سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اعتبار دفترچه های بیمه همگانی رایگان از بیمه تامین اجتماعی بیشتر است

در این بیمه امتیازات ویژه ای برای افرادی که تاکنون از هیچ نوع بیمه ای برخوردار نبودند در نظر گرفته شده به طوریکه این افراد بطور رایگان و حتی روی تخت بیمارستان نیز بیمه می شوند.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از اعتبار دفترچه های بیمه در طرح بیمه همگانی رایگان توسط سازمان بیمه سلامت خبر داد و گفت: اعتبار دفترچه هایی که در این طرح صادر می شود حتی از دفترچه بیمه تامین اجتماعی نیز بهتر و کاراتر است.

عبدالرضا عزیزی در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه هیچ تفاوتی میان دفترچه های بیمه صادر شده از سوی سازمان بیمه سلامت با سایر بیمه وجود ندارد گفت: در حال حاضر براساس گفته مسئولان سازمان بیمه سلامت حدود 4 میلیون نفر در سایت این سازمان برای استفاده از بیمه درمانی ثبت نام کرده اند که در پایان اردیبهشت ماه نیز پس از پایان یافتن مراحل ثبت نام، دفترچه بیمه برای متقاضیان صادر می شود.

وی تاکید کرد: در این بیمه امتیازات ویژه ای برای افرادی که تاکنون از هیچ نوع بیمه ای برخوردار نبودند در نظر گرفته شده به طوریکه این افراد بطور رایگان و حتی روی تخت بیمارستان نیز بیمه می شوند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه بیمه همگانی سازمان بیمه سلامت حتی از بیمه تامین اجتماعی نیز بهتر است گفت: در برخی موارد دفترچه بیمه تامین اجتماعی را برخی از مراکز درمانی قبول نمی کند اما این در حالی است که دفترچه ای که از سوی سازمان بیمه سلامت صادر می شود دارای اعتبار ویژه ای است و نسبت به دفاتر تامین اجتماعی خدمات بیشتری را به متقاضیان ارائه می کند.

وی با اشاره به اینکه بیش 6 میلیون نفر در کشور از هیچ نوع بیمه ای برخوردار نیستند گفت: در مرحله اول طرح ثبت نام بیمه همگانی رایگان، جامعه هدف 6 میلیونی از افراد فاقد بیمه در نظر گرفته شده است اما چنانچه پس از پایان این مهلت فردی در خواست ثبت نام و صدور دفترچه بیمه را داشته باشد نیز می تواند نسبت به این امر اقدام کند و برای وی دفترچه صادر خواهد شد و این سازمان هیچ محدودیتی برای ثبت نام متقاضیان ندارد.

عزیزی تاکید کرد: با توجه به اینکه وزارت بهداشت در طرح جدید خود که از 15 اردیبهشت در سراسر کشور در بیمارستانهای دولتی آغاز شده بسته های درمانی برای بیمه شدگان درنظر گرفته بطوریکه پرداخت از جیب مردم از این پس در مراکز دولتی حداکثر 10 درصد خواهد شد و البته این طرح شامل متقاضیان طرح بیمه همگانی نیز می شود و براساس گفته مسئولان این سازمان افرادی که در سایت برای دریافت دفترچه ثبت نام کردند در صورت بستری می توانند از خدمات و بسته های درمانی جدید برخوردار و حداکثر 10 درصد از هزینه های خود را پرداخت کنند.
telegram 19dey.com
محمد رزقجو    27 اردیبهشت 1393 21:16
کار بسیار عالی وخوبی هست
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٢-١٣٩٣, ١٢:۵٨

   

پر مبحث ترین ها