سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مرزهای زمینی عراق از امشب بسته می شود

بروز شده : ٩-٠٢-١٣٩٣, ٢٣:٢٣    نسخه چاپی    
رییس سازمان حج و زیارت گفت: بر اساس هماهنگی صورت گرفته تا پایان امشب هفت هزار زائر ایرانی عتبات عالیات از خاک عراق خارج می شوند.
رییس سازمان حج و زیارت گفت: بنابر اعلام دولت عراق و به دنبال برگزاری انتخابات پارلمانی در این کشور، مرزهای زمینی این کشور از امشب بسته می شود.

سعید اوحدی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: به دنبال بسته شدن فرودگاه های نجف اشرف و بغداد، اعزام های هوایی عتبات عالیات از شب گذشته متوقف شده و مرزهای زمینی نیز از امشب بسته می شود.

رییس سازمان حج و زیارت در همین حال از خروج زائران ایرانی از عتبات عالیات خبر داد و گفت: بر این اساس زائرانی که به صورت هوایی اعزام شده بودند به صورت زمینی و از مرز شلمچه وارد کشور می شوند و بعد از انتقال به اهواز از راه هوایی به شهرهای خود بازمی گردند.

اوحدی اضافه کرد: زائرانی هم که به صورت زمینی عازم عتبات شده بودند از طریق مرز مهران به کشور باز می گردند.
رییس سازمان حج و زیارت گفت: بر اساس هماهنگی صورت گرفته تا پایان امشب هفت هزار زائر ایرانی عتبات عالیات از خاک عراق خارج می شوند.

اوحدی به زائرانی که دیروز و امروز عازم عتبات عالیات شده اند اشاره کرد و گفت: 15 هزار زائر ایرانی در عتبات باقی می مانند که مدت اقامت آنها جمعه هفته جاری یا روز شنبه هفته آینده پایان می یابد و طبق اعلام دولت عراق مرزهای هوایی و زمینی این کشور پایان روز پنجشنبه هفته جاری باز می شود بنابراین مشکلی برای بازگشت زائرانی که به تازگی عازم عتبات شده اند وجود نخواهد داشت.

رییس سازمان حج و زیارت گفت: برگزاری انتخابات پارلمانی در عراق و توقف اعزام ها هزینه سنگینی بر سازمان حج و زیارت وارد کرده اما بابت این موضوع هیچ هزینه یا خسارتی از زائر دریافت نمی شود.
انتخابات پارلمانی عراق فردا ( چهارشنبه) دهم اردیبهشت ماه جاری برگزار می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٢-١٣٩٣, ٢٣:٢٣

   

پر مبحث ترین ها