا پوشش این بیمه به صورت کاملاً رایگان است.

وی همچنین، در خصوص تعداد افراد فاقد بیمه در سطح استان تهران خاطرنشان کرد: آمار دقیقی در این زمینه وجود ندارد، اما برآورد ما این است که حدود 15 تا 20 درصد از 6 میلیون فرد فاقد بیمه در سراسر کشور، در استان تهران و به ویژه در مناطق حاشیه‌ای شهر تهران باشند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٢-١٣٩٣, ١۶:١٢

   

پر مبحث ترین ها