سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ترم تابستانی دانشگاه آزاد بدون نیاز به مجوز انتقال

به‌منظور استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه به دنبال این هستیم که از زمان استفاده بهینه کنیم و یقینا استانداردهای آموزش عالی به‌طور کامل رعایت خواهد شد.
دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند ترم تابستانی را در هر واحدی که می‌خواهند و بدون اخذ مجوز انتقال یا میهمانی درس بخوانند. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خبر داده است که ثبت‌نام ترم تابستانی برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در همه واحدها آزاد است.

به نوشته فرهیختگان، حمید میرزاده دیروز در جلسه هیات‌رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی این خبر را اعلام کرد. او گفت: «دانشجویان می‌توانند برای تحصیل در ترم تابستانی در هر یک از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ثبت‌نام کنند و نیازی به اخذ مجوز انتقال یا میهمانی نیست.» خبری که احتمالا بخشی از طرح دانشگاه آزاد اسلامی برای کاهش تعطیلی‌های دانشگاه‌ها و استفاده از تابستان برای ارائه واحدهای درسی است.

به این ترتیب دانشجویانی که در محلی غیر از شهر خود تحصیل می‌کنند می‌توانند هم تابستان را در خانه سپری کنند و هم واحدهای درسی خود را بگذرانند. به این ترتیب آنها می‌توانند در هزینه‌های تحصیل خود هم صرفه‌جویی کنند؛ امری که می‌تواند دانشجویان را ترغیب کند از ترم تابستانی استفاده کنند.

همچنین رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرده است که طول دوره کارشناسی در دانشگاه آزاد اسلامی تغییری نکرده است. میرزاده در واقع تاکید دارد که ترم‌های تابستانی‌ دانشگاه آزاد اسلامی و ارائه واحدهای تخصصی در آنها برای کاهش طول دوران تحصیل نیست بلکه برای کاهش تعطیلات دانشگاه‌ها و استفاده از ظرفیت آنهاست. او گفته است: « به‌منظور استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه به دنبال این هستیم که از زمان استفاده بهینه کنیم و یقینا استانداردهای آموزش عالی به‌طور کامل رعایت خواهد شد.»

با تمام نهادها و همچنین دولت تعامل سازنده داریم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین بار دیگر بر دوری از منازعات سیاسی و نقش علمی و پژوهشی دانشگاه تاکید کرده است. او در این جلسه گفته است: «صبغه اصلی دانشگاه باید علمی و فرهنگی باشد. به‌عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مایل نیستم دانشگاه وارد منازعات سیاسی شود و تمام تلاش ما این است که یک فضای کاملا علمی و پژوهشی بر دانشگاه حاکم شود.» حمید میرزاده از آغاز ریاست خود بر دانشگاه آزاد اسلامی همواره تلاش کرده است که از وارد شدن دانشگاه آزاد اسلامی به منازعات سیاسی جلوگیری کند. او همچنین تلاش کرده است که دانشگاه آزاد اسلامی با همه نهادهای دولتی و غیردولتی تعامل داشته باشد. دانشگاه آزاد اسلامی تاکنون تفاهمنامه‌هایی را با بنیاد ملی نخبگان، معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، بانک‌ها و شهرداری منعقد کرده است.

میرزاده روز گذشته به تعامل دانشگاه با نهادها اشاره کرده و گفته است: «دانشگاه آزاد اسلامی با تمام نهادها و همچنین دولت تعامل سازنده و مثبت دارد. اگر دانشگاه آزاد اسلامی بتواند به موفقیت علمی دست یابد نتیجه آن به نفع تمام کشور است.» این نگاهی است که اگر در نهادهای دیگر کشور هم وجود داشته باشد می‌تواند باعث سهیم‌شدن دانشگاه آزاد اسلامی در رشد کشور شود و به توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور کمک کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٢-١٣٩٣, ١٠:١٣

   

پر مبحث ترین ها