سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هشدار سازمان هواشناسی:

رگبار باران و تگرگ در راه است

براساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی در روز یکشنبه در ساعات بعداز ظهر و اوایل شب، شمال غرب، غرب، مرکز، دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس، دامنه‌های البرز، جنوب و جنوب شرق کشور افزایش ابر، وزش باد، رگبارهای پراکنده گاهی با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.
مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نسبت به رگبار باران و بارش تگرگ در کشور هشدار داد.

مهندس احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: بر اساس نقشه‌های هواشناسی تا روز سه‌شنبه در شمال غرب، دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس، نواحی مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال، شمال شرق، جنوب، جنوب شرق و شرق در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد و در مناطق مستعد تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وب افزود: بر این اساس در روز دوشنبه در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، شمال سمنان، شرق فارس،‌ خراسان رضوی، خراسان شمالی، کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و هرمزگان و سه‌شنبه در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، زنجان، قزوین، ارتفاعات البرز، شمال سمنان، جنوب گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان شرایط فوق پیش‌بینی می‌شود که با توجه به ویژگی بارش‌های بهاری که به صورت محلی شدید و کوتاه مدت است توصیه می‌شود برای پیشگیری از خسارات احتمالی توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها با احتیاط لازم انجام شود و تا حد امکان خودداری شود.

وی افزود: براساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی در روز یکشنبه در ساعات بعداز ظهر و اوایل شب، شمال غرب، غرب، مرکز، دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس، دامنه‌های البرز، جنوب و جنوب شرق کشور افزایش ابر، وزش باد، رگبارهای پراکنده گاهی با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود. در روزهای دوشنبه و سه شنبه افزایش ابر در بعدازظهرها در غالب استان‌های کشور به جز نواحی حاشیه خلیج فارس و جنوب غرب کشور انتظار بارش‌های پراکنده و در برخی نقاط رگبار و رعد و برق می‌رود.

وی به وضع هواش تهران اشاره کرد و گفت: بر این اساس آسمان تهران در روز دوشنبه با کمی ابری به تدریج افزایش ابر در پاره‌ای نقاط بارش پراکنده و وزش باد همراه است که حداقل و حداکثر دما به 20 و 30 درجه سانتیگراد بالای می‌رسد. همچنین در روز سه‌شنبه آسمان پایتخت کمی ابری بتدریج افزایش ابر در پاره‌ای نقاط بارش پراکنده و وزش باد خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز بدون تغییر نسبت به روز قبل 20 و 30 درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد رسید.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٢-١٣٩٣, ١٧:٣٠

   

پر مبحث ترین ها