سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مجلس رایگان شدن داروی بیماران سرطانی را پیگیری می کند

ˈعبدالرضا عزیزیˈ مهمترین دغدغه بیماران سرطانی را تامین دارو و هزینه بالای درمان دانست و افزود: اکنون 90 درصد هزینه دارویی آنان توسط بیمه ها تامین می شود ولی پرداخت همان 10 درصد نیز با توجه به هزینه های بالای درمان برای آنان بسیار سنگین است.
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس طرح رایگان شدن داروی مورد نیاز بیماران سرطانی را پیگیری می کند.

ˈعبدالرضا عزیزیˈ در گفت و گو با ایرنا، مهمترین دغدغه بیماران سرطانی را تامین دارو و هزینه بالای درمان دانست و افزود: اکنون 90 درصد هزینه دارویی آنان توسط بیمه ها تامین می شود ولی پرداخت همان 10 درصد نیز با توجه به هزینه های بالای درمان برای آنان بسیار سنگین است.

وی با اشاره به افزایش آمار ابتلا به سرطان، بدون ذکر رقم مبتلایان گفت: سرطان سومین عامل مرگ و میر در کشور شناخته شده و سالانه 80 هزار نفر در ایران به سرطان مبتلا می شوند که این رقم بسیار بالاست.
عزیزی شیوه غیراصولی زندگی، تغذیه نامناسب، استفاده از فست فودها، سیگار، استرس و غیره را از عوامل مهم ابتلا به سرطان در ایران برشمرد.

وی اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه برای ساخت و راه اندازی بیمارستان تخصصی سرطان متعهد شده که تحقق این امر می تواند کمک شایانی به درمان این گروه از بیماران باشد.
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مجلس نیز در راستای کمک به عملیاتی کردن این امر خیرخواهانه اعتباری را در سال 94 برای ساخت این بیمارستان مصوب خواهد کرد.

عزیزی با بیان این که اکنون بسیاری از بیمارستانهای کشور به بخش تخصصی درمان آنکولوژی مجهز هستند، افزود: بیمارستان های دانشگاهی نیز مجهز به بخش درمان سرطان هستند و کشور در این زمینه پیشرفت های خوبی داشته است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٢-١٣٩٣, ٢١:۴٧

   

پر مبحث ترین ها