سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس:

طرح اعطای امتیازات تلفیقی ویژه خانواده ایثارگران در مجلس مطرح می شود

وی افزود: بر اساس این طرح، درصد جانبازی و سابقه نیز به امتیاز ایثارگری تبدیل می شود و کمیسیون اجتماعی مجلس امتیازات ایثارگری را تلفیق کرده که با تصویب کامل طرح مشکلات زیادی از ایثارگران حل می شود.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح اعطای امتیازات تلفیقی ویژه خانواده ایثارگران در این کمیسیون تصویب شده و به زودی در صحن علنی مجلس مطرح می شود.

عبدالرضا عزیزی امروز در حاشیه جلسه شورای اداری لرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح اعطای امتیازات تلفیقی ویژه خانواده ایثارگران در این کمیسیون تصویب شده و به زودی در صحن علنی مجلس مطرح می شود.

وی افزود: بر اساس این طرح، درصد جانبازی و سابقه نیز به امتیاز ایثارگری تبدیل می شود و کمیسیون اجتماعی مجلس امتیازات ایثارگری را تلفیق کرده که با تصویب کامل طرح مشکلات زیادی از ایثارگران حل می شود.

وی رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ارزش گذاری به تمامی رشادت ها در طول جنگ تحمیلی فارغ از توجه به نوع حضور در جبهه های جنگ، بیان کرد: در این راستا جانبازان ویژه نیز به صورت ویژه دیده می شوند.
وی تصریح کرد: جانبازانی که درصد ایثارگری آنان زیر 25 درصد و به دلیل ضایعات اعصاب، روان و شیمیایی است نیز از امتیازات جانبازان 25 درصدی برخوردار می شوند که این طرح نیز در حال بررسی است.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:همچنین لایحه جامع خدمت رسانی به ایثارگران نیز که بیش از پنج سال به دلیل عدم اعتبار بین مجلس و شورای نگهبان بلاتکلیف مانده بود، پس از پیگیری های بسیار این لایحه تصویب و به رییس جمهوری ابلاغ شده است.

به گزارش تسنیم، عزیزی خاطر نشان کرد: در بودجه سال گذشته 46 هزار میلیارد ریال اعتبار برای مطالبات ایثارگران در نظر گرفته شد، چراکه کمیسیون اجتماعی به صورت ویژه پیگیر حقوق ایثارگران است.

وی افزود: در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی تنها 10 جلسه در کمیسیون اجتماعی تشکیل شد، اما طی 9 ماهه پایانی سال گذشته، 168 جلسه کمیته و 90 جلسه کمیسیون برگزار و 75 تا 80 طرح و لایحه در این کمیسیون بررسی شده است.

وی گفت: امسال نیز 30 هزار میلیارد ریال اعبتار برای فعالیت های مرتبط با جوانان در کمیسیون اجتماعی تصویب شد که متاسفانه کمیسیون تلفیق با این میزان موافقت نکرد و این در حالی است که تعداد متقاضیان دریافت وام ازدواج از 900 هزار نفر در سال گذشته به یک میلیون و 50 هزار نفر در سال 93 افزایش یافته است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠٢-١٣٩٣, ١۶:۴۵

   

پر مبحث ترین ها